Марко Канола спечели 13. етап в Джирото

Giro d’Italia 2014

Stage 13: Fossano – Rivarolo Canavese 157km

Marco Canola (Bardiani CSF) Photo: Bardiani CSF
Marco Canola (Bardiani CSF) Photo: Bardiani CSF

Marco Canola (Bardiani CSF) спечели спринта за 13. етап. Jackson Rodriguez (Androni Giocattoli) е втори, а Angelo Tulik (Europcar) финишира трети.

Тримата бяха част от група на бегълци, наброяваща 6 състезателя, но до финала редуцирана. Основната група не можа да ги настигне.

В нея Nacer Bouhanni (FDJ.fr) спечели за пореден път спринта пред Giacamo Nizzolo (Trek Factory Racing) и Elia Viviani (Cannondale).

В генералното класиране промени не настъпиха – Rigoberto Uran (Omega Pharma-QuickStep) остава лидер след вчерашната си победа в бягането по часовник, следван от Cadel Evans (BMC) на 37″ и Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo на 1’52“.

 

1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 3:37:20
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:00:11
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
6 Elia Viviani (Ita) Cannondale
7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
8 Ben Swift (GBr) Team Sky
9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
10 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
12 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
14 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
15 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
16 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
17 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
18 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
19 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
20 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
21 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
22 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
23 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
24 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
25 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
26 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
27 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
28 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
29 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
30 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
31 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
32 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
33 Sebastian Chavanel (Fra) FDJ.fr
34 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
35 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
36 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
38 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
39 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
40 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
41 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
42 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
43 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
44 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
45 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
46 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
47 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
48 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
49 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
50 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
51 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
52 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
53 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
54 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
55 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
56 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
57 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
59 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
60 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
61 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
62 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
63 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
64 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
65 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
66 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
67 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
68 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
69 Ivan Basso (Ita) Cannondale
70 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
71 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
74 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
75 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo
76 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
77 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
78 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
79 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
80 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
81 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
82 Jose Herrada (Spa) Movistar
83 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
84 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
85 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
87 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
89 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
90 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
91 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
92 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
93 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
94 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
96 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
97 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
98 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
99 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:00:31
100 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:33
101 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 0:00:38
102 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
103 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:41
104 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:00:50
106 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
107 Philip Deignan (Irl) Team Sky
108 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 0:00:54
109 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
110 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
111 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:57
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:01:12
113 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
114 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
115 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:01:16
116 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:01:25
117 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:27
118 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:01:29
119 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
120 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
121 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
122 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
123 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
124 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
125 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
126 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
127 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
128 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 0:01:36
129 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 0:01:38
130 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
131 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:01:48
132 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
133 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
134 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
135 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
136 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
137 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:01:52
138 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
139 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
140 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
141 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 0:01:55
142 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:00:11
143 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:02:13
144 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
145 Michel Koch (Ger) Cannondale
146 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
147 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
148 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
149 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:02:22
150 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
153 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:25
154 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:02:34
155 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:03:45
156 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
157 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:57
158 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 0:04:41
159 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:05:18
160 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
161 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
162 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 0:06:31
163 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
164 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
165 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:06:37
166 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
167 Moreno Moser (Ita) Cannondale
168 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
169 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
170 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 0:06:40
172 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
173 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
174 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 0:07:01
Points
Result
1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 66  pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 60
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 46
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 31
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 29
6 Elia Viviani (Ita) Cannondale 22
7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 20
8 Ben Swift (GBr) Team Sky 18
9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 16
10 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 14
11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 12
12 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 10
13 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
14 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 8
15 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 7
16 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 7
17 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 6
18 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 6
19 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 5
20 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4
21 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3
22 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2
23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1
25 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1
Mountain 1 – Salita di Rivara – Km. 123,1
Result
1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 3  pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
Intermediate sprint
Result
1 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10  pts
2 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 6
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3
4 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1
Azzurri d’Italia
Result
1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 4  pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
Most aggressive rider
Result
1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 156  pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 156
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 156
4 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 140
5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 140
6 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 125
Combativity
Result
1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 11  pts
2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10
