Грайпел с победа в Мармарис

Presidential Cycling Tour pf Turkey 2015

Stage 4 Fethiye – Marmaris 132 km.

Andre Greipel
Andre Greipel

André Greipel (Lotto Soudal) спечели спринта за пети етап от Обиколката на Турция. Срещу него се изправиха Daniele Colli (Nippo – Vini Fantini) и Daniele Ratto (UnitedHealthcare Pro Cycling), но постигнаха второ и трето място в Мармарис.

Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) запазва преднината си от 7″ пред Kristijan Durasek (Lampre-Merida).

Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement е трети на 50″.

Николай Михайлов финишира 16, а в генералното е на 14. 2’49“.

В последната височина имаше леко напрежение сред лидерите… Бегълците Nicola Boem (Bardiani CSF), Florian Guillou (Bretagne-Séché Environnement), Mattia Pozzo (Nippo – Vini Fantini), Charles Planet (Team Novo Nordisk), Kevin Seeldraeyers (Torku Sekerspor) и Natnael Berhane (MTN – Qhubeka) имаха 3′ преднина, но когато изкачването започна работата по догонването поеха CCC Sprandi Polkowice и Etixx-QuickStep – за Cavendish.

Преднината на бегълците бързо се стопи.

Скоро в катеренето се отличиха Valerio Agnoli (Astana Pro Team), Luis Mas Bonet (Caja Rural-Seguros RGA), Carlos Julian Quintero (Colombia), Jay Mccarthy (Tinkoff-Saxo) и Serge Pauwels (MTN – Qhubeka). Последните двама представляваха реална заплаха за лидера, тъй като са в десетката на генералното. CCC Sprandi Polkowice осъзнаха опасността и се хвърлиха диво преследване. Преднината им се стопи на 10″ пред вратите на града, а там вече Lotto и Orica-GreenEdege започнаха да натискат за най-добра спринтьорска позиция.

