Стефано Пираци и трета победа за отбора на Бардинани в Джирото

Giro d’Italia 2014

Stage 17: Sarnonico – Vittorio Veneto 208km

Stefano Pirazzi (Bardiani)
Stefano Pirazzi (Bardiani)

Stefano Pirazzi (Bardiani) направи атака от голямата група на бегълци, откъснала се по-рано в етапа, за да спечели 17. етап пред Tim Wellens и Jay McCarthy (Tinkoff-Saxo). Така състезателят осигури на отбора си Bardiani трета етапна победа след Marco Canola 13. етап Fossano – Rivarolo Canavese 157km и Enrico Battaglin в 14. етап Agliè – Oropa 164km.

Атаката му остана без отговор в последния километър. Thomas De Gendt (Omega Pharma-Quickste) и Matteo Montaguti (AG2R-La Mondiale) се опитаха да го преследват но без особен успех. Все пак четиримата за етапа направиха разлика на останалите състезатели близо 28″ на финала.

Nairo Alexander Quintana Rojas (Movistar) защити розовата фланелка. Rigoberto Uran Uran (Omega Pharma – Quick-Step) остава втори на 1’41“. Cadel Evans (Aus) BMC е на 3’21“ 4″ пред Pierre Rolland (Team Europcar)

Текст: Cycling Junkies

1 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 4:38:11
2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
4 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
6 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:00:28
7 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
8 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
9 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
10 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
11 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
12 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
13 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
14 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
15 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
16 Philip Deignan (Irl) Team Sky
17 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
18 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
19 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
20 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
21 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
22 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
23 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
24 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:00:33
25 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:02:10
26 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:08:58
27 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:15:36
28 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
29 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
30 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
31 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
32 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
33 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
34 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
35 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
36 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
37 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
38 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
39 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
40 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
41 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
43 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
45 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
46 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
47 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
48 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
49 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
50 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
51 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
52 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
53 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
55 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
56 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
57 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
58 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
59 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
60 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
61 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
62 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
63 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
64 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
65 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
66 Elia Viviani (Ita) Cannondale
67 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
68 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
69 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
70 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
72 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
73 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
74 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
75 Ivan Basso (Ita) Cannondale
76 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
77 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
78 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
79 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
81 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
82 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
83 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
85 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
86 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
87 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
88 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
89 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
90 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
91 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
92 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
93 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
94 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
95 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
96 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
97 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
98 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo
99 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
100 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
101 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
102 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
103 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
104 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
105 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
106 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
107 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
108 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
109 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
110 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
111 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
112 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
115 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
116 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
117 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
118 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
120 Michel Koch (Ger) Cannondale
121 Ben Swift (GBr) Team Sky
122 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
123 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
124 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
125 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
126 Moreno Moser (Ita) Cannondale
127 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
128 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
129 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
130 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
131 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
132 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
133 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
134 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
135 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
136 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
137 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
138 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
139 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
142 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
143 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
144 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
145 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
146 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
147 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
148 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
149 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
150 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
151 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
152 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
153 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
154 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
155 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
156 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
157 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
158 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
159 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:16:05
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
Points
Result
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 60  pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 53
3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 41
4 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 41
5 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 40
6 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 22
7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 22
8 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 20
9 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 18
10 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 17
11 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 16
12 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 14
13 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 10
14 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 7
15 Philip Deignan (Irl) Team Sky 7
16 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 6
17 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 4
18 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 3
19 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 2
20 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1
21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1
Mountain 1 – Fastro-Scale di Primolano – km. 107,6
Result
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 3  pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 2
3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
Mountain 2 – Santo Stefano – km. 162,5
Result
