Даниел Мартин диша във врата на Филип Жилбер в Пекин

Tour of Beijing 2014

Stage 4: Yanqing – Mentougou Miaofeng Mountain 157km

daniel martin

Dan Martin (Garmin Sharp) носи втора победа за тима на Garmin Sharp след блестящото представяне вчера на Tyler Farrar.

Martin атакува в последния километър по височината Mentougou Miaofeng и успя да се откъсне на своите преследвачи Esteban Chaves (Orica-GreenEdge) – втори и победителя от 2. етап Philippe Gilbert(BMC Racing) – трети.

Gilbert даде всичко от себе си, за да не позволи на Martin да се отдалечи твърде много, тъй като състезателят на Garmin стартира етапа с 11″ изоставане. На финала Martin Спечели 10″ бонификация, която рязко скъси разликата с Gilbert в генералното. Gilbert също хвана някоя секунда бонус и сега ирландецът е на 3″ след него, ден преди финалния етап при „Птичето гнездо“. Johan Esteban Chaves Rubio (Orica-GreenEdge) е трети на 9″.

 

Текст: Cycling Junkies

1 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 4:12:14
2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 0:00:02
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
5 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:00:10
6 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r-La Mondiale
7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
8 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-QuickStep
9 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha
10 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:00:13
11 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-QuickStep
12 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
13 Mikael Chérel (Fra) Ag2r-La Mondiale
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:18
16 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:25
17 Philip Deignan (Irl) Team Sky
18 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:00:31
19 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
20 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
21 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge
22 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:00:35
23 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:00:43
24 Ricardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:00:45
25 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:01:21
26 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha 0:01:23
27 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
28 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
29 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:01:30
30 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 0:01:51
31 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
32 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team
33 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
34 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-QuickStep
35 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:02:32
36 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:02:50
37 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:52
38 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:03:05
39 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:03:30
40 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
41 Philip Gaimon (USA) Garmin Sharp 0:03:37
42 Christiano Salerno (Ita) Cannondale
43 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep
44 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
45 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Belisol
46 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
47 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:04:26
48 Carlos Betancur (Col) Ag2r-La Mondiale 0:04:36
49 Nick Van Der Lijke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
50 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
51 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
52 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
53 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
54 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep
55 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:07:16
56 Matthias Krizek (Aut) Cannondale 0:07:57
57 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
58 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
59 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
60 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
61 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
62 Ben Swift (GBr) Team Sky
63 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
64 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
65 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:08:49
66 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
67 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 0:10:30
68 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
69 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
70 Julian Kern (Ger) Ag2r-La Mondiale
71 Dan Craven (Nam) Team Europcar
72 Julien Bérard (Fra) Ag2r-La Mondiale
73 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
74 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol
75 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
76 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
77 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
78 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
79 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:11:31
80 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:13:13
81 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
82 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
83 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
84 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
85 Ian Boswell (USA) Team Sky
86 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:13:16
87 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:15:15
88 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
89 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:16:14
90 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
91 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
92 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 0:18:27
93 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:18:46
94 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
95 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
96 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
97 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:18:46
98 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
99 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
100 Michel Koch (Ger) Cannondale
101 Davide Appollonio (Ita) Ag2r-La Mondiale
102 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
103 Maximiliano Richeze Ariel (Arg) Lampre-Merida
104 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp
105 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
106 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
107 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
108 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
109 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale
110 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
111 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep
112 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
113 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
114 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
115 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
116 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
117 Jean-Marc Marino (Fra) Cannondale
118 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
119 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
120 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
121 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling Team
122 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
123 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
124 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
125 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
126 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:22:36
127 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
128 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
129 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:31:00
130 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
DNS Maxime Daniel (Fra) Ag2r-La Mondiale
Sprint 1
Result
1 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 5  pts
2 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 3
3 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 2
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1
Sprint 2
Result
1 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 5  pts
2 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 3
3 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2
4 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 1
Points – Finish
Result
1 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 15  pts
2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 14
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 13
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 12
5 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 11
6 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r-La Mondiale 10
7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano 9
8 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-QuickStep 8
9 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 7
10 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 6
11 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-QuickStep 5
12 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge 4
13 Mikael Chérel (Fra) Ag2r-La Mondiale 3
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team 2
15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1
Mountain 1 – Xian Ren Dong Village Kom Summit
Result
1 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 12  pts
2 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 8
3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 6
4 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 4
