Фрум с трета победа в Тур-а

Tour de France ’13

Stage 17 Embrun – Chorges 32KM ITT

Cristopher Froome (Sky) Photo: Reuters
Cristopher Froome (Sky)
Photo: Reuters

След Stage 8 Castres – Ax 3 Domaines 195KM и Stage 15 Givors – Mont Ventoux 242.5KM Chris Froome спечели и индивидуалното бягане по часовник в етап 17, който съдържаше и планински нотки.

Победата която състезателя на Sky направи му осигури още 9 плюс срещу опонентите и по-скоро Alberto Contado, а общата преднина за генералното е 4’34“. Испанецът водеше в етапното класиране до последния километър на Froome. Там лидерът в Тур-а вдигна скоростта и спечели етапа. По-рано дъждът представляваше проблем за англичанина и той спускаше много предпазливо, което го забави на контролите. Но явно врмето бе благосклонно на финала, където Froome разви скорост.

Сензацията поднесе Joaquim Rodriguez (Katusha). Неговото бягане бе изненада за всички фенове и коментатори. Той имаше трето най-силно време с едва 1″ след Contador.

В генералното класиране след Froome и Contador Roman Kreuziger (Team Saxo-Tinkoff) се нареди трети с 4’51“. Причина за изкачването му в класирането стана отличния му пробег и четвъртото най-силно време, което показа на финала – 23″ след етапния победител.

Bauke Mollema (Belkin) имаше доста лош ден. Неговото изоставане за етапа бе 2’9″, с което нарасна и изоставането му в генералното класиране на 6’23“. Това го изхвърли от второто място към 4. позиция.