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 3  pts
2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 2
3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
Mountain 3 – Muro di Ca’ del Poggio – km. 188
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3  pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 2
3 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1
Intermediate sprint
Result
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 10  pts
2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
4 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2
5 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1
6 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
9 Philip Deignan (Irl) Team Sky
10 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
Azzurri d’Italia
Result
1 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 4  pts
2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2
3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1
Premio Fuga
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 42  pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 21
3 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 15
4 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 15
5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 15
6 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 13
7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 5
Combativity
Result
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 12  pts
2 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 7
3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 6
4 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
5 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 5
6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2
7 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1
Premio Energy
Result
1 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 4  pts
2 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
3 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1
Teams
Result
1 Bardiani-CSF 13:55:29
2 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:15:08
3 Tinkoff-Saxo
4 Lotto Belisol
5 FDJ.fr 0:15:36
6 Lampre-Merida 0:15:41
7 Team Katusha 0:24:06
8 AG2R La Mondiale 0:30:16
9 BMC Racing Team 0:30:44
10 Trek Factory Racing
11 Astana Pro Team
12 Team Sky
13 Team Europcar
14 Team Giant-Shimano
15 Belkin Pro Cycling Team
16 Cannondale
17 Androni Giocattoli
18 Movistar Team 0:32:26
19 Garmin Sharp 0:45:52
20 Neri Sottoli
21 Colombia
22 Orica GreenEdge
Team points
Result
1 Bardiani-CSF 47  pts
2 Lotto Belisol 34
3 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 31
4 AG2R La Mondiale 21
5 Tinkoff-Saxo 19
6 FDJ.fr 15
7 Team Giant-Shimano 14
8 Trek Factory Racing 13
9 Androni Giocattoli 10
10 BMC Racing Team 9
11 Belkin Pro Cycling Team 7
12 Team Sky 5
13 Astana Pro Team 4
14 Team Katusha 3
15 Lampre-Merida 2
16 Cannondale 1
17 Team Europcar
18 Movistar Team
19 Garmin Sharp
20 Colombia
21 Neri Sottoli
22 Orica GreenEdge
General classification after stage 17
Result
1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 73:05:31
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:41
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:21
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:26
5 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:03:28
6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:34
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:49
8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:06
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:04:16
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:08:02
11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:20
12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:17:40
13 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:22:28
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:22:35
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:24:14
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:37
17 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:28:30
18 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:33:47
19 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:35:00
20 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:39:04
21 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:40:29
23 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:44:55
24 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:48:09
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:48:58
26 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:50:10
27 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:50:35
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:56:23
29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:57:19
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:58:21
31 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1:01:28
32 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 1:03:44
33 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:03:49
34 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 1:04:31
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 1:07:56
36 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:09:36
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:38
38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:10:05
39 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 1:13:57
40 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:14:19
41 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 1:19:36
42 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:20:36
43 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:21:17
44 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:21:43
45 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 1:24:15
46 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:25:07
47 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:29:10
48 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 1:33:35
49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 1:34:55
50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 1:36:06
51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 1:38:24
52 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 1:40:22
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:41:40
54 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 1:41:48
55 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:45:00
56 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 1:45:51
57 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:47:21
58 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:50:28
59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:55:58
60 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:58:10
61 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:59:18
62 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:59:59
63 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 2:00:05
64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:28
65 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:02:43
66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2:03:47
67 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:04:17
68 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 2:04:22
69 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 2:04:27
70 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 2:05:59
71 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2:06:08
72 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 2:06:37
73 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 2:07:16
74 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:07:46
75 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:08:01
76 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:08:14
77 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 2:10:32
78 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 2:11:21
79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:11:38
80 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 2:11:53
81 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2:12:05
82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:12:38
83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:12:40
84 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:14:16
85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:14:44
86 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2:14:52
87 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2:16:34
88 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2:17:00
89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:22:35
90 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 2:23:37
91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 2:25:46
92 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 2:26:23
93 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 2:28:13
94 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:30:02
95 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:31:07
96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:33:01
97 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 2:34:02
98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 2:34:19
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 2:35:00
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2:35:01
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:35:15
102 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:38:30
103 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2:39:34
104 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2:39:58
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2:41:06
106 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 2:47:12
107 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 2:47:15
108 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:48:03
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:48:39
110 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2:48:55
111 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 2:49:46
112 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:49:51
113 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:51:02
114 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 2:52:11
115 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 2:54:07
116 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 2:55:23
117 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 2:55:37
118 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:56:14
119 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:57:37
120 Ben Swift (GBr) Team Sky 2:59:30
121 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:59:31
122 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 2:59:39
123 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3:01:27
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale 3:03:08
125 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3:03:16
