Руй Коща спечели 16-ти етап от Тур де Франс ’13

Tour de France ’13

Stage 16 Vaison-la-Romaine – Gap 168KM

Rui Costa (Movistar) Photo: https://www.facebook.com/movistarteam?ref=ts
Rui Costa (Movistar)
Photo: https://www.facebook.com/movistarteam?ref=ts

Състезателят на Movistar Rui Costa направи мощно откъсване на последната височина Col de Manse. Той бе част от 26 състезатели, които оформиха ранната група на бегълци, които не представляваха опасност за жълтото трико в лицето на Chris Froome. Costa спечели солова победа, а 42″ след него Christophe Riblon (AG2R La Mondiale) пристигна на финала втори в спор с Arnold Jeannesson (FDJ) – трети.

Froome остава лидер в генералното класиране.

1     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     3:52:45
2     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     0:00:42
3     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
4     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
5     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
6     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     0:01:00
7     Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi     0:01:01
8     Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team     0:01:04
9     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
10     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
11     Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
12     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
13     Yury Trofimov (Rus) Katusha
14     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
15     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:01:09
16     Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff     0:01:26
17     Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
18     Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
19     Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
20     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:02:21
21     Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard     0:02:26
22     Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida     0:03:34
23     Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale     0:03:42
24     Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
25     Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
26     Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team     0:05:27
27     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     0:11:08
28     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
29     Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
30     Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
31     Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
32     Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
33     Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
34     Richie Porte (Aus) Sky Procycling
35     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     0:12:08
36     Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
37     Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
38     Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
39     Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
40     Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
41     Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
42     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
43     Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
44     Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
45     Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step     0:12:47
46     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
47     John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
48     Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
49     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50     Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
51     Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
52     Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
53     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
54     Julien El Fares (Fra) Sojasun     0:13:01
55     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
56     Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
57     Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
58     Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
59     Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
60     Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
61     Maxime Mederel (Fra) Sojasun
62     Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr     0:15:10
63     Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
64     Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
65     Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
66     Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:15:41
67     Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
68     Eduard Vorganov (Rus) Katusha
69     Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team     0:16:54
70     Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
71     Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
72     Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
73     Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
74     David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
75     Cyril Lemoine (Fra) Sojasun     0:17:59
76     Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr     0:18:28
77     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
78     Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano     0:19:16
79     Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
80     Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
81     Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
82     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
83     Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
84     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
85     Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
86     Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
87     Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
88     Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
89     Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
90     Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
91     Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
92     Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
93     Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
94     David Millar (GBr) Garmin-Sharp     0:20:57
95     Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge
96     Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha
97     Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
98     Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team
99     Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
100     Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
101     David Veilleux (Can) Team Europcar
102     Kévin Reza (Fra) Team Europcar
103     Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
104     Gatis Smukulis (Lat) Katusha
105     Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
106     Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
107     Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
108     Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
109     Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
110     Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
111     Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
112     Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
113     Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
114     Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
115     Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
116     Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
117     Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
118     Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
119     Pavel Brutt (Rus) Katusha
120     Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
121     Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
122     Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
123     Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling
124     Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
125     Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step     0:21:46
126     Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
127     Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
128     André Greipel (Ger) Lotto Belisol
129     Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
130     Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
131     Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
132     Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
133     Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
134     Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team
135     Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
136     Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
137     Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
138     Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step
139     Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
140     Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
141     Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano
142     John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
143     Alexander Kristoff (Nor) Katusha
144     Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
145     Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
146     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
147     Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
148     Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
149     William Bonnet (Fra) FDJ.fr
150     Julien Simon (Fra) Sojasun
151     Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
152     Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
153     Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
154     Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
155     Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
156     Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
157     Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
158     Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
159     Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
160     Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
161     Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
162     Yohann Gene (Fra) Team Europcar
163     Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
164     Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
165     Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
166     Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
167     Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
168     Brice Feillu (Fra) Sojasun
169     Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
170     Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
171     Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
172     Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
173     Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
174     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
175     Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
176     Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
177     Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
178     Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
179     Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:22:01
DNS     Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNS     Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr

Points
1     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     20     pts
2     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     17
3     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     15
4     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     13
5     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     11
6     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     10
7     Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi     9
8     Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team     8
9     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     7
10     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp     6
11     Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step     5
12     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar     4
13     Yury Trofimov (Rus) Katusha     3
14     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     2
15     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1

Intermediate sprint – Veynes, 123km
1     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     20     pts
2     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     17
3     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     15
4     Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team     13
5     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     11
6     Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge     10
7     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     9
8     Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale     8
9     Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun     7
10     Yury Trofimov (Rus) Katusha     6
11     Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step     5
12     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     4
13     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp     3
14     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar     2
15     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     1

