Промяна в състава на биатлонистите за старта на 20 км в Сочи

Vlado_iliev-biatlonЕдна промяна ще направи треньорът на националите по биатлон Георги Фъртунов в мъжкия ни тим за индивидуалното състезание на 20 км.

Вместо Иван Златев, който се представи най-слабо от четиримата ни участници в спринта на 10 км още в първия ден – 76-о място от 87 души, ще стартира Мирослав Кенанов. Останалите трима си остават Красимир Анев, Михаил Клечеров и Владимир Илиев.

Индивидуална надпревара  е в четвъртък от 16 ч. наше време.

За състава на щафетата ни на 4х7,5 км, която е последна в програмата (на 22 февруари), Фъртунов ще решава в последния момент.

Междувременно  Даря Домрачова стана олимпийската шампионка в преследване на 10 км при жените. Тя допусна 1 грешка в стрелбата и финишира за 29:30,7 мин. Сребърен медал извоюва Тора Бергер (Норвегия) с изоставане от 37,6 сек. (1 грешка), а за бронза се пребори Теа Грегорин (Словения) с пасив от 42,0 сек. (1 грешка).