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:51:33
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:09
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:10
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:23
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:30
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:11
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:33
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:34
9 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:01:41
10 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:51
11 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:09
12 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:02:17
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:25
14 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:02:27
16 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:29
17 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:02:40
19 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:41
20 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:42
21 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:02:46
22 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:49
23 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:02:53
25 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:54
26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:57
27 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:03:06
28 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:03:07
29 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:03:12
30 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:03:15
31 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:20
32 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:03:22
33 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:03:27
34 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:03:28
35 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:31
36 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:03:43
37 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:03:44
38 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:45
39 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:47
41 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:51
42 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:53
43 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:04:00
44 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:04:15
45 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
46 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:17
47 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:04:18
48 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:04:23
49 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:04:30
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:04:32
52 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:35
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:04:39
54 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
55 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:04:44
56 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 0:04:45
57 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:04:49
58 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
59 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:04:52
60 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
61 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:54
62 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:55
63 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:05:07
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:09
65 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:05:10
66 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:12
67 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:17
69 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:05:18
70 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:19
71 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:21
72 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:05:24
74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:05:25
75 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 0:05:30
76 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:05:33
77 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:34
78 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
79 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:39
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:05:40
81 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:05:41
82 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:43
83 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:44
84 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:05:47
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
86 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:05:50
87 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:05:51
88 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:05:52
89 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:53
90 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:05:56
91 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:05:58
92 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
93 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:05:59
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:06:02
95 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
96 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:06:05
97 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:06
98 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
99 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:06:07
101 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
102 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:08
103 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:06:09
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:06:10
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:13
106 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
107 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:15
108 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:16
109 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:06:17
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
111 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:19
112 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
113 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:06:20
114 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:06:21
115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:06:23
117 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:06:24
118 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:26
119 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
120 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:06:27
121 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
122 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:06:30
123 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:06:32
124 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 0:06:33
125 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:35
126 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:37
127 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:06:38
128 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:06:40
129 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
130 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:41
131 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:06:43
132 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:06:47
133 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:06:49
134 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:06:50
135 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
136 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:06:51
137 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:06:53
138 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:06:55
139 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
140 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:06:57
141 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
142 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:06:59
143 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:07:01
144 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:07:03
145 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:07:04
146 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
147 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:05
148 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:07:06
149 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:07:10
150 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:07:13
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:07:17
153 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
154 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:07:18
155 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:07:25
156 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:07:26
157 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
158 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:07:31
159 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:33
160 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:07:35
161 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:07:44
162 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:46
163 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:07:54
164 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:59
165 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:08:01
166 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:08:03
167 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:08:04
168 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:08:05
169 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:08:15
170 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:08:20
171 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:25
172 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:08:48
173 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:03
174 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:09:32
175 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:09:55
176 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:10:27
177 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:10:39
DNS IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUS
DNF PÉRAUD Jean-Christophe ALM
Points
Result
1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 20  pts
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 17
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 15
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 13
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 11
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 10
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 9
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 8
9 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 7
10 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 6
11 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 5
12 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 4
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 3
14 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 1
Mountain 1 – Côte de Puy-Sanières (Cat. 2) km. 6.5
Result
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 5  pts
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 3
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 2
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 1
Mountain 2 – Côte de Réallon (Cat. 2) km. 20.0
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 5  pts
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 3
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 2
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 1
Young riders
Result
1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:52:44
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:22
3 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:00:30
4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:40
5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
6 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:01:46
7 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:09
8 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:02:17
9 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:36
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:42
11 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 0:03:04
12 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:03:06
13 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:03:41
14 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:04:14
15 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:04:22
16 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:04:30
17 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:04:47
18 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
19 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:04:51
20 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
21 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:04:54
22 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:05:09
23 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:05:10
24 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:26
25 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:05:53
26 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:59
27 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:06:22
28 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:14
29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:21
30 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:08:44
Teams
Result
1 Team Saxo-Tinkoff 2:37:36
2 Movistar Team 0:01:59
3 Omega Pharma-Quick Step 0:04:31
4 Radioshack Leopard 0:04:33
5 Garmin – Sharp 0:05:13
6 Katusha 0:05:45
7 Cofidis, Solutions Credits 0:06:17
8 FDJ 0:06:20
9 Sky Procycling 0:06:31
10 Belkin Pro Cycling 0:06:36
11 Euskaltel-Euskadi 0:06:41
12 Ag2R La Mondiale 0:07:21
13 Vacansoleil-DCM 0:07:25
14 Cannondale Pro Cycling 0:07:57
15 BMC Racing Team 0:08:18
16 Sojasun 0:09:24
17 Team Argos-Shimano 0:10:47
18 Astana Pro Team 0:11:00
19 Orica Greenedge 0:12:12
20 Lampre-Merida 0:12:47
21 Lotto-Belisol 0:13:32
22 Team Europcar 0:14:21
General classification after stage 17
Result
1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 66:07:09
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:04:34
3 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:51
4 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:23
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:06:58
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:07:21
7 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:23
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:56
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:11:10
10 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:12:50
11 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:13:19
12 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:15:12
13 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:15:13
14 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:16:43
15 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:17:04
16 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:23:34
17 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:36
18 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:24:44
19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:27:35
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:43
21 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:29:24
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:34:39
23 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:35:17
24 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:37:01
25 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:37:09
26 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:37:15
27 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:37:42
28 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:39:25
29 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:07
30 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:41:13
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:20
32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:43:00
33 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:47:24
34 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:47:25
35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:48:38
36 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:49:35
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:25
38 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:51:01
39 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:54:23
40 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:59:51
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:55
42 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:02:44
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:47
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 1:05:09
45 Yury Trofimov (Rus) Katusha 1:05:36
46 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:06:28
47 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 1:06:55
48 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 1:08:44
49 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:09:55
50 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:10:01
51 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:11:03
52 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:12:08
53 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:13:13
54 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
55 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:13:45
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:16:38
57 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 1:21:11
58 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 1:22:02
59 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:23:43
60 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 1:24:29
61 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 1:24:57
62 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:28:44
63 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:29:01
64 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:30:30
65 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 1:32:01
66 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:32:18
67 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:32:23
68 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:32:36
69 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:33:28
70 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1:34:08
71 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:34:29
72 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:35:00
73 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:36:04
74 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:36:43
75 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:38:02
76 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 1:38:54
77 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:39:39
78 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:41:24
79 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1:41:43
80 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1:42:03
81 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:44:14
82 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:44:52
83 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
84 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:45:57
85 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:47:09
86 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:47:40
87 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:49:05
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:49:12
89 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 1:50:22