126 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:03:41
127 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 3:05:33
128 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3:08:09
129 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 3:08:15
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3:08:26
131 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 3:09:56
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 3:15:02
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 3:16:29
134 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 3:16:43
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 3:20:35
136 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:21:28
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 3:22:25
138 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 3:23:04
139 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3:23:34
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 3:26:27
141 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3:26:48
142 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 3:28:22
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 3:28:33
144 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:29:07
145 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:30:35
146 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 3:31:08
147 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:32:36
148 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 3:32:47
149 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 3:33:01
150 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 3:33:07
151 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3:34:10
152 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 3:35:45
153 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 3:35:53
154 Michel Koch (Ger) Cannondale 3:40:22
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 3:44:06
156 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 3:49:31
157 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 3:55:36
158 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:57:04
159 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 3:57:19
160 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 4:07:53
Points classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 251  pts
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 225
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale 173
4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 161
5 Ben Swift (GBr) Team Sky 130
6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 96
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 96
8 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 84
9 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 82
10 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 78
11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 78
12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 78
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 73
14 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 69
15 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 63
16 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 60
17 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 53
18 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 50
19 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 46
20 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 43
21 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 43
22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 42
23 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 42
24 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 41
25 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 40
26 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 40
27 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 34
28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 34
29 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 34
30 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 34
31 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 33
32 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 32
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 32
34 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 31
35 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 29
36 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 28
37 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 28
38 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 27
39 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 25
40 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 25
41 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 25
42 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 25
43 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 25
44 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 23
45 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22
46 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 22
47 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 22
48 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 22
49 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 21
50 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 21
51 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 20
52 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 20
53 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 18
54 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 17
55 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 16
56 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 16
57 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 16
58 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 16
59 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 16
60 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 16
61 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 14
62 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 14
63 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 14
64 Moreno Moser (Ita) Cannondale 14
65 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 14
66 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 13
67 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 12
68 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 10
70 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 9
71 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 9
72 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 9
73 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 9
74 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
75 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 9
76 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 8
77 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 8
78 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 7
79 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 7
80 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 7
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 7
82 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 7
83 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 7
84 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 6
85 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
86 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 6
87 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 6
88 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
89 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 6
90 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
91 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 6
92 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 5
93 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 4
94 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 4
95 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 4
96 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 4
97 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 3
98 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 3
99 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 3
100 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
101 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
102 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
103 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2
104 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
106 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 2
107 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1
108 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1
109 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 1
110 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 1
111 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli -1
Mountains classification
Result
1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 95  pts
2 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 69
3 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 63
4 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 62
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 56
6 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 43
7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 39
8 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 39
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 37
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 36
11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 32
12 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 30
13 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 27
14 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 25
15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 25
16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 21
17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 21
18 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 20
19 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 20
20 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 15
21 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 15
22 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 15
23 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 14
24 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 14
25 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
26 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 11
27 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 10
28 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 10
29 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 10
30 Ben Swift (GBr) Team Sky 10
31 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 9
32 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 9
33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 8
34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 8
35 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 8
36 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 7
37 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 7
38 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 7