5 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 2
Mountain 2 – Gao Ya Kou Kom Summit
Result
1 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 8  pts
2 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 6
3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 4
4 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 2
5 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep 1
Mountain 3 – Pu Sa Lu Kom Summit
Result
1 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 5  pts
2 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 2
4 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 1
Mountain 4 – Si Jia Shui Komm Summit
Result
1 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 5  pts
2 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
3 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 2
4 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 1
Mountain 5 – Dong Fang Hong Tunnel Kom Summit
Result
1 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 8  pts
2 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 6
3 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 4
4 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2
5 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 1
Mountain 6 – Mentougou Miaofeng Mountain
Result
1 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 12  pts
2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 8
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 6
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 4
5 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 2
Young riders
Result
1 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 4:12:16
2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano 0:00:08
3 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha
4 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge 0:00:11
5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:01:28
6 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 0:01:49
7 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-QuickStep
8 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:02:30
9 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:50
10 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 0:03:28
11 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep 0:03:35
12 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Belisol
13 Nick Van Der Lijke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:04:34
14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
15 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 0:07:55
16 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
17 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
18 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:10:28
19 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
20 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
21 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
22 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:13:11
23 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:15:13
24 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
25 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 0:18:25
26 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:18:44
27 Michel Koch (Ger) Cannondale
28 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp
29 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale
30 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep
31 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
32 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
33 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling Team
34 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
35 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:22:34
Teams
Result
1 Orica GreenEdge 12:37:28
2 Team Europcar 0:00:47
3 Team Sky 0:01:15
4 Omega Pharma-QuickStep 0:01:28
5 Katusha Team 0:01:30
6 Garmin-Sharp 0:03:26
7 AG2R La Mondiale 0:04:13
8 Tinkoff-Saxo 0:04:35
9 Belkin Pro Cycling Team 0:05:59
10 Team Giant-Shimano 0:06:22
11 BMC Racing Team 0:07:26
12 FDJ.fr 0:07:35
13 Trek Factory Racing 0:08:06
14 Movistar Team 0:10:19
15 Lampre-Merida 0:11:16
16 Lotto-Belisol Team 0:14:44
17 Cannondale 0:15:24
General classification
Result
1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 15:19:47
2 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 0:00:03
3 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 0:00:09
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:11
5 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 0:00:23
6 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
7 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
8 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r-La Mondiale
9 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-QuickStep
10 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:00:26
11 Mikael Chérel (Fra) Ag2r-La Mondiale
12 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
13 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
14 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
15 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:00:44
16 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:47
17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:00:48
18 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:54
19 Philip Deignan (Irl) Team Sky
20 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar 0:01:00
21 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:01:06
22 Ricardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:14
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:01:36
24 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:01:46
25 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:02:04
26 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:02:10
27 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:02:20
28 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-QuickStep
29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:02:45
30 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:04
31 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:03:13
32 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:03:29
33 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:03:34
34 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:03:53
35 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Belisol 0:04:04
36 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep
37 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:04:06
38 Philip Gaimon (USA) Garmin Sharp 0:04:16
39 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha 0:04:26
40 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:04:33
41 Carlos Betancur (Col) Ag2r-La Mondiale 0:04:49
42 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:04:59
43 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
44 Christiano Salerno (Ita) Cannondale 0:05:02
45 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:07:25
46 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:08:26
47 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
48 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:08:52
49 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep 0:09:04
50 Matthias Krizek (Aut) Cannondale 0:09:06
51 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:09:12
52 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:09:18
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:09:54
54 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:22
55 Julian Kern (Ger) Ag2r-La Mondiale 0:10:48
56 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:10:50
57 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 0:11:16
58 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr 0:11:32
59 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:11:36
60 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:12:37
61 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:12:56
62 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:13:19
63 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team 0:13:40
64 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:14:21
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:15:29
66 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 0:15:31
67 Julien Bérard (Fra) Ag2r-La Mondiale
68 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano 0:16:00
69 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 0:18:02
70 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 0:18:56
71 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:19:32
72 Davide Appollonio (Ita) Ag2r-La Mondiale 0:19:38
73 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:19:43
74 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:19:48
75 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:20:03
76 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 0:20:20
77 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:20:33
78 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 0:20:44
79 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:20:46
80 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida 0:21:06
81 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:21:08
82 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
83 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo 0:21:22
84 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:21:23
85 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 0:21:25
86 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp 0:23:24
87 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:23:55
88 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:24:25
89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:24:47
90 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:25:00
91 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:25:39
92 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:25:57
93 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo 0:27:22
94 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:27:50
95 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:28:27
96 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 0:29:23
