Рафал Майка с втора етапна победа. Нибали продължава да увеличава преднината си

Tour de France 2014

Stage 17: Saint-Gaudens – Saint-Lary-Soulan Pla d’Adet 124.5km

Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) Photo: Tour de France
Rafal Majka (Tinkoff-Saxo)
Photo: Tour de France

Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) спечели втора етапна победа н върха на Pla d’Adet в етап 17. (първата етап 14: Grenoble – Risoul 177KM) . През целия ден той се състезаваше твърдо за доминация по височините, а накрая и с победа пред Giovanni Visconti (Movistar) 29″ си осигури фланелката на точки. Лидерът Vicenzo Nibali (Astana) не пропусна шанса да бъде и този път близо до водещите в етапа и финишира трети на 46″ и прибави допълнителни секунди към пасива на опонентите.

Alejandro Valverde Belmonte (Movistar) остава втори на 5’26“, следван от Thibaut Pinot (FDJ.fr) на 6′.

Това е трета победа за тима на Tinkoff-Saxo, след като лидерът на отбора Alberto Contador напусна състезанието заради травма. Вчера Michael Rogers спечели със силно откъсване 16. етап в последните 4 км.

Текст: Cycling Junkies

1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 3:35:23
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:29
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:46
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:00:49
6 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:52
7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:12
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
9 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:01:25
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:35
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:40
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
14 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:01:50
15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
16 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:02:01
17 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:02:05
18 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:02:34
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:02:52
20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:02
21 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:39
22 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:03:54
23 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
24 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
25 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:04:54
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:02
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:05:25
28 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:05:40
29 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
31 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:05:54
32 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:06:12
33 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:36
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:07:38
35 Richie Porte (Aus) Team Sky
36 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:08:06
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:27
38 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
39 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 0:14:07
40 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:14:17
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
42 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
43 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
44 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
45 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
46 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
47 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
48 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
50 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
51 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
52 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
53 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
54 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
55 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
56 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
57 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
58 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
59 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
60 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
61 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
62 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:16:08
63 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:49
64 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
65 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
66 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
67 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
68 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
69 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
70 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
71 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
72 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
73 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
74 José Serpa (Col) Lampre – Merida
75 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:17:00
76 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:17:06
77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:19:37
78 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
79 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
80 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
81 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
82 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:22:26
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:22:52
84 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
85 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:23:32
86 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
87 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
88 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
89 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
90 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
91 Marco Marcato (Ita) Cannondale
92 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
93 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
94 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
95 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
96 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
97 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
98 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
99 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
100 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
101 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
102 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
103 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
104 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
105 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
106 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
107 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
108 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
109 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
110 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
111 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
112 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
113 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:23:40
114 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
115 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:23:42
116 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 0:23:52
117 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:24:01
118 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:24:14
119 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
120 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 0:24:51
121 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
122 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
123 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:25:33
124 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:25:43
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
126 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:25:59
127 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
128 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
129 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
130 Danny Pate (USA) Team Sky
131 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:26:16
132 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 0:26:50
133 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
134 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:27:46
135 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
136 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
137 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
138 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
139 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
140 Elia Viviani (Ita) Cannondale
141 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
142 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
143 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
144 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
145 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
146 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
147 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
148 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
150 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
151 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
152 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
153 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
154 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
155 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
156 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
157 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
158 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
159 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
160 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
161 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:54
162 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:27:56
163 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
164 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:28:55
166 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:28:56
DNS Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
DNS Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
DNF Simon Spilak (Slo) Team Katusha
Sprint 1 – Saint-Béat, 31km
Result
1 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 20  pts
2 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 17
3 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 15
4 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 13
5 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 11
6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 10
7 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 9
8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 7
10 Peter Sagan (Svk) Cannondale 6
11 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 5
12 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 4
13 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3
14 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2
15 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 1
Sprint 2 – Saint-Lary Pla d’Adet, 124.5km
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 20  pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 17
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 15
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 13
5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 11
6 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 10
7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 9
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 8
9 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 7
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 6
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 5
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 4
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 3
14 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 2
15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1
Mountain 1 – Col du Portillon, 57.5km
Result
1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 10  pts
2 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 8
3 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 6
4 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 4
5 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 2
6 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 1
Mountain 2 – Col de Peyresourde, 82km
Result
1 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 10  pts
2 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 8
3 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 6
4 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 4
5 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2
6 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1
Mountain 3 – Col de Val Louron-Azet, 102.5km
Result
1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 10  pts
2 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 8
3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 6