Текст: CJ

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 3:22:08
2 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini
3 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
4 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
5 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
7 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka
9 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
10 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
12 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
13 Tomasz Marczynski (Pol) Torku Sekerspor
14 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
16 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
17 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
18 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert
19 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
20 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
21 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
22 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
23 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
24 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
26 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
27 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
28 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
29 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
30 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
31 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
32 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
33 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
35 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
36 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka
37 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
38 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka
39 Alex Cano Ardila (Col) Colombia
40 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
41 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
42 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
43 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
44 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
45 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
46 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
47 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
48 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
49 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
50 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
51 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
52 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
53 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
54 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
55 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
56 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge 0:00:10
57 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:00:43
58 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:19
59 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:23
60 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 0:01:31
61 Daniel Martínez (Col) Colombia 0:01:34
62 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
63 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
64 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
65 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
66 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
67 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
68 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
69 Rafael Andriato (Bra) Southeast Pro Cycling
70 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
71 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
72 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step
73 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
74 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
75 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
76 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
77 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
78 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
79 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
80 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
81 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step
82 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
83 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini
84 Natnael Berhane (Eri) MTN – Qhubeka
85 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN – Qhubeka
86 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
87 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
88 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step
89 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
90 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:02:34
91 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 0:03:15
92 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
93 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
94 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi Polkowice
95 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
96 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
97 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
98 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
99 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
100 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick-Step
101 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
102 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
103 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
104 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
105 Sebastián Molano (Col) Colombia
106 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
107 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
108 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
109 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
110 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
111 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
112 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka
113 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
114 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
115 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
116 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
117 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
118 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
119 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
120 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:04:57
121 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk
122 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:05:48
123 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
124 Lander Seynaeve (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:29
125 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
126 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step 0:07:03
127 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
128 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
129 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
130 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling
131 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling
132 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
133 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
134 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
135 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
136 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
137 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
138 Theo Bos (Ned) MTN – Qhubeka
139 Antonio Viola (Ita) Nippo – Vini Fantini
140 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
141 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
142 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
143 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
144 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling
145 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
146 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli
147 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
148 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
149 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
150 Mattia Pozzo (Ita) Nippo – Vini Fantini
151 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
152 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo – Vini Fantini
153 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
155 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
156 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
157 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
158 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
159 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal 0:07:56
160 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:12:50
161 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk 0:19:00
162 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Jakub Mareczko (Ita) Southeast Pro Cycling
Sprint 1
# Rider Name (Country) Team Result
1 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 5  pts
2 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 3
3 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 1
Points – Finish
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 15  pts
2 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 14
3 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 13
4 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge 12
5 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 11
6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 10
7 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 9
8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 8
9 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 7
10 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor 6
11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 5
12 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 4
13 Tomasz Marczynski (Pol) Torku Sekerspor 3
14 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 2
15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 1
Mountain 1
# Rider Name (Country) Team Result
1 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 3  pts
2 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 2
3 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bardiani CSF 10:06:24
2 Caja Rural-Seguros RGA
3 Topsport Vlaanderen – Baloise
4 Lampre – Merida
5 Tinkoff – Saxo
6 Torku Sekerspor
7 CCC Sprandi Polkowice
8 MTN – Qhubeka
9 Astana Pro Team
10 Lotto Soudal
11 Orica Greenedge 0:00:10
12 Southeast 0:01:34
13 Nippo – Vini Fantini
14 Colombia
15 Bretagne-Seche Environnement
16 Drapac Professional Cycling 0:03:08
17 Unitedhealthcare Professional Cycling Team 0:03:15
18 Etixx – Quick Step 0:04:42
19 Team Novo Nordisk 0:04:49
20 Wanty – Groupe Gobert 0:06:30
21 Androni Giocattoli 0:10:11
General classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 15:35:49
2 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:00:07
3 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement 0:00:50
4 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:01:20
5 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 0:01:23
6 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:01:29
7 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:42
8 Alex Cano Ardila (Col) Colombia 0:01:46
9 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:01:57
10 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:04
11 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
12 Tomasz Marczynski (Pol) Torku Sekerspor 0:02:11
13 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:42
14 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:02:49
15 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
16 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:51
17 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:01
18 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:17
19 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
20 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:20
21 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 0:03:25
22 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:32
23 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:47
24 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:04:28
25 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:04:37
26 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice 0:05:02
27 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 0:05:38
28 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge 0:05:42
29 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:36
30 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling 0:06:45
31 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo 0:07:10
32 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:07:13
33 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
34 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
