Петер Саган се отбеляза най-накрая в Калифорния

Tour of California 2015

Stage 4 Pismo Beach – Avila Beach 172.2 km.

Peter Sagan
Peter Sagan

Peter Sagan най-накрая постигна етапен успех в Калифорния за Tinkoff-Saxo в Avila Beach. Срещу него се изправиха Wouter Wippert (Drapac) и Mark Cavendish (Etixx-Quickstep), но за второ и трето място.

Toms Skujins (Hincapie) финишира без проблеми етапа и благодарение на отличната работа на тима си в защита на лидерското му трико. След него Sagan на 22″. Трети е състезателят на SmartStop Rob Britton на 43″.

Бегълците в етапа бяха в състав Gregory Daniel (Axeon Cycling), Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), William Clarke (Drapac), Jesse Anthony (Optum-Kelly Benefit Strategies). Малко по-късно към тях се залепи и Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka)

Hincapie Racing контролираха състезанието, така че преднината на бегълците да не нарасне повече от 3.40″. След като и Etixx-QuickStep се включиха в догонването 30 км. преди финала преднината им започна да намалява драстично.

17 км. преди финала напред беше останал само Daniel на 30″…

Въпреки догонването Daniel Oss реши да изненада спринтьорските отбори и се хвърли 1 км. преди финала. Атаката му беше твърде тежка, а оставащото разстояние дълго за етапната победа още повече, когато Sagan направи своето мощно ускорение.

Текст: CJ

 

