Андре Грайпел спечели 6. етап в Джирото

Giro d’Italia 2015

Stage 6 Montecatini Terme – Castiglione Della Pescaia 183 km.

Andre Greipel
Andre Greipel

Германецът Andre Greipel (Lotto-Sodal) се отбеляза в Джирото с мощна победа в 6. етап.

Във финалните 200 м. Alberto Contador се озова на земята заедно с дузина други състезатели след масово падане.

  • 1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 4:19:42
    2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
    3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
    4 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
    5 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
    6 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
    7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
    8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
    9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
    10 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
    11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    12 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
    13 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
    14 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
    15 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
    16 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    17 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
    18 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step
    19 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
    20 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
    21 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
    22 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
    23 Richie Porte (Aus) Team Sky
    24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
    25 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
    26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
    27 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
    29 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
    30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
    31 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
    32 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
    33 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    34 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
    36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
    37 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
    38 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
    39 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
    40 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
    41 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
    42 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
    43 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
    44 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
    45 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    46 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
    47 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
    48 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
    49 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
    50 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
    51 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
    52 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
    53 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
    54 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
    55 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
    56 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
    57 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
    58 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
    59 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
    60 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    61 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
    62 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    63 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
    64 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
    65 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
    66 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
    67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
    68 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    69 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
    70 Igor Anton (Spa) Movistar Team
    71 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
    72 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step
    73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
    74 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
    75 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
    76 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
    77 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
    78 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
    79 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
    80 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    81 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
    82 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
    83 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    84 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
    85 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
    86 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
    87 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    88 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
    89 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
    90 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
    91 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
    92 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    93 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
    94 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    95 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
    96 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
    97 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
    98 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
    99 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
    100 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
    101 Sebastian Henao (Col) Team Sky
    102 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
    103 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
    104 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
    105 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
    106 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
    107 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
    108 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
    109 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
    110 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
    111 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
    112 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
    113 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    114 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
    115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
    116 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
    117 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
    118 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
    119 Fabio Felline (Ita) TrekRacing
    120 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing
    121 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
    122 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
    123 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
    124 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
    125 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
    126 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
    127 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
    128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
    129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:01:14
    130 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
    131 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
    132 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
    133 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
    134 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
    135 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
    136 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
    137 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    138 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
    139 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
    140 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:01:18
    141 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
    142 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
    143 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
    144 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
    145 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
    146 Leopold Konig (Cze) Team Sky
    147 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
    148 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
    149 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
    150 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 0:01:35
    151 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
    152 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:01:47
    153 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:02:36
    154 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 0:02:38
    155 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
    156 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:02:59
    157 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:03:12
    158 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
    159 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
    160 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
    161 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
    162 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 0:04:10
    163 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
    164 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
    165 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:04:13
    166 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
    167 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    168 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
    169 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    170 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
    171 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
    172 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    173 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:04:18
    174 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
    175 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
    176 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
    177 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
    178 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
    179 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini
    180 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:04:22
    181 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
    182 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:04:24
    183 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
    184 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
    185 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:05:36
    186 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 0:06:57
    187 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
    188 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:07:00
    189 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
    DNF Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini
    Points
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 50  pts
    2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 35
    3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 25
    4 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 24
    5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 24
    6 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 23
    7 Elia Viviani (Ita) Team Sky 20
    8 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 20
    9 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 18
    10 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 12
    11 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 8