35 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 0:08:47
36 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
37 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:09:09
38 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:09:26
39 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:09:31
40 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
41 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:10:09
42 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN – Qhubeka 0:10:13
43 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:11:03
44 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:11:08
45 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
46 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:11:14
47 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:11:54
48 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor 0:12:01
49 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:12:17
50 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 0:12:20
51 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli 0:13:00
52 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:13:05
53 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:07
54 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step 0:13:51
55 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 0:14:29
56 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:14:36
57 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:44
58 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:14:46
59 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:14:53
60 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:15:19
61 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:15:24
62 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:16:58
63 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 0:17:01
64 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:17:05
65 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:17:12
66 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor 0:19:34
67 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:20:29
68 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini
69 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:20:34
70 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
71 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
72 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
73 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
74 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:53
75 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:21:54
76 Natnael Berhane (Eri) MTN – Qhubeka
77 Daniel Martínez (Col) Colombia
78 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:22:04
79 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge 0:22:06
80 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:22:08
81 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
82 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:22:21
83 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 0:22:48
84 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:23:39
85 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step 0:23:44
86 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
87 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor 0:23:49
88 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
89 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
90 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:23:53
91 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:24:03
92 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:24:10
93 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:24:19
94 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:25:09
95 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:25:21
96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:25:48
97 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:26:10
98 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
99 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 0:26:45
100 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo 0:26:50
101 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF 0:27:14
102 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 0:27:16
103 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 0:27:18
104 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:27:32
105 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli 0:27:35
106 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 0:27:37
107 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling
108 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:27:45
109 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:28:16
110 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:28:28
111 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor 0:29:11
112 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:29:22
113 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:29:34
114 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:29:38
115 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 0:29:43
116 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling 0:30:00
117 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:30:32
118 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 0:30:45
119 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:31:50
120 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:31:51
121 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge 0:32:12
122 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
123 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:32:26
124 Sebastián Molano (Col) Colombia
125 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
126 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
127 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
128 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:32:39
129 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling 0:32:51
130 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:33:01
131 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor 0:33:34
132 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement 0:33:36
133 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:33:45
134 Rafael Andriato (Bra) Southeast Pro Cycling 0:33:53
135 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick-Step 0:34:25
136 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida 0:34:29
137 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 0:35:11
138 Lander Seynaeve (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:35:40
139 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:35:56
140 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:36:14
141 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
142 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
143 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
144 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
145 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
146 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:36:54
147 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor 0:37:14
148 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli 0:37:58
149 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step 0:39:11
150 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 0:39:22
151 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:39:49
152 Mattia Pozzo (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:39:53
153 Antonio Viola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:39:58
154 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling 0:40:03
155 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:40:52
156 Theo Bos (Ned) MTN – Qhubeka 0:41:08
157 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal 0:41:14
158 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge 0:45:07
159 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:47:31
160 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk 0:48:52
161 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling 0:50:09
162 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:57:05
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 30  pts
2 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 30
3 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 26
4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 26
5 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 25
6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 23
7 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 21
8 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo 19
9 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor 19
10 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 15
11 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 15
12 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 14
13 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge 14
14 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement 13
15 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 13
16 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 12
17 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge 12
18 Sebastián Molano (Col) Colombia 12
19 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 11
20 Theo Bos (Ned) MTN – Qhubeka 11
21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 10
22 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 10
23 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA 9
24 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 8
25 Alex Cano Ardila (Col) Colombia 7
26 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 7
27 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 7
28 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 7
29 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 7
30 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 6
31 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 6
32 Tomasz Marczynski (Pol) Torku Sekerspor 6
33 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 6
34 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 5
35 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 5
36 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 5
37 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 5
38 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 5
39 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli 5
40 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 4
41 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3
42 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN – Qhubeka 3
43 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 3
44 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement 3
45 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 3
46 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 3
47 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF 2
48 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge 1
49 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1
50 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 1
51 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 1
52 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 1
53 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 1
54 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 1
55 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 15  pts
2 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 10
3 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 10
4 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 7
5 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 6
6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement 5
7 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
8 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 3
9 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 3
10 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
11 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 2
12 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 2
13 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 2
14 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 1
15 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 1
16 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 1
17 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 1
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 CCC Sprandi Polkowice 46:55:18
2 Caja Rural-Seguros RGA 0:02:59
3 Astana Pro Team 0:05:59
4 Colombia 0:07:19
5 Bardiani CSF 0:08:06
6 Unitedhealthcare Professional Cycling Team 0:08:22
7 MTN – Qhubeka 0:09:24
8 Lampre – Merida 0:10:11
9 Topsport Vlaanderen – Baloise 0:11:49
10 Tinkoff – Saxo 0:12:56
11 Lotto Soudal 0:13:03
12 Team Novo Nordisk 0:17:16
13 Torku Sekerspor 0:22:39
14 Orica Greenedge 0:22:46
15 Drapac Professional Cycling 0:25:30
16 Bretagne-Seche Environnement 0:26:38
17 Nippo – Vini Fantini 0:31:49
18 Wanty – Groupe Gobert 0:44:22
19 Androni Giocattoli 0:49:23
20 Etixx – Quick Step 1:00:29
21 Southeast 1:07:21

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.