3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 7
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 2
6 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
7 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1
8 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1
Premio Energy
Result
1 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4  pts
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 2
3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1
Teams
Result
1 Bardiani-CSF 10:52:22
2 Androni Giocattoli
3 Team Europcar
4 Belkin Pro Cycling Team 0:00:11
5 Neri Sottoli
6 Trek Factory Racing
7 Lampre-Merida
8 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
9 BMC Racing Team
10 Garmin Sharp
11 Team Sky
12 Astana Pro Team
13 FDJ.fr
14 Lotto Belisol
15 Tinkoff-Saxo
16 Cannondale
17 Movistar Team
18 AG2R La Mondiale
19 Colombia
20 Team Giant-Shimano 0:00:57
21 Team Katusha 0:01:48
22 Orica GreenEdge 0:03:17
Team points
Result
1 Bardiani-CSF 40  pts
2 Androni Giocattoli 29
3 Team Europcar 21
4 FDJ.fr 17
5 Trek Factory Racing 16
6 Cannondale 15
7 Team Giant-Shimano 14
8 Team Sky 13
9 Neri Sottoli 13
10 Garmin Sharp 12
11 Astana Pro Team 11
12 Lotto Belisol 9
13 Colombia 7
14 BMC Racing Team 6
15 Lampre-Merida 5
16 Belkin Pro Cycling Team 5
17 Team Katusha 2
18 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
19 Tinkoff-Saxo
20 Movistar Team
21 AG2R La Mondiale
22 Orica GreenEdge
General classification after stage 13
Result
1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 53:15:06
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:37
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:52
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:32
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:50
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:29
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:37
8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:06
9 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:04:41
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:05:09
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:45
13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:57
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:06:24
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:06:48
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:06:55
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:07:01
18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:07:31
19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:36
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:08:42
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:09:08
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:09:38
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:13
24 Jose Herrada (Spa) Movistar 0:10:21
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:10:59
26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:13:23
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:14:17
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:14:29
29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:15:58
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:20:33
31 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:24:25
32 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:26:03
33 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:28:54
34 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:29:07
35 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:30:03
36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:54
37 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:32:10
38 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:32:32
39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:32:34
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:34:28
41 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:35:33
42 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:36:00
43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:37:26
44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:37:45
45 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:39:59
46 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:41:26
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:41:43
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:44:07
49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:44:12
50 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:44:52
51 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:46:49
52 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:48:35
53 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:18
54 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:49:38
55 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:50:39
56 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:52:15
57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:53:08
58 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:55:36
59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:56:55
60 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:56:56
61 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:57:09
62 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:58:35
63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:59:48
64 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:00:01
65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 1:01:05
66 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:01:09
67 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:02:05
68 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:03:38
69 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:03:43
70 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:03:50
71 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 1:03:51
72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 1:04:27
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:50
74 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 1:05:01
75 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:08:05
76 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
77 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 1:08:40
78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1:09:04
79 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 1:09:05
80 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:09:16
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:09:18
82 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 1:09:28
83 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 1:10:34
84 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 1:12:32
85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:12:48
86 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:13:55
87 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:14:56
88 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 1:15:01
89 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1:15:42
90 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:17:32
91 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 1:18:13
92 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:19:13
93 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:19:22
94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 1:19:42
95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1:20:13
96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:20:29
97 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:21:03
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:21:40
99 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:21:49
100 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 1:21:53
101 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:22:05
102 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:22:48
103 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1:22:55
104 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1:23:36
105 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:24:31
106 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 1:24:52
107 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1:27:14
108 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:27:22
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 1:27:44
110 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1:28:02
111 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:28:07
112 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:29:04
113 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1:29:59
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:30:09
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:31:47
116 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:32:39
117 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 1:32:48
118 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:33:10
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 1:33:41
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:34:07
121 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:34:09
122 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1:34:15
123 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
124 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:34:51
125 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1:35:31
126 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 1:35:54
127 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:35:58
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:36:00
129 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:36:21
130 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:36:30
131 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 1:39:56
132 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:40:24
133 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:42:27
134 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:42:46
135 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:43:48
136 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1:45:13
137 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:45:57
138 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 1:46:11
139 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:46:21
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 1:46:34
141 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 1:47:24
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:48:48
143 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1:49:29
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1:49:46
145 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:50:17
146 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 1:51:18
147 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:51:19
148 Ben Swift (GBr) Team Sky 1:52:19
149 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:52:27
150 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1:52:43
151 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:52:44
152 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:53:09
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:53:17
154 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:53:37
155 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 1:53:50
156 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1:54:45
157 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 1:55:26
158 Sebastian Chavanel (Fra) FDJ,fr 1:55:57
159 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 1:56:11
160 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:56:47
161 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 1:59:22
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2:00:02
163 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 2:00:03
164 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 2:01:11
165 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2:01:56
166 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:02:26
167 Michel Koch (Ger) Cannondale 2:03:51
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 2:15:05
169 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 2:15:56
170 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2:17:14
171 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 2:18:17
172 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 2:22:36
173 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:27:22
174 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:28:00
Points classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 251  pts
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 225
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale 173