39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 7
40 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
41 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 5
42 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 5
43 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 4
44 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 4
45 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4
46 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 4
47 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 3
48 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 3
49 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 3
50 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
51 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
52 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 3
53 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3
54 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
55 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 2
56 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2
57 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2
58 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2
59 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
60 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2
61 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
62 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1
63 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1
64 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 1
65 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1
66 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 1
67 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 1
68 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
69 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1
70 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1
71 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
72 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1
Young rider classification
Result
1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 73:05:31
2 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:03:28
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:34
4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:06
5 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:44:55
6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:57:19
7 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1:01:28
8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 1:07:56
9 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:14:19
10 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 1:19:36
11 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 1:40:22
12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 1:41:48
13 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:58:10
14 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 2:00:05
15 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:28
16 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2:06:08
17 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 2:06:37
18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 2:07:16
19 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 2:11:21
20 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 2:11:53
21 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2:16:34
22 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 2:26:23
23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:31:07
24 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 2:34:02
25 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 2:34:19
26 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2:35:01
27 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:38:30
28 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 2:55:37
29 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:57:37
30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 2:59:39
31 Moreno Moser (Ita) Cannondale 3:03:08
32 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3:03:16
33 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 3:05:33
34 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 3:09:56
35 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3:23:34
36 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 3:28:33
37 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 3:31:08
38 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:32:36
39 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3:34:10
40 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 3:35:53
41 Michel Koch (Ger) Cannondale 3:40:22
42 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 3:57:19
43 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 4:07:53
Sprint classification
Result
1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 32  pts
2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 26
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale 19
4 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 16
5 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 13
6 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 12
7 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 11
8 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 11
9 Ben Swift (GBr) Team Sky 11
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 10
11 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 10
12 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 10
13 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 6
14 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
15 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 6
16 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 6
17 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
18 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 6
19 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 6
20 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 6
21 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 6
22 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 6
23 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 5
24 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 5
25 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 4
26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 3
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 3
28 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 3
29 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 3
30 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
31 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
32 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 3
33 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 3
34 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 3
35 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3
36 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3
37 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 3
38 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 2
39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 2
40 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2
41 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2
42 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2
43 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
44 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
45 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
46 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
47 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
48 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1
49 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1
50 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1
51 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1
Azzurri d’Italia classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 14  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 10
3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 7
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 5
5 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 5
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 4
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4
9 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 4
10 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 4
11 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 4
12 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 4
13 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 2
14 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 2
15 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 2
16 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 2
17 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 2
18 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2
19 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
20 Ben Swift (GBr) Team Sky 2
21 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 1
22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1
23 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1
24 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1
25 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 1
26 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1
27 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
28 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1
29 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1
30 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 1
Most aggressive rider classification
Result
1 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 608  pts
2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 504
3 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 391
4 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 347
5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 318
6 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 236
7 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 236
8 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 224
9 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 208
10 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 194
11 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 194
12 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 178
13 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 178
14 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 177
15 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 162
16 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 157
17 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 156
18 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 156
19 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 156
20 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 138
21 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 125
22 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 106
23 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 106
24 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 106