97 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:29:39
98 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:29:40
99 Nick Van Der Lijke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:30:28
100 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep 0:30:41
101 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:30:49
102 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:31:35
103 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 0:32:26
104 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar 0:33:19
105 Dan Craven (Nam) Team Europcar 0:33:56
106 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:34:41
107 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:36:13
108 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:38:35
109 Maximiliano Richeze Ariel (Arg) Lampre-Merida 0:39:12
110 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:39:44
111 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:41:24
112 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 0:42:09
113 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 0:42:11
114 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:43:36
115 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol 0:43:40
116 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:43:43
117 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:43:45
118 Jean-Marc Marino (Fra) Cannondale 0:45:42
119 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:46:13
120 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:46:57
121 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:47:43
122 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling Team
123 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
124 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
125 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha 0:49:54
126 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol 0:51:03
127 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale 1:09:03
128 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 1:10:55
129 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1:18:53
130 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:21:21
Points classification
Result
1 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 34  pts
2 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 33
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 31
4 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 26
5 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 26
6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-QuickStep 24
7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 22
8 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 22
9 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 21
10 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 20
11 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 19
12 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 16
13 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-QuickStep 15
14 Davide Appollonio (Ita) Ag2r-La Mondiale 14
15 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 14
16 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 13
17 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-QuickStep 12
18 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 12
19 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 12
20 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 11
21 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 11
22 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r-La Mondiale 11
23 Maximiliano Richeze Ariel (Arg) Lampre-Merida 11
24 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 10
25 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano 9
26 Mikael Chérel (Fra) Ag2r-La Mondiale 9
27 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 9
28 Julian Kern (Ger) Ag2r-La Mondiale 8
29 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 7
30 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 7
31 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 6
32 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr 6
33 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 6
34 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 5
35 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 5
36 Ben Swift (GBr) Team Sky 5
37 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 5
38 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team 4
39 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge 4
40 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol 4
41 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale 4
42 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team 3
43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 3
44 Julien Bérard (Fra) Ag2r-La Mondiale 3
45 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep 3
46 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 3
47 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 2
48 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2
49 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1
50 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 1
51 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep 1
52 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1
53 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1
54 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 1
Mountains classification
Result
1 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep 44  pts
2 Guillaume Boivin (Can) Cannondale 30
3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 25
4 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 24
5 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo 20
6 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 19
7 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 16
8 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep 14
9 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 13
10 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 12
11 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 12
12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 11
13 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 8
14 Julian Kern (Ger) Ag2r-La Mondiale 8
15 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 8
16 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 7
17 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 7
18 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale 5
19 Julien Bérard (Fra) Ag2r-La Mondiale 5
20 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 3
21 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 3
22 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 3
23 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep 2
24 Nick Van Der Lijke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2
25 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 2
26 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 2
27 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 1
28 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 1
29 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 1
30 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 1
31 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano 1
32 Ian Boswell (USA) Team Sky 1
Young rider classification
Result
1 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 15:19:56
2 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 0:00:14
3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
4 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge 0:00:17
5 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-QuickStep 0:02:11
6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:02:36
7 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:55
8 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Belisol 0:03:55
9 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep
10 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 0:08:17
11 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:09:03
12 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:09:45
13 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr 0:11:23
14 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:12:28
15 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:15:20
16 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 0:15:22
17 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:19:39
18 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:19:54
19 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 0:20:11
20 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 0:20:35
21 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp 0:23:15
22 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:24:16
23 Nick Van Der Lijke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:30:19
24 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-QuickStep 0:30:32
25 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:30:40
26 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 0:32:17
27 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:36:04
28 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:38:26
29 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol 0:42:00
30 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:43:27
31 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol 0:43:31
32 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:47:34
33 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling Team
34 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r-La Mondiale 1:08:54
35 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 1:10:46
Team classification
Result
1 Orica GreenEdge 46:00:46
2 Team Europcar 0:01:19
3 Team Sky 0:01:25
4 Omega Pharma-QuickStep 0:01:28
5 Katusha Team 0:01:50
6 Garmin-Sharp 0:03:52
7 AG2R La Mondiale 0:04:13
8 Tinkoff-Saxo 0:05:56
9 Team Giant-Shimano 0:06:22
10 Belkin Pro Cycling Team 0:07:04
11 BMC Racing Team 0:07:42
12 FDJ.fr 0:09:01
13 Trek Factory Racing 0:10:24
14 Movistar Team 0:10:49
15 Lampre-Merida 0:12:05
16 Lotto-Belisol Team 0:15:57
17 Cannondale 0:16:46

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.