4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 161
5 Ben Swift (GBr) Team Sky 130
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 94
7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 78
8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 78
9 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 77
10 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 71
11 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 69
12 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 66
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 65
14 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 60
15 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 50
16 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 46
17 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 40
18 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 36
19 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 36
20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 35
21 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 34
22 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 34
23 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 34
24 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 33
25 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 32
26 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 31
27 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 28
28 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 28
29 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 25
30 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 25
31 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 25
32 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 25
33 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 25
34 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22
35 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 22
36 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 22
37 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 22
38 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 22
39 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 22
40 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 21
41 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 20
42 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 20
43 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 20
44 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 20
45 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 18
46 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 16
47 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 16
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 16
49 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 16
50 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 16
51 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 16
52 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 16
53 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 16
54 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 16
55 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 14
56 Moreno Moser (Ita) Cannondale 14
57 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 14
58 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 13
59 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 13
60 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 13
61 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 12
62 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 12
63 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
64 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 10
65 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 9
66 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 9
67 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 9
68 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
69 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 9
70 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 8
71 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 7
72 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 7
73 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 7
74 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 7
75 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
76 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 6
77 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
78 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 6
79 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
80 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 6
81 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
82 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5
83 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ 5
84 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 4
85 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 4
86 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 3
87 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 3
88 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
89 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
90 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
91 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 2
92 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
93 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 2
94 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2
95 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2
96 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
97 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 2
98 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2
99 HERRADA Jose’ ESP MOV 1
100 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1
101 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 1
102 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 1
103 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1
104 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 1
105 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
Mountains classification
Result
1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 75  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 39
3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 26
4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 20
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 15
6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 15
7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 15
8 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 14
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 14
10 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 14
11 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
12 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 12
13 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 11
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 11
15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 10
16 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 10
17 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 9
18 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 9
19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 9
20 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 9
21 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 7
23 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 6
24 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 6
25 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
26 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4
27 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 4
28 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 4
29 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 4
30 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 4
31 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 3
32 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 3
33 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3
34 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 3
35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 3
36 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
37 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3
38 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 2
39 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 2
40 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
41 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2
42 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2
43 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2
44 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
45 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1
46 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
47 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1
48 HERRADA Jose’ ESP MOV 1
49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 1
50 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
51 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1
52 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1
53 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
54 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1
Sprint classification
Result
1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 32  pts
2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 26
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale 19
4 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 13
5 Ben Swift (GBr) Team Sky 11
6 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 10
8 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 10
9 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 10
10 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 6
11 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 6
12 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 6
13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 6
14 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 6
15 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 6
16 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 6
17 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 5
18 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 3
19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 3
20 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 3
21 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
22 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 3
23 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3
24 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3
25 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 3
26 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 3
27 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 2
28 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 2
29 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2
30 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2
31 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
32 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
33 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
34 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 2
35 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
36 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
37 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
38 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1
39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1
Azzurri d’Italia classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 14  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 10
3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 7
4 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 4
6 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 4
7 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 4
8 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 4
9 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 2
10 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 2
11 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
12 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2
13 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2
14 Ben Swift (GBr) Team Sky 2
15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1
16 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1
17 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 1
18 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 1
19 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1
20 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1
21 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1