25 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 106
26 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 102
27 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 42
28 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 39
29 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 37
30 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 36
31 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 33
32 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 23
33 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 22
34 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 22
35 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 21
36 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 21
37 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 20
38 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 18
39 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 18
40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 18
41 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 18
42 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 18
43 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 17
44 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 17
45 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 17
46 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 17
47 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 17
48 Moreno Moser (Ita) Cannondale 16
49 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 15
50 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 15
51 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 15
52 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 14
53 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 14
54 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 14
55 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 14
56 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 14
57 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 14
58 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 14
59 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 14
60 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 13
61 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 13
62 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 13
63 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 8
64 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8
65 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 8
66 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 7
67 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 7
68 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 7
69 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 6
70 Philip Deignan (Irl) Team Sky 6
71 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 6
72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 6
73 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 5
Combativity classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 28  pts
2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 26
3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 25
4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 25
5 Elia Viviani (Ita) Cannondale 22
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 20
7 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 20
8 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 20
9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 18
10 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 18
11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 15
12 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 15
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 14
14 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 14
15 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 14
16 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 14
17 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
18 Ben Swift (GBr) Team Sky 12
19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 12
20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 11
21 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 11
22 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 11
23 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 11
24 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 11
25 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 10
26 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 9
27 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 9
28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 8
29 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 8
30 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 8
31 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 8
32 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 8
33 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 7
34 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 7
35 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 7
36 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 7
37 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 7
38 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 7
39 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 6
40 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 6
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 6
42 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
43 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 5
44 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 5
45 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 5
46 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 5
47 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
48 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 4
49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 4
50 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 4
51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 4
52 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 4
53 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 4
54 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 4
55 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4
56 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 4
57 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 4
58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 3
59 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3
60 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 3
61 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 3
62 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
63 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 3
64 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3
65 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 2
66 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 2
67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
68 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
69 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
70 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
71 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
72 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1
73 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
74 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1
75 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
76 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1
77 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1
78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1
79 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1
80 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1
81 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1
82 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1
Premio Energy classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 14  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 12
3 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 12
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 8
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 7
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
7 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 4
8 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 4
9 Ben Swift (GBr) Team Sky 4
10 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4
11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3
12 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2
13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 2
14 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 2
15 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 2
16 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 2
17 Moreno Moser (Ita) Cannondale 2
18 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 2
19 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
20 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 1
21 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1
22 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
23 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1
24 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1
26 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1
27 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1
Teams classification
Result
1 AG2R La Mondiale 218:45:33
2 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:21:42
3 Tinkoff-Saxo 0:30:01
4 BMC Racing Team 0:56:14
5 Astana Pro Team 0:57:29
6 Movistar Team 1:03:31
7 Team Sky 1:16:49
8 Lampre-Merida 1:19:38
9 Team Europcar 1:36:14
10 Trek Factory Racing 2:06:19
11 Lotto Belisol 2:09:52
12 Colombia 2:11:31
13 Belkin Pro Cycling Team 2:16:29
14 Garmin Sharp 2:25:21
15 Team Katusha 2:26:43
16 Androni Giocattoli 2:43:26
17 FDJ.fr 2:47:00
18 Bardiani-CSF 2:59:54
19 Neri Sottoli 3:43:19
20 Team Giant-Shimano 3:57:20
21 Cannondale 4:23:12
22 Orica GreenEdge 6:39:34
Team points classification
Result
1 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 265  pts
2 Lampre-Merida 254
3 AG2R La Mondiale 232
4 Trek Factory Racing 231
5 Team Sky 220
6 Team Giant-Shimano 220
7 Bardiani-CSF 219
8 Tinkoff-Saxo 199
9 BMC Racing Team 182
10 Belkin Pro Cycling Team 176
11 FDJ.fr 175
12 Orica GreenEdge 170
13 Neri Sottoli 168
14 Androni Giocattoli 167
15 Cannondale 159
16 Colombia 159
17 Garmin Sharp 157
18 Lotto Belisol 149
19 Team Europcar 136
20 Astana Pro Team 129
21 Movistar Team 124
22 Team Katusha 66
Fair play classification
Result
1 Cannondale
2 Garmin Sharp 5  pts
3 Lampre-Merida 5
4 Team Katusha 5
5 Team Europcar 15
6 Trek Factory Racing 30
7 Colombia 30
8 Bardiani-CSF 30
9 Astana Pro Team 35
10 Team Giant-Shimano 35
11 AG2R La Mondiale 45
12 Movistar Team 55
13 Lotto Belisol 55
14 Team Sky 58
15 Belkin Pro Cycling Team 60
16 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 65
17 BMC Racing Team 65
18 Tinkoff-Saxo 70
19 FDJ.fr 95
20 Androni Giocattoli 145
21 Neri Sottoli 210
22 Orica GreenEdge 210

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.