Навардаускас вади Garmin-Sharp от лошата серия. Nibali на косъм от мелето на финала

Tour de France 2014

Stage 19: Maubourguet Pays du Val d’Adour – Bergerac 208.5km

Ramunas Navardauskas (Garmin - Sharp)
Ramunas Navardauskas (Garmin – Sharp) Photo: Sky

Шампионът в бягането по часовник на Литва Ramunas Navardauskas постигна своята мечта за етапна победа в престижното състезание. Благодарение на уменията си в часовника, той финишира със собствена сила 19. етап от Тур-а.

7″ след него на финала връхлетя John Degenkolb (Giant-Shimano) в съревнование с Alexander Kristoff (Katusha), който има две етапни победи (етап 12: Bourg-en-Bresse – Saint-Étienne 185.5km, етап 15: Tallard – Nîmes 222km.

В дъждовния ден Navardauskas атакува 13 км. преди финала на височината от 4. кат. Cote de Monbazillac и се закачи за по-рано откъсналия се съотборник Slagter – последният оцелял от групата на бегълците. След кратка почивка Navardauskas изостави съотборника си, изпълнявайки точно предварителната тактика на отбора. Така победата му извади Garmin – Sharp от лошата серия, в която лидерът на отбора Andrew Talansky напусна състезанието, а в 15. етап и Jack Bauer.

Navardauskas направи на преследвачите си 1′, а 3 км. удържа напора на спринтьорските отбори на 20″. За негов късмет влакът на Cannondale дерайлира в мокрото и така Peter Sagan остана извън сметките. Падането се случи в челото на пелотона. Така и лидерът Vincenzo Nibali (Astana) се оказа в капана на  множеството, но се измъкна покрай него, без падане. Romain Bardet (AG2R-La Mondiale) пострада от падането с охлузвания и това подлага под съмнение доброто му представяне в бягането по часовник утре.

Тъй като падането стана в рамките на 3км. преди финала генералното класиране остава непроменено: Vincenzo Nibali (Astana), след него на 7’10“ Thibaut Pinot (FDJ.fr) и трети Jean-Christophe Péraud (AG2R La Mondiale) на 7’23“.