4 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 4
5 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 2
6 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1
Mountain 4 – Montée de Saint-Lary Pla d’Adet, 124.5km
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 50  pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 40
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 32
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 28
5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 24
6 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 20
7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 16
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 12
9 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 8
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 4
Most combative rider
Result
1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
Young riders
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 3:35:23
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:40
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
4 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:01:50
5 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:39
6 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:14:17
7 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
8 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
9 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:49
10 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
12 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:23:32
13 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
14 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:23:42
15 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:24:14
16 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:25:59
17 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:26:50
18 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:27:46
19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
20 Elia Viviani (Ita) Cannondale
21 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
22 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
23 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
24 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:27:56
Teams
Result
1 Movistar Team 10:50:03
2 Ag2R La Mondiale 0:02:26
3 Belkin Pro Cycling 0:04:48
4 BMC Racing Team 0:06:13
5 Tinkoff-Saxo 0:11:48
6 Trek Factory Racing 0:14:09
7 Team Europcar 0:15:52
8 Astana Pro Team 0:16:11
9 Lampre – Merida 0:18:08
10 Team Sky 0:20:02
11 Fdj.Fr 0:20:09
12 Iam Cycling 0:22:55
13 Team Netapp-Endura 0:28:34
14 Team Katusha 0:35:26
15 Bretagne – Seche Environnement 0:35:56
16 Garmin – Sharp 0:38:47
17 Cofidis, Solutions Credits 0:38:57
18 Lotto-Belisol 0:39:19
19 Cannondale 0:43:59
20 Omega Pharma-Quick Step 0:52:13
21 Team Giant-Shimano 0:59:59
22 Orica Greenedge 1:02:47
General classification after stage 17
Result
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 76:41:28
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:05:26
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:06:00
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:08
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:34
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:10:19
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:11:59
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:12:16
9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:12:40
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:13:15
11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:14:26
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:16:08
13 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:18:03
14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:28:00
15 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:31:00
16 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:32:14
18 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:34:48
19 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:36:09
20 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:36:41
21 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:37:01
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:37:25
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:47:04
24 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:48:12
25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:49:54
26 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:35
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:53:48
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:58:22
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:03:47
30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:16:28
31 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:22:29
32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:23:31
33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:23:35
34 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:25:51
35 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:29:55
36 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:33:46
37 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:34:37
38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:36:11
39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:36:23
40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:39:26
41 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:42:14
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:43:09
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:43:57
44 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:46:56
45 José Serpa (Col) Lampre – Merida 1:48:24
46 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:50:09
47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:53:14
48 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:56:09
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:59:06
50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:01:41
51 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:05:42
52 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:06:38
53 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:07:35
54 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:10:19
55 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:16:02
56 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:18:53
57 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:19:44
58 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:20:02
59 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:20:59
60 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:22:13
61 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:22:14
62 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:22:27
63 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:22:54
64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:26:08
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:27:49
66 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:28:59
67 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 2:30:43
68 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 2:30:46
69 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:34:11
70 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
71 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2:34:13
72 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:35:03
73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:35:11
74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:35:59
75 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 2:36:12
76 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 2:39:09
77 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:40:16
78 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 2:43:01
79 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:43:35
80 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 2:43:43
81 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2:49:27
82 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:49:45
83 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:52:07
84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:53:14
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 2:53:53
86 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:54:03
87 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:55:43
88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:58:40
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 2:58:46
90 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 2:59:44
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:00:06
92 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:01:56
93 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:04:16
94 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:04:30
95 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:05:01
96 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:05:14
97 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:06:03
98 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:06:39
99 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:07:02
100 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:07:04
101 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:07:48
102 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:08:01
103 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:09:23
104 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:09:37
105 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:10:30
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:11:37
107 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:12:14
108 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:12:35
109 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 3:12:43
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:13:37
111 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 3:14:13
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:14:52
113 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 3:15:23
114 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:15:49
115 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:16:22
116 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:16:23
117 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:17:11
118 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:21:01
119 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:23:56
120 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:24:22
121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 3:26:19
122 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:28:47
123 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:28:53
124 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:28:57
125 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:31:23
126 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 3:32:15
127 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 3:34:41
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:35:05
129 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 3:37:00
130 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:37:26
131 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 3:39:14
132 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:41:37
133 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:41:40
134 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:42:00
135 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:43:29
136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3:44:07
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:47:24
138 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 3:48:31
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 3:48:41
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:48:45
141 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 3:50:56
142 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 3:53:15
143 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 3:56:55
144 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:59:02
145 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:00:07
146 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:00:28
147 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:01:04
148 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:02:26
149 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:02:48
150 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:03:00
151 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:03:54
152 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:05:52
153 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:07:02
154 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:07:13
155 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:07:16
156 Danny Pate (USA) Team Sky 4:09:01
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:09:03
158 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:14:25
159 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:16:07
160 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:16:26
161 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 4:17:40
162 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 4:18:16
163 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 4:21:22
164 Elia Viviani (Ita) Cannondale 4:24:06
165 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:33:10
166 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 4:58:32
Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 408  pts
2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 233
