Гимнастиците и акробатите ни с медали от международния турнир във Варна

gimnastikaБългарските гимнастици и акробати спечелиха куп медали на турнира за подрастващи, който съпътства Световната купа по спортна гимнастика и акробатика във Варна.

Състезанията започнаха още в 8:30 часа в Двореца на културата и спорта във Варна със съчетания на момчетата до 14, 16 и 18 годишна възраст, както и с изпълнения на акробатите в група 11-16 години.

Най-добрите резултати на българските гимнастици дойдоха при най-малките – до 14 години. Гимнастикът Валери Рангелов спечели многобоя, приключвайки състезанието с още 5 от 6 възможни отличия на отделните уреди.

На минимална разлика след него остана Теодор Трифонов, който зае третото място, а втори в многобоя е турчинът Мехмед Айберк.

В по-горната възрастова група, до 16 години, Денислав Дамянов остана втори в многобоя, след като взе 4 медала на отделните уреди, сред които злато на висилка.

Денят започна успешно и за българската акробатика, след като Светослав Георгиев и Мартин Симеонов спечелиха злато в темповата комбинация при състезателите от 12 го 18 годишни.

Отлично представяне направи и смесената ни двойка Силвина Митрева и Калоян Нинов, които спечелиха бронзов медал в темповата комбинация във възрастовата група 11-16 годишни.