Текст: Cycling Junkies

1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:43:41
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:07
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
5 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
6 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
8 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
11 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
12 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
13 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
14 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
15 Marco Marcato (Ita) Cannondale
16 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
17 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
21 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
22 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
23 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
26 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
27 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
28 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
29 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
30 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
31 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
33 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
34 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
35 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
36 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
38 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
39 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:02:17
40 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:00:07
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
42 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
43 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
44 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
45 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
46 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
47 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
48 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
49 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
50 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:17
51 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:07
52 John Gadret (Fra) Movistar Team
53 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
54 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
55 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:03:10
56 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:00:07
57 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:03:10
58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
59 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:07
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:03:10
61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
62 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
63 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
64 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
65 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
66 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
67 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
68 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
69 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
70 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
71 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
72 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:07
73 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:10
74 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
75 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
76 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:00:07
77 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
78 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:17
79 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:00:07
80 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
82 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
83 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
84 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:03:33
85 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:03:47
86 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:00:07
87 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:04:00
88 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:04:20
89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:04:34
90 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:04:38
91 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
92 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:07
93 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
94 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:05:12
95 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
97 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
98 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
99 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
100 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
101 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
102 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
103 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
104 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
105 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:05:16
106 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
107 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
108 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:00:07
109 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:05:58
110 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
111 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
112 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
113 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
114 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
115 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
116 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
117 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
118 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
119 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
120 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
121 Richie Porte (Aus) Team Sky
122 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
123 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
124 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
126 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
127 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
128 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
130 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
131 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
132 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
133 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
134 José Serpa (Col) Lampre – Merida
135 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
136 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
137 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
138 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
139 Danny Pate (USA) Team Sky
140 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
141 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
142 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
143 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:06:08
144 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:07:57
145 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
146 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
148 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
149 Elia Viviani (Ita) Cannondale
150 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
151 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
152 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
153 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
155 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
156 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
157 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
158 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
159 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
160 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
161 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:08:03
162 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:08:52
163 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 0:09:07
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:12:41
Intermediate sprint – Tonneins, km. 130.5
Result
1 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 20  pts
2 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 17
3 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 15
4 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 13
5 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 11
6 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 10
7 Peter Sagan (Svk) Cannondale 9
8 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 8
9 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 7
10 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 6
11 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 5
12 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 4
13 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3
14 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2
15 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1
Points
Result
1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 45  pts
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 35
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 30
4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 26
5 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 22
6 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 20
7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 18
8 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 16
9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 14
10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 12
11 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 10
12 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 8
13 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 6
14 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4
15 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2
Mountain 1 – Côte de Monbazillac (Cat. 4) km. 195.5
Result
1 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 1
Young riders
Result
1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:43:48
2 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
3 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
5 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
6 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
7 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
8 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:59
9 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:03:03
10 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
11 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:04:13
14 Peter Sagan (Svk) Cannondale
15 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:05:51
16 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
17 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
18 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:50
19 Elia Viviani (Ita) Cannondale
20 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
21 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
22 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
23 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
24 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:07:56
Teams
Result
1 Omega Pharma-Quick Step 14:11:24
2 Movistar Team
3 Cofidis, Solutions Credits
4 Fdj.Fr
5 Tinkoff-Saxo
6 Team Katusha
7 Astana Pro Team
8 Belkin Pro Cycling
9 Lotto-Belisol
10 BMC Racing Team
11 AG2R La Mondiale
12 Lampre – Merida
13 Trek Factory Racing
14 Team Europcar 0:00:59
15 Orica Greenedge
16 Garmin – Sharp 0:02:56
17 Bretagne – Seche Environnement 0:04:02
18 Cannondale 0:04:31
19 Team Giant-Shimano 0:05:26
20 Team Sky 0:05:51
21 IAM Cycling 0:07:05
22 Team Netapp-Endura 0:09:31
General classification after stage 19
Result
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 85:29:33
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:07:10
3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:23
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:07:25
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:27
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:34
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:13:56
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:14:15
9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:14:37
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:16:25
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:17:48
12 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:21:33
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:29:58
14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:32:30
15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:34:30
16 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:39:28
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:41:30
18 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:41:34
19 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:41:41
20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:50:34
21 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:52:40
22 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:55:52
23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:56:26
24 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:01:06
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:02:20
26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:12:36
27 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:16:45
28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 1:18:27
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:24:55
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:26:53
31 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:33:56
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:34:00
33 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:47:01
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:47:50
35 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:47:55
36 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:50:32
37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:52:35
38 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:52:47
39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:52:52
40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:53:40
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:58:48
42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:59:17
43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:04:23
44 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:12:53
45 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:13:41
46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 2:15:10
47 José Serpa (Col) Lampre – Merida 2:25:16
48 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:26:29
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 2:27:01
50 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 2:27:18
51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:27:47
52 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:28:36
53 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:36:48
54 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:38:06
55 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:41:39
56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:42:58
57 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:43:32
58 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:47:00
59 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:47:05
60 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:48:00
61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:48:41
62 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:48:43
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:49:08
64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:49:10
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:50:17
66 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:53:12
67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:54:29
68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:54:39
69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:58:05
70 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 3:01:44
71 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3:02:58
72 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 3:03:48
73 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 3:05:47
74 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 3:07:38
75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3:11:05
76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 3:11:26
77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:14:02
78 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:14:25
79 Marco Marcato (Ita) Cannondale 3:15:56
80 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:17:39
81 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 3:18:00
82 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3:19:18
83 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 3:19:53
84 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:20:11
85 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:21:18
86 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:21:28
87 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 3:29:19
88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 3:29:41
89 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:31:22
90 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:31:42
91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:32:32
92 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 3:32:35
93 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3:33:47
94 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:33:59
95 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:34:15
96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:35:20
97 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:35:45
98 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:35:55
99 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:36:20
100 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:36:27