Mountain 1 – Côte de la Montagne de Bluye (Cat. 3) 17.5 km
1     Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp     2     pts
2     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     1

Mountain 2 – Col de Macuègne (Cat. 2) 48.0 km
1     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     5     pts
2     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     3
3     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     2
4     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     1

Mountain 3 – Col de Manse (Cat. 2) – 156.5 km
1     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     5     pts
2     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     3
3     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     2
4     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     1

Most combative rider
1     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team

Young riders
1     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     3:53:45
2     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     0:00:04
3     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
4     Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard     0:01:26
5     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     0:10:08
6     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     0:11:08
7     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
8     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step     0:11:47
9     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
10     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun     0:12:01
11     Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr     0:14:10
12     Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
13     Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi     0:18:16
14     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
15     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
16     Kévin Reza (Fra) Team Europcar     0:19:57
17     Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18     Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
19     Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
20     Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling     0:20:46
21     Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
22     Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
23     John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
24     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
25     Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
26     Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
27     Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
28     Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
29     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
30     Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida

Teams
1     RadioShack Leopard     11:42:27
2     Cofidis, Solutions Credits     0:10:43
3     Team Europcar     0:11:19
4     Vacansoleil-DCM     0:12:19
5     Ag2R La Mondiale     0:12:20
6     BMC Racing Team     0:14:27
7     Movistar Team     0:18:04
8     Team Saxo-Tinkoff     0:19:30
9     Katusha Team     0:21:01
10     Garmin – Sharp     0:21:08
11     Orica GreenEdge     0:21:31
12     Omega Pharma-QuickStep     0:22:26
13     Sojasun     0:23:16
14     Euskaltel – Euskadi     0:24:46
15     FDJ.fr     0:26:50
16     Lampre – Merida     0:29:03
17     Belkin Pro Cycling     0:31:51
18     Sky Procycling     0:34:58
19     Team Argos-Shimano     0:35:20
20     Lotto-Belisol     0:38:55
21     Astana Pro Team     0:44:06
22     Cannondale     0:57:47