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 217
4 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 177
5 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 153
6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 149
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 147
8 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 143
9 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 105
10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 99
11 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 85
12 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 83
13 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 82
14 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 78
15 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 77
16 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 76
17 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 74
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 73
19 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 71
20 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 71
21 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 70
22 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 68
23 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 65
24 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 64
25 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 63
26 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 63
27 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 62
28 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 61
29 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 59
30 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 57
31 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 56
32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 54
33 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 53
34 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 53
35 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 51
36 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 51
37 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 44
38 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 44
39 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 42
40 Elia Viviani (Ita) Cannondale 41
41 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 40
42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 39
43 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 39
44 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 37
45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 32
46 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 32
47 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 31
48 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 31
49 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 31
50 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 30
51 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 30
52 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 30
53 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 29
54 Richie Porte (Aus) Team Sky 29
55 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 29
56 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 29
57 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 29
58 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 28
59 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 28
60 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 28
61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 27
62 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 26
63 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 26
64 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 26
65 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 26
66 José Serpa (Col) Lampre – Merida 26
67 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 26
68 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 25
69 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 25
70 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 24
71 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
72 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 24
73 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 23
74 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 22
75 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 21
76 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 21
77 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 20
78 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 20
79 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 20
80 Marco Marcato (Ita) Cannondale 20
81 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 20
82 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 19
83 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 19
84 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 19
85 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 19
86 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 18
87 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 17
88 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 17
89 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 17
90 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 16
91 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 16
92 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 15
93 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 15
94 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 14
95 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 14
96 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 13
97 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 13
98 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 12
99 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 12
100 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 11
101 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 11
102 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 11
103 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 11
104 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 10
105 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 10
106 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 10
107 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 9
108 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 9
109 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 8
110 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 8
111 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 7
112 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 7
113 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 7
114 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 7
115 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 7
116 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 5
118 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5
119 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 4
120 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 4
121 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 4
122 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 4
123 John Gadret (Fra) Movistar Team 3
124 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 3
125 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 3
126 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3
127 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3
128 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3
129 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2
130 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 2
131 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 1
132 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1
133 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team -4
134 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale -5
135 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura -13
136 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura -20
Mountains classification
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 149  pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 118
3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 112
4 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 66
5 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61
6 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 57
7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 54
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 49
9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 44
10 José Serpa (Col) Lampre – Merida 36
11 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 33
12 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 32
13 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
14 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 24
16 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 24
17 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 22
18 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 20
19 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 20
20 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 19
21 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 18
22 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 18
23 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 17
24 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 16
25 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 13
26 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 12
27 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 12
28 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 11
30 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 11
31 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 9
33 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 9
34 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 7
35 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 7
36 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
37 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 6
38 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 6
39 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 5
40 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 5
41 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 4
42 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 4
43 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 4
44 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 4
45 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
46 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 2
47 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2
48 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
49 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 2
50 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 2
51 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2
52 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2
53 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2
54 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1
55 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1
56 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1
57 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 1
58 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 1
59 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 1
Young riders classification
Result
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 76:47:28
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:34
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:30:41
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:10:28
5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:23:55
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:00:38
7 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:10:02
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:13:44
9 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:16:14
10 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:16:27
11 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:20:08
12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:37:35
13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:48:03
14 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 2:53:44
15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:55:56
16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:03:37
17 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:18:22
18 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:22:57
19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:42:45
20 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:57:54
21 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:10:07
22 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:10:26
23 Elia Viviani (Ita) Cannondale 4:18:06
24 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:27:10
Teams classification
Result
1 Ag2R La Mondiale 230:20:30
2 Belkin Pro Cycling 0:28:43
3 Movistar Team 0:52:30
4 Team Sky 0:56:55
5 BMC Racing Team 0:59:33
6 Team Europcar 1:14:38
7 Astana Pro Team 1:21:08
8 Trek Factory Racing 1:48:55
9 Lampre – Merida 1:51:12
10 FDJ.Fr 2:18:08
11 Omega Pharma-Quick Step 2:30:41
12 Tinkoff-Saxo 2:35:57
13 Lotto-Belisol 2:44:10
14 Iam Cycling 2:45:45
15 Team Netapp-Endura 2:52:34
16 Cofidis, Solutions Credits 3:11:59
17 Team Katusha 3:23:05
18 Bretagne – Seche Environnement 4:08:16
19 Garmin – Sharp 4:55:03
20 Orica Greenedge 5:35:20
21 Cannondale 6:10:01
22 Team Giant-Shimano 6:12:02

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.