101 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:37:21
102 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:37:27
103 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:39:02
104 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:39:05
105 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:39:18
106 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:40:08
107 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:40:34
108 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:41:17
109 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:41:32
110 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:42:38
111 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:47:23
112 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:47:24
113 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:50:29
114 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:50:57
115 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:51:37
116 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:52:02
117 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 3:52:15
118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 3:53:04
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:57:28
120 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 3:59:30
121 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:01:00
122 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:02:22
123 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 4:03:23
124 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 4:04:36
125 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 4:06:45
126 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:07:38
127 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 4:08:25
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 4:11:57
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 4:14:18
130 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 4:15:30
131 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 4:18:25
132 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:18:59
133 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4:19:32
134 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 4:19:35
135 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 4:20:31
136 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:22:49
137 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 4:22:58
138 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 4:27:06
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:28:35
140 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:31:22
141 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:31:35
142 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 4:33:06
143 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 4:33:16
144 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:35:08
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 4:35:46
146 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:35:55
147 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:36:12
148 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:36:53
149 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:38:14
150 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:38:17
151 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:38:54
152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:39:52
153 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:40:46
154 Danny Pate (USA) Team Sky 4:45:53
155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:46:58
156 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:54:19
157 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 4:54:32
158 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 4:55:08
159 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:55:17
160 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:56:07
161 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 4:59:16
162 Elia Viviani (Ita) Cannondale 5:02:57
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 5:05:24
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5:43:10
Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 417  pts
2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 253
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 247
4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 189
5 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 177
6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 169
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 147
8 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 143
9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 127
10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 117
11 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 105
12 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 98
13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 90
14 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 83
15 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 81
16 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 79
17 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 78
18 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 77
19 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 77
20 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 76
21 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 76
22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 74
23 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 73
24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 69
25 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 67
26 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 67
27 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 66
28 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 66
29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 64
30 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 64
31 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 64
32 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61
33 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 59
34 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 54
35 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 51
36 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 51
37 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 46
38 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 45
39 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 45
40 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 44
41 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 44
42 Elia Viviani (Ita) Cannondale 44
43 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 42
44 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 40
45 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 39
46 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 39
47 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 39
48 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 38
49 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 32
50 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 32
51 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 32
52 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 32
53 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 31
54 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 30
55 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 30
56 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 29
57 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 29
58 Richie Porte (Aus) Team Sky 29
59 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 29
60 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 29
61 Marco Marcato (Ita) Cannondale 29
62 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 29
63 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 29
64 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 29
65 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 28
66 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 28
67 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 28
68 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 28
69 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 28
70 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 27
71 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 26
72 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 26
73 José Serpa (Col) Lampre – Merida 26
74 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 26
75 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
76 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 23
77 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 23
78 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 23
79 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 21
80 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 21
81 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 20
82 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 20
83 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 20
84 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 20
85 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 20
86 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 19
87 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 19
88 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 19
89 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 19
90 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 19
91 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 17
92 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 17
93 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 17
94 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 16
95 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 16
96 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 15
97 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 15
98 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 15
99 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 14
100 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 14
101 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 13
102 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 13
103 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 12
104 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 12
105 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 11
106 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 11
107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 11
108 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 10
109 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 10
110 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 9
111 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 9
112 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 9
113 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 9
114 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 8
115 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 8
116 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 7
117 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 7
118 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 7
119 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 7
120 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 6
121 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 6
122 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5
123 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 4
124 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 4
125 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
126 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 4
127 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4
128 John Gadret (Fra) Movistar Team 3
129 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 3
130 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3
131 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3
132 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2
133 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 2
134 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 1
135 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1
136 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team -4
137 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale -5
138 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge -5
139 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura -13
140 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura -20
Mountains classification
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 181  pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 168
3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 112
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 89
5 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 85
6 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 78
7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61
8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 54
9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 48
10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 48
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 44
12 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 44
13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 43
14 José Serpa (Col) Lampre – Merida 36
15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 36
16 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 34
17 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 33
18 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
19 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
20 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 22
21 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 22
22 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 20
23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 19
24 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 17
25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 17
26 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 17
27 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 16
28 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 13
29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 12
30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 12
31 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
32 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 11
33 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 11
34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
35 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 10
36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 9
37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 9
38 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 8
39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 8
40 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 8
41 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 6
43 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 6
44 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 5
45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 5
46 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 4
47 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 4
48 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 4
49 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 4
50 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
51 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 2
52 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 2
53 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2
54 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
55 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 2
56 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 2
57 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2
58 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2
59 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2
60 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1
61 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1
62 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1
63 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1
64 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 1
65 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 1
66 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 1
Young rider classification
Result
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 85:36:43
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:17
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:09:35
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:41:18
5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:51:38
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:06:31
7 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:20:37
8 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:30:56
9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:35:48
10 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:41:33
11 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:42:00
12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:10:29
13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:14:08
14 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 3:22:09
15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:26:49
16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:33:24
17 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:53:50
18 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:56:13
19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:15:39
20 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:33:36
21 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:48:07
22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:48:57
23 Elia Viviani (Ita) Cannondale 4:55:47
24 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:58:14

Teams classification
Result
1 AG2R La Mondiale 256:52:21
2 Belkin Pro Cycling 0:28:33
3 Movistar Team 1:05:47
4 BMC Racing Team 1:12:25
5 Team Europcar 1:27:49
6 Team Sky 1:38:37
7 Astana Pro Team 1:39:06
8 Trek Factory Racing 2:05:49
9 Lampre – Merida 2:29:02
10 Fdj.Fr 2:30:20
11 Tinkoff-Saxo 2:52:42
12 IAM Cycling 3:22:11
13 Omega Pharma-Quick Step 3:26:22
14 Team Netapp-Endura 3:28:13
15 Lotto-Belisol 3:30:33
16 Cofidis, Solutions Credits 3:34:10
17 Team Katusha 3:59:38
18 Bretagne – Seche Environnement 4:48:07
19 Garmin – Sharp 5:47:26
20 Orica Greenedge 7:01:46
21 Cannondale 7:16:10
22 Team Giant-Shimano 7:41:13

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.