    12 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 8
    13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 7
    14 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 6
    15 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 6
    16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
    17 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 4
    18 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 4
    19 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 3
    20 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 3
    21 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3
    22 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 2
    23 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1
    24 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 1
    Mountain 1 Pomarance – km 90
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 3  pts
    2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2
    3 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
    Sprint 1 Altopascio – km 14
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 10  pts
    2 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 6
    3 Elia Viviani (Ita) Team Sky 3
    4 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 2
    5 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
    6 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
    7 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
    8 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
    Sprint 2 Ribolla – km 148
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 10  pts
    2 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 6
    3 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
    4 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
    5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1
    6 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
    7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
    8 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
    Premio della fuga
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 168  pts
    2 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 168
    3 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 149
    4 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 149
    5 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 149
    Combativity
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 8  pts
    2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 6
    3 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 6
    4 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 5
    5 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 5
    6 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 4
    7 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 4
    8 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4
    9 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 3
    10 Elia Viviani (Ita) Team Sky 3
    11 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
    12 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
    13 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
    Premio energy
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 4  pts
    2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 2
    3 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 1
    Teams
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Southeast Pro Cycling 12:59:06
    2 Lotto Soudal
    3 Team Sky
    4 Team Katusha
    5 IAM Cycling
    6 Astana Pro Team
    7 Team LottoNL-Jumbo
    8 Trek Factory Racing
    9 CCC Sprandi Polkowice
    10 Movistar Team
    11 Etixx – Quick-Step
    12 BMC Racing Team
    13 Lampre-Merida
    14 Orica GreenEdge
    15 FDJ.fr
    16 AG2R La Mondiale
    17 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    18 Team Giant-Alpecin
    19 Bardiani CSF
    20 Androni Giocattoli
    21 Nippo – Vini Fantini
    22 Tinkoff-Saxo
    Team points
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Lotto Soudal 50  pts
    2 IAM Cycling 35
    3 Southeast Pro Cycling 30
    4 Lampre-Merida 25
    5 Trek Factory Racing 16
    6 Androni Giocattoli 14
    7 Team Sky 13
    8 Nippo – Vini Fantini 13
    9 CCC Sprandi Polkowice 11
    10 Team Giant-Alpecin 8
    11 Bardiani CSF 7
    12 Team LottoNL-Jumbo 5
    13 FDJ.fr 4
    14 Team Katusha 3
    15 Movistar Team 2
    16 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
    17 Orica GreenEdge
    18 Etixx – Quick-Step
    19 AG2R La Mondiale
    20 Astana Pro Team
    21 BMC Racing Team
    22 Tinkoff-Saxo
    General classification after stage 6
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 20:25:36
    2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:02
    3 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:00:20
    4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:00:22
    5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:28
    6 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:00:37
    7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:56
    8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:01:01
    9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:15
    10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:18
    11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:01:22
    12 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
    13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:01:24
    14 Leopold Konig (Cze) Team Sky
    15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:01:46
    16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:01:49
    17 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:12
    18 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:02:21
    19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:02:27
    20 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:33
    21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:02:36
    22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:02:42
    23 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 0:03:02
    24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:03:31
    25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:04:44
    26 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:04:46
    27 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 0:04:49
    28 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:05:10
    29 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:06:01
    30 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:06:11
    31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:09:54
    32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:09:57
    33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:30
    34 Igor Anton (Spa) Movistar Team 0:14:52
    35 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:15:04
    36 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:15:06
    37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:15:29
    38 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:15:45
    39 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:16:01
    40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:17:18
    41 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:18:18
    42 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 0:18:24
    43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:19:00
    44 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 0:20:03
    45 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:21:04
    46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:21:43
    47 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:22:28
    48 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:22:33
    49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:22:45
    50 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:22:54
    51 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:23:30
    52 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:23:53
    53 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:24:09
    54 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 0:24:18
    55 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 0:24:22
    56 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 0:25:11
    57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:25:23
    58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:25:26
    59 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:25:47
    60 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 0:26:36
    61 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:27:20
    62 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:27:30
    63 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:28:02
    64 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:28:23
    65 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:28:37
    66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:29:44
    67 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:31:01
    68 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:31:03
    69 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:31:27
    70 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:31:30
    71 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 0:31:39
    72 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:32:58
    73 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:33:32
    74 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:33:41
    75 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:35:43
    76 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:36:04
    77 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:36:31
    78 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:36:36
    79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:48
    80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:37:01
    81 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:37:11
    82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:37:23
    83 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:37:24
    84 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:38:19
    85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:38:54
    86 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:40:14
    87 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:40:38
    88 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:40:50
    89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:41:56
    90 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 0:42:11
    91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:42:17
    92 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:43:01
    93 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
    94 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing 0:44:48
    95 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:45:35
    96 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:45:57
    97 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 0:46:00
    98 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:46:12
    99 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:46:18
    100 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:47:05
    101 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:47:11
    102 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:47:53
    103 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:48:06
    104 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:48:15
    105 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 0:48:16
    106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:48:35
    107 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:50:43
    108 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 0:50:50
    109 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:50:55
    110 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:51:19
    111 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:51:28
    112 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:51:43
    113 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:51:57
    114 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 0:52:56
    115 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 0:53:14
    116 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 0:53:25
    117 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 0:53:59
    118 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:54:00