1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 4:06:56
2 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling
3 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step
4 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman
5 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
7 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team
8 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
9 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
10 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
11 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
12 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
13 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
14 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team
15 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
16 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
17 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
18 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
20 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team
21 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
22 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
23 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman
24 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step
25 Ben King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
26 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
27 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
28 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
29 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
30 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
31 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
32 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
33 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing
34 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
35 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
36 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop
37 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
38 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
39 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
40 Christian Knees (Ger) Team Sky
41 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
42 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
43 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
44 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
45 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
46 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
47 Rob Britton (Can) Team SmartStop
48 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
49 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
50 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
52 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
53 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
54 Philip Deignan (Irl) Team Sky
55 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
56 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
57 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
58 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
59 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
60 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka
61 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
62 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
63 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
64 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman
65 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling
66 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman
67 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team
68 Chris Butler (USA) Team SmartStop
69 Ian Boswell (USA) Team Sky
70 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
71 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
72 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman
73 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
74 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
75 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
76 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka
77 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
78 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
79 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team
80 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team
81 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
82 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
83 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
84 Danny Pate (USA) Team Sky
85 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
86 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
87 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:21
88 Evan Huffman (USA) Team SmartStop
89 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
90 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 0:00:24
91 Jos van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
92 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
93 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
94 David Williams (USA) Jamis – Hagens Berman
95 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
96 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team
97 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
98 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling
99 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step
100 Matthew Brammeier (Irl) MTN – Qhubeka 0:00:32
101 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo
102 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
103 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step
104 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
105 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
106 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:38
107 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:00:39
108 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
109 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:00:45
110 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
111 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:51
112 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
113 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step
114 Matthew Harley Goss (Aus) MTN – Qhubeka
115 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:00:55
116 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team 0:00:58
117 Travis Livermon (USA) Team SmartStop 0:01:06
118 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team
119 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:01:36
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step 0:03:06
121 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
122 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:05:23
123 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
124 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
125 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
126 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
127 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
128 Robert Sweeting (USA) Team SmartStop
129 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
130 Carson Miller (USA) Jamis – Hagens Berman
131 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:05:27
132 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:05:29
133 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:10:02
134 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
Sprint 1 – Guadalupe
# Rider Name (Country) Team Result
1 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 5  pts
2 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
3 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Sprint 2 – Orcutt
# Rider Name (Country) Team Result
1 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 5  pts
2 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 3
3 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Sprint 3 – Arroyo Grande
# Rider Name (Country) Team Result
1 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 5  pts
2 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 3
3 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 1
Finish
# Rider Name (Country) Team Result
1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 15  pts
2 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 12
3 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 10
4 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman 7
5 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 6
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 5
7 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team 4
8 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3
9 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 2
10 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 1
Climb 1 – Tepusquet Canyon
# Rider Name (Country) Team Result
1 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6  pts
2 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 5
3 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 4
4 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 3
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 1
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 4:06:56
2 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team
3 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
4 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team
5 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
6 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step
7 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
8 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
9 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
10 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
11 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
12 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
13 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
14 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
15 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
16 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
17 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
18 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
19 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team
20 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
21 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
22 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:00:24
23 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
24 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:32
25 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:51
26 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:05:23
27 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
Most aggressive
# Rider Name (Country) Team Result
Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 12:20:48
2 Team LottoNL-Jumbo
3 Axeon Cycling Team
4 Team SmartStop
5 Team Giant-Alpecin
6 Drapac Professional Cycling
7 Team Cannondale-Garmin
8 Trek Factory Racing
9 Jamis-Hagens Berman
10 Team Novo Nordisk
11 Jelly Belly p/b Maxxis
12 Hincapie Racing Team
13 Optum p/b Kelly Benefit Strategies
14 Tinkoff-Saxo
15 MTN-Qhubeka
16 Team Sky
17 Etixx-Quick Step 0:00:24
18 UnitedHealthcare Cycling Team 0:00:32
General classification after stage 4
# Rider Name (Country) Team Result
1 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team 18:10:57
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 0:00:22
3 Rob Britton (Can) Team SmartStop 0:00:43
4 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 0:00:44
5 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman
6 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:47
7 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
8 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
9 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
10 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
11 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
12 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
13 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
14 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
16 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
17 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing
18 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
19 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
20 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
22 Ben King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
23 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
24 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
25 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:56
26 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 0:01:03
27 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:01:13
28 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:01:17
29 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:01:35
30 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
31 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:01:38
32 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 0:01:54
33 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:03:17
34 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:04:23
35 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
36 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 0:05:43
37 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:07:03
38 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:08:10
39 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:08:32
40 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:09:02
41 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo 0:10:47
42 Chris Butler (USA) Team SmartStop 0:11:06
43 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:12:01
44 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:12:23
45 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 0:13:14
46 Danny Pate (USA) Team Sky 0:14:04
47 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:14:06
48 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:15:36
49 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:15:45
50 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman
51 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team
52 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
53 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team
54 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 0:16:03
55 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:16:09
56 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team
57 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
58 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:17
59 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:16:18
60 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:16:24
61 Matthew Harley Goss (Aus) MTN – Qhubeka 0:16:36
62 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:17:36
63 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 0:17:49
64 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:18:15
65 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:19:05
66 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 0:20:15
67 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:20:35
68 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:20:39
69 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka
70 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
71 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
72 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
73 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
74 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop
75 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
76 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
77 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
78 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
79 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
80 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team
81 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
82 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
83 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:21:00
84 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:21:01
85 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:21:03
86 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
87 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:21:06
88 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 0:21:11
89 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:21:14
90 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:21:17
91 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 0:21:28
92 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step 0:21:30
93 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
94 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:21:34
95 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling
96 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 0:22:06
97 Travis Livermon (USA) Team SmartStop 0:22:07
98 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:22:19
99 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team 0:22:33
100 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:23:10
101 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
102 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step 0:23:27
103 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:23:55
104 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:24:04
105 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:24:08
106 Matthew Brammeier (Irl) MTN – Qhubeka 0:24:15
107 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:24:16
108 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:25:14
109 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:25:51
110 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:26:02
111 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
112 Robert Sweeting (USA) Team SmartStop 0:26:20
113 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:26:23
114 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:26:26
115 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:26:57
116 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:27:03
117 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
118 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman
119 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:27:39
120 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:27:43
121 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 0:27:47
122 Jos van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:27:49
123 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:27:55
124 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:27:57
125 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:28:49
126 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:30:31
127 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:31:33
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step 0:31:56
129 Carson Miller (USA) Jamis – Hagens Berman 0:32:50
130 David Williams (USA) Jamis – Hagens Berman 0:33:15
131 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:33:21
132 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling 0:33:32
133 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 0:34:07
134 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:37:16
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 40  pts
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 39
3 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 26
4 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 20
5 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team 19
6 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 15
7 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 15
8 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 15
9 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 12
10 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman 11
11 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 9
12 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 7
13 Rob Britton (Can) Team SmartStop 6
14 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 6
15 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6
16 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 5
17 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 5
18 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 5
19 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 4
20 Robert Sweeting (USA) Team SmartStop 4
21 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 4
22 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 3
23 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 3
24 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 2
25 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 2
26 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 1
27 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team 33  pts
2 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 32
3 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 13
4 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 13
5 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 8
6 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6
7 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 5
8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 5
9 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 5
10 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 5
11 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 4
12 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4
13 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 4
14 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 3
15 Ian Boswell (USA) Team Sky 3
16 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 3
17 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 2
18 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 2
19 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman 1
20 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 1
21 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 1
22 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 1
23 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 1
24 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 18:11:41
2 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team 0:00:03
3 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
4 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
5 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
7 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:00:54
8 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:02:33
9 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 0:04:59
10 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:11:39
11 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 0:12:30
12 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:14:52
13 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team 0:15:01
14 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
15 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team
16 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:15:25
17 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:16:52
18 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:19:55
19 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
20 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
21 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
22 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
23 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:20:17
24 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:20:46
25 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:24:30
26 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:25:18
27 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:26:59
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 54:35:12
2 Trek Factory Racing
3 Team Sky 0:00:26
4 Axeon Cycling Team 0:02:39
5 Tinkoff-Saxo 0:03:33
6 Team Cannondale-Garmin 0:03:36
7 Hincapie Racing Team 0:13:01
8 Team SmartStop 0:13:10
9 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:14:58
10 Team Giant-Alpecin 0:15:14
11 Jamis-Hagens Berman 0:16:02
12 Team LottoNL-Jumbo 0:21:14
13 UnitedHealthcare Cycling Team 0:28:03
14 Etixx-Quick Step 0:35:11
15 MTN-Qhubeka 0:36:57
16 Jelly Belly p/b Maxxis 0:39:31
17 Drapac Professional Cycling 0:39:53
18 Team Novo Nordisk 0:54:42

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.