General classification after stage 16
1     Christopher Froome (GBr) Sky Procycling     65:15:36
2     Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team     0:04:14
3     Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff     0:04:25
4     Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff     0:04:28
5     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     0:05:47
6     Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team     0:05:54
7     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha     0:07:11
8     Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team     0:07:22
9     Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale     0:08:47
10     Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp     0:09:28
11     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step     0:09:37
12     Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff     0:10:54
13     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     0:13:32
14     Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits     0:13:54
15     Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team     0:14:42
16     Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard     0:14:47
17     Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team     0:16:40
18     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi     0:19:51
19     Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard     0:21:07
20     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     0:22:34
21     Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha     0:23:35
22     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale     0:24:50
23     Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team     0:29:45
24     Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard     0:31:09
25     Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step     0:32:05
26     Richie Porte (Aus) Sky Procycling     0:32:53
27     Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step     0:34:20
28     Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi     0:34:28
29     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     0:34:29
30     Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida     0:34:41
31     Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team     0:35:07
32     Pierre Rolland (Fra) Team Europcar     0:36:05
33     John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale     0:38:49
34     Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff     0:40:12
35     Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:42:12
36     Maxime Mederel (Fra) Sojasun     0:42:17
37     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar     0:44:16
38     Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi     0:44:55
39     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     0:45:45
40     Eduard Vorganov (Rus) Katusha     0:47:28
41     Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale     0:55:36
42     Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
43     Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team     0:56:31
44     Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr     0:59:07
45     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     0:59:53
46     Yury Trofimov (Rus) Katusha     1:01:04
47     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     1:01:43
48     Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team     1:01:58
49     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     1:02:03
50     Davide Malacarne (Ita) Team Europcar     1:04:56
51     Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team     1:05:29
52     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun     1:05:40
53     Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard     1:06:27
54     Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida     1:07:05
55     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team     1:08:10
56     Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team     1:09:58
57     Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team     1:10:11
58     Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida     1:16:01
59     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol     1:17:23
60     Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff     1:17:47
61     Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge     1:18:23
62     Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team     1:18:50
63     Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol     1:23:04
64     Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
65     Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge     1:25:28
66     Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge     1:25:43
67     Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr     1:26:04
68     Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team     1:27:44
69     Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp     1:28:05
70     Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team     1:28:30
71     Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar     1:28:41
72     Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp     1:28:54
73     Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team     1:29:30
74     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1:29:41
75     Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling     1:32:04
76     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1:32:19
77     Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard     1:34:56
78     Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi     1:34:58
79     Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr     1:35:10
80     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling     1:37:10
81     Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi     1:37:14
82     Julien El Fares (Fra) Sojasun     1:38:20
83     Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge     1:39:18
84     Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano     1:40:17
85     Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff     1:40:29
86     Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team     1:41:53
87     Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1:42:30
88     Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1:43:04
89     Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits     1:43:17
90     Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha     1:43:33
91     Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team     1:43:41
92     Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team     1:44:18
93     Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff     1:45:14
94     Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling     1:46:45
95     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1:47:43
96     Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar     1:48:28
97     Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1:48:46
98     Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1:48:54
99     Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling     1:49:02
100     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp     1:50:50
101     Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits     1:51:31
102     David Millar (GBr) Garmin-Sharp     1:52:02
103     Pavel Brutt (Rus) Katusha     1:53:01
104     Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun     1:53:33
105     Cyril Lemoine (Fra) Sojasun     1:55:01
106     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun     1:55:43
107     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1:57:21
108     Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step     1:58:10
109     Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team     1:58:26
110     Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling     1:58:51
111     Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard     1:59:14
112     Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling     1:59:46
113     Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling     2:00:41
114     Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol     2:01:14
115     Julien Simon (Fra) Sojasun     2:01:43
116     John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano     2:02:28
117     Brice Feillu (Fra) Sojasun     2:03:34
118     Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi     2:03:40
119     Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale     2:09:05
120     Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team     2:09:15
121     Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling     2:10:35
122     Gatis Smukulis (Lat) Katusha     2:12:24
123     Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida     2:12:31
124     Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team     2:12:45
125     Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling     2:14:23
126     André Greipel (Ger) Lotto Belisol     2:14:42
127     Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step     2:18:00
128     Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team     2:18:07
129     Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano     2:20:14
130     Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr     2:20:21
131     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     2:20:51
132     Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida     2:22:57
133     Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff     2:22:58
134     Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale     2:23:02
135     Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team     2:23:27
136     Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol     2:23:37
137     David Veilleux (Can) Team Europcar     2:23:44
138     Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step     2:24:05
139     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     2:24:32
140     Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale     2:24:54
141     Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha     2:25:36
142     Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits     2:25:42
143     Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step     2:26:14
144     Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano     2:30:29
145     Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr     2:31:19
146     David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling     2:31:30
147     Ian Stannard (GBr) Sky Procycling     2:31:44
148     Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi     2:32:30
149     Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp     2:32:49
150     Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     2:33:45
151     Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team     2:33:58
152     Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step     2:34:08
153     Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     2:35:19
154     Kévin Reza (Fra) Team Europcar     2:35:38
155     Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano     2:36:10
156     William Bonnet (Fra) FDJ.fr     2:36:58
157     Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida     2:37:11
158     Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi     2:37:37
159     Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step     2:38:02
160     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi     2:38:45
161     Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol     2:39:10
162     Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team     2:39:18
163     Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling     2:39:43
164     Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge     2:41:01
165     Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling     2:41:26
166     Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge     2:42:54
167     Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol     2:43:08
168     Yohann Gene (Fra) Team Europcar     2:44:19
169     Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge     2:45:30
170     Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano     2:45:51
171     Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol     2:46:44
172     Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano     2:47:36
173     Jerome Cousin (Fra) Team Europcar     2:54:44
174     Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano     2:54:49
175     Jonathan Hivert (Fra) Sojasun     2:55:12
176     Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     2:55:13
177     Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team     2:55:48
178     Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team     2:56:40
179     Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge     2:57:30