    119 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:54:02
    120 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 0:54:31
    121 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:54:41
    122 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step 0:55:11
    123 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:55:22
    124 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:55:29
    125 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:55:44
    126 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:55:47
    127 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:56:01
    128 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:56:22
    129 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:57:01
    130 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:57:02
    131 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 0:57:07
    132 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:57:09
    133 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:57:14
    134 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge 0:57:38
    135 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 0:57:44
    136 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:57:55
    137 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 0:58:00
    138 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:58:01
    139 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 0:58:32
    140 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 0:58:33
    141 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:58:44
    142 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:59:04
    143 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:59:10
    144 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 0:59:30
    145 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:59:37
    146 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 1:00:13
    147 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:00:19
    148 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:00:46
    149 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:01
    150 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:01:06
    151 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:01:17
    152 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 1:01:36
    153 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 1:01:38
    154 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:01:46
    155 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 1:01:50
    156 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 1:01:51
    157 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 1:01:57
    158 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:02:09
    159 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 1:02:16
    160 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 1:02:29
    161 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
    162 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 1:02:33
    163 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 1:02:35
    164 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 1:03:13
    165 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1:04:43
    166 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:05:05
    167 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:05:13
    168 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 1:05:16
    169 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 1:06:29
    170 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 1:06:37
    171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 1:06:46
    172 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 1:06:50
    173 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 1:06:54
    174 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 1:07:20
    175 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:07:32
    176 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 1:07:47
    177 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1:08:38
    178 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:09:30
    179 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 1:09:33
    180 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 1:10:48
    181 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1:12:46
    182 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1:12:47
    183 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 1:12:58
    184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 1:14:58
    185 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 1:15:38
    186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 1:25:03
    187 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 1:25:37
    188 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 1:27:17
    189 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:30:23
    Points classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 75  pts
    2 Elia Viviani (Ita) Team Sky 73
    3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 40
    4 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 40
    5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 40
    6 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 35
    7 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 34
    8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 26
    9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 26
    10 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 26
    11 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 26
    12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 26
    13 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 25
    14 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 25
    15 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 24
    16 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 24
    17 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 23
    18 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 21
    19 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
    20 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 20
    21 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
    22 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 20
    23 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 18
    24 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 17
    25 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 16
    26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 14
    27 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 14
    28 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 12
    29 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 12
    30 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 11
    31 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
    32 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 10
    33 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 10
    34 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
    35 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
    36 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 8
    37 Richie Porte (Aus) Team Sky 7
    38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 7
    39 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 7
    40 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 7
    41 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
    42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
    43 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
    44 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 6
    45 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 5
    46 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 5
    47 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 5
    48 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 4
    49 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
    50 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 4
    51 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 4
    52 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 3
    53 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 3
    54 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 3
    55 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3
    56 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 2
    57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
    58 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2
    59 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
    60 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 2
    61 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
    62 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 2
    63 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
    64 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
    Mountains classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 15  pts
    2 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 15
    3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
    4 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 14
    5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 12
    6 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 10
    7 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 7
    8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 6
    9 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
    10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
    11 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 6
    12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 5
    13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 4
    14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 4
    15 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
    16 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
    17 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
    18 Richie Porte (Aus) Team Sky 2
    19 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2
    20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 2
    21 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
    22 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
    23 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2
    24 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1
    25 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1
    26 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
    27 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
    28 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1
    29 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
    30 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 1
    31 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
    Sprint classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 20  pts
    2 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
    3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 20
    4 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 13
    5 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 12
    6 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
    7 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 11
    8 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
    9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 10
    10 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 9
    11 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 9
    12 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 9
    13 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
    14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
    15 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
    16 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
    17 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
    18 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 3
    19 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
    20 Elia Viviani (Ita) Team Sky 3
    21 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
    22 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
    23 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
    24 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
    25 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2
    26 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
    27 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 2
    28 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
    29 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