90 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:50:24
91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:50:58
92 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:51:24
93 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:51:33
94 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:51:49
95 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:53:17
96 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 1:53:54
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:54:07
98 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:55:45
99 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 1:56:47
100 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:56:48
101 Pavel Brutt (Rus) Katusha 1:59:24
102 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 1:59:59
103 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 2:00:31
104 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:00:45
105 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 2:01:16
106 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
107 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:02:28
108 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:02:42
109 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:05:04
110 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:06:18
111 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:06:31
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 2:07:13
113 Julien Simon (Fra) Sojasun 2:07:30
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:07:31
115 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:08:48
116 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2:10:01
117 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:14:17
118 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:16:20
119 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:17:40
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:17:41
121 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:17:43
122 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:18:36
123 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2:20:39
124 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 2:20:59
125 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:23:48
126 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:24:21
127 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:25:06
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2:27:47
129 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:28:01
130 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 2:28:17
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:28:55
132 David Veilleux (Can) Team Europcar 2:30:22
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 2:30:34
134 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:01
135 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:09
136 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:31:25
137 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 2:31:35
138 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:31:59
139 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 2:32:09
140 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:32:59
141 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:33:49
142 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:35:58
143 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:36:14
144 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 2:37:12
145 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:37:40
146 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 2:37:56
147 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 2:39:50
148 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:40:32
149 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:40:49
150 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:41:03
151 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:41:31
152 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:41:56
153 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:42:46
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:43:01
155 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 2:43:20
156 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:43:36
157 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 2:44:52
158 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:45:17
159 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 2:46:01
160 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:46:15
161 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:47:10
162 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2:47:37
163 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 2:47:56
164 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2:48:38
165 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 2:49:18
166 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:50:10
167 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:51:15
168 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:51:23
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:51:53
170 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:54:09
171 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 2:59:35
172 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 3:00:46
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:01:29
174 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 3:03:34
175 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 3:05:16
176 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:05:31
177 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 3:05:43
Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 377  pts
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 278
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 223
4 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 177
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 157
6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 145
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 110
8 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 110
9 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 91
10 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 84
11 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 83
12 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 72
13 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 70
14 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 69
15 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 66
16 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 65
17 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 62
18 Julien Simon (Fra) Sojasun 61
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 60
20 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 59
21 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 58
22 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 56
23 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 56
24 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 53
25 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 52
26 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 52
27 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 48
28 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 47
29 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 44
30 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 43
31 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 43
32 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 43
33 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 40
34 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 40
35 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 39
36 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 38
37 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 38
38 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 37
39 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 36
40 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 36
41 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 35
42 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 34
43 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 33
44 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 33
45 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 32
46 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 31
47 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 31
48 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 30
49 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 30
50 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 30
51 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 29
52 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 29
53 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 28
54 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 28
55 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 28
56 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 28
57 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
58 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 26
59 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 26
60 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 26
61 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 25
62 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 25
63 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 24
64 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 24
65 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 23
66 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
67 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 22
68 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 22
69 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 22
70 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 21
71 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 20
72 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 20
73 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 20
74 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 19
75 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 19
76 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 18
77 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 18
78 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 18
79 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 18
80 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 17
81 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 17
82 David Veilleux (Can) Team Europcar 17
83 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 17
84 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 16
85 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 16
86 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 15
87 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 15
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15
89 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 14
90 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 14
91 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 14
92 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 14
93 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 13
94 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 13
95 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 13
96 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
97 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 13
98 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 12
99 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 12
100 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 11
101 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 11
102 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 10
103 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 10
104 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 9
105 Yury Trofimov (Rus) Katusha 9
106 Pavel Brutt (Rus) Katusha 9
107 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 9
108 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 9
109 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 8
110 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 8
111 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 8
112 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 8
113 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 8
114 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 7
115 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 7
116 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 7
117 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 6
118 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 6
119 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 6
120 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 5
121 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 5
122 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 4
123 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
124 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 4
125 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3
126 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3
127 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 3
128 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
129 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 2
130 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
131 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1
132 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 1
133 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1
134 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 1
135 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 1
136 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 1
137 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol -4
138 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida -5
139 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team -5
140 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar -5
141 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp -5
Mountains classification
Result
1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 88  pts
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 69
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 53
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 51
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 35
6 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 28
7 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 28
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 25
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 24
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 22
11 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 20
12 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 16
13 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 15
14 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15
15 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 14
16 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 14
17 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 14
18 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 13
19 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 12
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 11
21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 10
22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 10
23 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 7
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 6
25 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
26 Yury Trofimov (Rus) Katusha 6
27 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
28 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 5
29 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
30 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 4
31 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
32 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 4
33 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 3
34 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3
35 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2
36 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2
37 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 2
38 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 2
39 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2
40 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1
42 Julien El Fares (Fra) Sojasun 1
43 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 1
44 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1
45 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1
46 Julien Simon (Fra) Sojasun 1
47 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
48 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
49 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 1
50 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 1
51 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 1
52 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1
53 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1
54 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1
55 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1
56 David Veilleux (Can) Team Europcar 1
57 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
Young rider classification
Result
1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 66:14:07
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:12
3 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:08:15
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:45
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:58:11
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:59:57
7 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun 1:02:57
8 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:03:03
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 1:05:10
10 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:22:03
11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:26:30
12 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 1:31:04
13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:32:41
14 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 1:37:16
15 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1:53:47
16 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 1:54:18
17 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 2:01:50
18 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:10:45
19 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 2:11:38
20 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:17:23
21 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 2:21:03
22 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 2:21:57
23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:26:01
24 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2:29:00
25 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:34:05
26 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2:34:33
27 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:34:58
28 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:40:12
29 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:44:55
30 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 2:53:48
Teams classification
Result
1 Team Saxo-Tinkoff 197:41:19
2 Radioshack Leopard 0:01:22
3 Ag2R La Mondiale 0:08:14
4 Movistar Team 0:12:48
5 Belkin Pro Cycling 0:22:33
6 Katusha 0:30:58
7 BMC Racing Team 0:42:40
8 Garmin – Sharp 0:51:53
9 Omega Pharma-Quick Step 0:59:32
10 Euskaltel-Euskadi 1:09:21
11 Sky Procycling 1:16:39
12 Cofidis, Solutions Credits 1:28:41
13 Team Europcar 1:45:11
14 FDJ 2:09:18
15 Sojasun 2:20:52
16 Lampre-Merida 2:37:48
17 Astana Pro Team 2:39:10
18 Vacansoleil-DCM 2:45:31
19 Orica Greenedge 3:07:13
20 Lotto-Belisol 3:59:48
21 Team Argos-Shimano 4:07:11
22 Cannondale Pro Cycling 4:33:45

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.