22 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 1
Most aggressive rider classification
Result
1 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 608  pts
2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 504
3 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 391
4 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 347
5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 318
6 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 236
7 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 236
8 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 208
9 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 204
10 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 194
11 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 194
12 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 194
13 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 178
14 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 178
15 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 177
16 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 162
17 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 156
18 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 156
19 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 156
20 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 140
21 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 125
22 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 117
23 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 106
24 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 106
25 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 106
26 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 106
27 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 106
28 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 106
29 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 22
30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 21
31 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 19
32 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 16
33 Moreno Moser (Ita) Cannondale 16
34 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 14
35 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8
36 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 8
37 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 7
38 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 7
39 HERRADA Jose’ ESP MOV 7
40 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 7
41 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 6
42 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 6
43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 6
44 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 6
Combativity classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 28  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 25
3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 25
4 Elia Viviani (Ita) Cannondale 22
5 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 18
6 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 17
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 15
8 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 15
9 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 14
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 12
11 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 12
12 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 11
13 Ben Swift (GBr) Team Sky 11
14 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10
15 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 10
16 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 10
17 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 9
18 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 8
19 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 7
20 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 7
21 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 6
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 6
23 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 6
24 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 6
25 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 6
26 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 5
27 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 5
28 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 5
29 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 5
30 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 5
31 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 5
32 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 5
33 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 5
34 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 4
35 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
36 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 4
37 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 4
38 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 4
39 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 4
40 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 4
41 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4
42 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 4
43 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 4
44 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 4
45 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 4
46 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3
47 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 3
48 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 3
49 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 3
50 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 3
51 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3
52 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 2
53 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 2
54 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 2
55 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
56 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
57 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 2
58 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2
59 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2
60 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
61 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1
62 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
63 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1
64 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
65 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1
66 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1
67 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1
68 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1
69 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 1
Premio Energy classification
Result
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 14  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 12
3 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 8
4 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 4
5 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 4
6 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 4
7 Ben Swift (GBr) Team Sky 4
8 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 4
9 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 2
11 Moreno Moser (Ita) Cannondale 2
12 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 2
13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 1
14 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1
15 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 1
16 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 1
17 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1
18 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
19 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1
20 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1
21 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1
Young rider classification
Result
1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 53:16:58
2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:58
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:37
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:01:45
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:04:32
6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:12:25
7 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:28:11
8 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:30:18
9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:30:42
10 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:35:53
11 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:42:20
12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:43:00
13 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:55:04
14 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 0:59:13
15 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:01:58
16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:58
17 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 1:03:09
18 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 1:06:48
19 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:10:56
20 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:13:04
21 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1:13:50
22 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 1:16:21
23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:17:21
24 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 1:17:50
25 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1:18:21
26 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:18:37
27 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:20:56
28 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1:26:10
29 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:31:18
30 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1:32:23
31 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 1:34:02
32 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 1:49:26
33 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:49:27
34 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1:50:51
35 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:51:25
36 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:51:45
37 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 1:51:58
38 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 1:54:19
39 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 1:57:30
40 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2:00:04
41 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:00:34
42 Michel Koch (Ger) Cannondale 2:01:59
43 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 2:16:25
44 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:25:30
45 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:26:08
Teams classification
Result
1 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 159:03:38
2 AG2R La Mondiale 0:05:32
3 BMC Racing Team 0:07:46
4 Tinkoff-Saxo 0:21:29
5 Lampre-Merida 0:23:46
6 Astana Pro Team 0:24:14
7 Movistar Team 0:29:17
8 Team Europcar 0:33:40
9 Colombia 0:41:53
10 Trek Factory Racing 0:44:03
11 Team Sky 0:49:56
12 Team Katusha 0:58:26
13 Lotto Belisol 1:09:55
14 Androni Giocattoli 1:14:42
15 Belkin Pro Cycling Team 1:17:03
16 FDJ.fr 1:22:00
17 Garmin Sharp 1:23:38
18 Neri Sottoli 1:27:41
19 Team Giant-Shimano 1:31:33
20 Bardiani-CSF 1:37:40
21 Cannondale 2:06:56
22 Orica GreenEdge 2:38:42
Team points classification
Result
1 Lampre-Merida 214  pts
2 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 201
3 Trek Factory Racing 200
4 Team Giant-Shimano 189
5 Team Sky 162
6 AG2R La Mondiale 159
7 Neri Sottoli 159
8 Orica GreenEdge 159
9 FDJ.fr 151
10 BMC Racing Team 146
11 Bardiani-CSF 137
12 Cannondale 136
13 Tinkoff-Saxo 131
14 Belkin Pro Cycling Team 129
15 Androni Giocattoli 125
16 Garmin Sharp 111
17 Colombia 110
18 Lotto Belisol 102
19 Team Europcar 92
20 Astana Pro Team 80
21 Movistar Team 74
22 Team Katusha 50

Fair play classification
Result
1 Cannondale
2 BMC Racing Team 5  pts
3 Lampre-Merida 5
4 Garmin Sharp 5
5 Team Katusha 5
6 Team Europcar 10
7 Bardiani-CSF 10
8 Movistar Team 15
9 Colombia 20
10 Trek Factory Racing 30
11 Astana Pro Team 35
12 Team Giant-Shimano 35
13 Belkin Pro Cycling Team 40
14 AG2R La Mondiale 45
15 Lotto Belisol 45
16 Tinkoff-Saxo 50
17 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 55
18 Team Sky 58
19 FDJ.fr 95
20 Androni Giocattoli 145
21 Neri Sottoli 210
22 Orica GreenEdge 210

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.