    30 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
    31 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
    32 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
    Azzurri d’Italia classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 5  pts
    2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
    3 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 4
    4 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 4
    5 Elia Viviani (Ita) Team Sky 4
    6 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2
    7 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 2
    8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
    9 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
    10 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 2
    11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
    12 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
    13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1
    14 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1
    Premio della fuga classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 168  pts
    2 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 168
    3 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 166
    4 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 166
    5 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 164
    6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 164
    7 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 164
    8 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 149
    9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 149
    10 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 149
    11 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 136
    12 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 133
    13 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 125
    14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 125
    15 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 122
    16 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 36
    17 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 34
    18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 25
    19 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 19
    20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 19
    21 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 19
    22 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 18
    23 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 18
    24 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 16
    25 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 16
    26 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 11
    27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 10
    28 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
    29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 8
    30 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 8
    31 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 8
    32 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 7
    33 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 7
    Combativity classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 16  pts
    2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 14
    3 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 13
    4 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 12
    5 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11
    6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 10
    7 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 10
    8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 10
    9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 9
    10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 9
    11 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 8
    12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 8
    13 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
    14 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 8
    15 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
    16 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 7
    17 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 7
    18 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 6
    19 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 6
    20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 6
    21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 5
    22 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 5
    23 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
    24 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 5
    25 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 5
    26 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
    27 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 5
    28 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 4
    29 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
    30 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 4
    31 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4
    32 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 3
    33 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 3
    34 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 3
    35 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 3
    36 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
    37 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 3
    38 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3
    39 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
    40 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
    41 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 3
    42 Richie Porte (Aus) Team Sky 2
    43 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
    44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2
    45 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
    46 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
    47 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
    48 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1
    49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
    50 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1
    51 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
    52 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
    Premio energy classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 4  pts
    2 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 4
    3 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
    4 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
    5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 4
    6 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
    7 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2
    8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 2
    9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 2
    10 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 2
    11 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
    12 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
    13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1
    14 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 1
    15 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 1
    Young rider classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 20:25:38
    2 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:00:35
    3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:13
    4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:15:43
    5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:17:16
    6 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 0:18:22
    7 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 0:20:01
    8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:22:31
    9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:23:51
    10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:25:45
    11 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:30:59
    12 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:31:01
    13 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:33:30
    14 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:33:39
    15 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:36:02
    16 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:37:22
    17 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:38:52
    18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:40:48
    19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:46:10
    20 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:46:16
    21 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:47:51
    22 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:50:41
    23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:51:26
    24 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 0:53:12
    25 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:53:58
    26 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:55:20
    27 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:55:27
    28 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:55:45
    29 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:56:59
    30 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:57:12
    31 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 0:57:42
    32 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:59:35
    33 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 1:01:36
    34 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 1:01:49
    35 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 1:01:55
    36 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 1:02:27
    37 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 1:02:33
    38 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:05:11
    39 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 1:05:14
    40 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 1:07:18
    41 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 1:07:45
    42 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 1:10:46
    43 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1:12:44
    44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 1:14:56
    45 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:30:21
    Teams classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Astana Pro Team 60:39:05
    2 BMC Racing Team 0:00:43
    3 Team Sky 0:02:23
    4 Tinkoff-Saxo 0:03:43
    5 Movistar Team 0:05:14
    6 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:15:54
    7 Lotto Soudal 0:25:09
    8 Orica GreenEdge 0:30:22
    9 Lampre-Merida 0:30:45
    10 Bardiani CSF 0:32:35
    11 Team Katusha 0:33:57
    12 FDJ.fr 0:36:48
    13 Etixx – Quick-Step 0:44:04
    14 Southeast Pro Cycling 0:45:37
    15 AG2R La Mondiale 0:53:28
    16 IAM Cycling 0:58:24
    17 Androni Giocattoli 1:07:12
    18 CCC Sprandi Polkowice 1:20:18
    19 Team LottoNL-Jumbo 1:27:57
    20 Nippo – Vini Fantini 1:31:17
    21 Trek Factory Racing 1:43:23
    22 Team Giant-Alpecin 2:15:15
    Team points classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Orica GreenEdge 169  pts
    2 Astana Pro Team 127
    3 BMC Racing Team 100
    4 Team Sky 98
    5 Southeast Pro Cycling 98
    6 Lampre-Merida 88
    7 IAM Cycling 87
    8 Lotto Soudal 79
    9 Trek Factory Racing 68
    10 Tinkoff-Saxo 66
    11 Team LottoNL-Jumbo 56
    12 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 54
    13 Androni Giocattoli 54
    14 Team Katusha 48
    15 Movistar Team 44
    16 Nippo – Vini Fantini 28
    17 Team Giant-Alpecin 28
    18 Bardiani CSF 27
    19 CCC Sprandi Polkowice 27
    20 Etixx – Quick-Step 18
    21 FDJ.fr 14
    22 AG2R La Mondiale 12
    Fair play classification
    # Rider Name (Country) Team Result
    1 Tinkoff-Saxo
    2 Astana Pro Team
    3 Team Sky
    4 Orica GreenEdge
    5 Movistar Team
    6 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
    7 BMC Racing Team
    8 Nippo – Vini Fantini
    9 Lampre-Merida
    10 Team LottoNL-Jumbo
    11 IAM Cycling
    12 AG2R La Mondiale
    13 Trek Factory Racing
    14 Androni Giocattoli
    15 CCC Sprandi Polkowice
    16 Team Giant-Alpecin
    17 Lotto Soudal 10  pts
    18 Etixx – Quick-Step 20
    19 FDJ.fr 20
    20 Southeast Pro Cycling 20
    21 Bardiani CSF 20
    22 Team Katusha 45

Текст: CJ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.