Points classification
1     Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling     377     pts
2     Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step     278
3     André Greipel (Ger) Lotto Belisol     223
4     Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano     177
5     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     157
6     Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team     145
7     Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     110
8     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step     101
9     Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge     91
10     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     84
11     Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale     72
12     Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step     70
13     Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team     66
14     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi     65
15     Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team     64
16     Christopher Froome (GBr) Sky Procycling     63
17     Julien Simon (Fra) Sojasun     61
18     Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard     59
19     Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida     58
20     Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff     56
21     Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling     53
22     Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step     52
23     Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team     52
24     Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge     52
25     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     48
26     Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge     47
27     Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff     45
28     Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff     43
29     David Millar (GBr) Garmin-Sharp     43
30     Cyril Lemoine (Fra) Sojasun     43
31     John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano     43
32     Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team     40
33     Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol     39
34     Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team     38
35     Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     38
36     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     37
37     Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr     36
38     Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team     34
39     Richie Porte (Aus) Sky Procycling     33
40     Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step     33
41     Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano     31
42     Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale     31
43     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     30
44     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp     30
45     Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step     30
46     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha     29
47     Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff     29
48     Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team     29
49     Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida     29
50     Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol     29
51     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     28
52     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     28
53     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar     28
54     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun     28
55     Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     28
56     Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step     26
57     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     26
58     Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits     26
59     Kévin Reza (Fra) Team Europcar     26
60     Jerome Cousin (Fra) Team Europcar     26
61     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi     25
62     Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge     25
63     Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge     24
64     Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun     24
65     Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp     23
66     Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     22
67     Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi     22
68     William Bonnet (Fra) FDJ.fr     22
69     Yohann Gene (Fra) Team Europcar     22
70     Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol     21
71     Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits     20
72     Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale     20
73     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol     20
74     Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr     19
75     Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida     19
76     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale     18
77     Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard     18
78     Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar     18
79     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     18
80     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     17
81     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun     17
82     Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team     17
83     David Veilleux (Can) Team Europcar     17
84     Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team     16
85     Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling     16
86     Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step     15
87     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits     15
88     Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     15
89     Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team     14
90     Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff     14
91     Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff     14
92     Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha     13
93     Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp     13
94     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     13
95     Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi     13
96     Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge     13
97     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     12
98     Pierre Rolland (Fra) Team Europcar     12
99     Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi     11
100     Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard     10
101     Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard     10
102     Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha     10
103     Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale     9
104     Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi     9
105     Yury Trofimov (Rus) Katusha     9
106     Pavel Brutt (Rus) Katusha     9
107     Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard     9
108     Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling     9
109     Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr     8
110     Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team     8
111     Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida     8
112     Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team     8
113     Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano     8
114     Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits     7
115     Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff     7
116     Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling     7
117     Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi     7
118     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     6
119     Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling     6
120     Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team     6
121     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team     5
122     Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling     5
123     Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard     4
124     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling     4
125     Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team     4
126     David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling     4
127     Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team     3
128     Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team     3
129     Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling     3
130     Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff     2
131     Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi     1
132     Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team     1
133     Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team     1
134     Ian Stannard (GBr) Sky Procycling     1
135     Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano     1
136     Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge     1
137     Jonathan Hivert (Fra) Sojasun     1
138     Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol     -4
139     Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida     -5
140     Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team     -5
141     Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar     -5
142     Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp     -5

Mountains classification
1     Christopher Froome (GBr) Sky Procycling     83     pts
2     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     66
3     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi     53
4     Pierre Rolland (Fra) Team Europcar     51
5     Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff     28
6     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha     28
7     Richie Porte (Aus) Sky Procycling     28
8     Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team     24
9     Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team     20
10     Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff     20
11     Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team     20
12     Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale     16
13     Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge     15
14     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     15
15     Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp     14
16     Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team     14
17     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling     14
18     Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp     13
19     Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp     12
20     Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team     11
21     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale     10
22     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol     10
23     Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard     7
24     Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr     6
25     Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     6
26     Yury Trofimov (Rus) Katusha     6
27     Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     5
28     Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard     5
29     Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits     5
30     Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale     4
31     Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff     4
32     Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi     4
33     Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard     4
34     Cyril Gautier (Fra) Team Europcar     3
35     Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale     3
36     Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team     2
37     Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr     2
38     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun     2
39     Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team     2
40     Brice Feillu (Fra) Sojasun     2
41     Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge     1
42     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1
43     Julien El Fares (Fra) Sojasun     1
44     Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano     1
45     Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling     1
46     Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar     1
47     Julien Simon (Fra) Sojasun     1
48     Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     1
49     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi     1
50     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     1
51     Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard     1
52     Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard     1
53     Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida     1
54     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team     1
55     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun     1
56     Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team     1
57     David Veilleux (Can) Team Europcar     1
58     Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi     1

Young riders classification
1     Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team     65:21:23
2     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step     0:03:50
3     Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp     0:07:45
4     Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale     0:19:03
5     Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr     0:53:20
6     Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano     0:56:16
7     Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun     0:59:53
8     Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard     1:00:40
9     Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team     1:02:23
10     Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr     1:20:17
11     Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits     1:23:54
12     Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling     1:26:17
13     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling     1:31:23
14     Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi     1:31:27
15     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp     1:45:03
16     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun     1:49:56
17     John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano     1:56:41
18     Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida     2:06:44
19     Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling     2:08:36
20     Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step     2:12:13
21     Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge     2:15:04
22     Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida     2:17:10
23     Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team     2:17:40
24     Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi     2:26:43
25     Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team     2:28:11
26     Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     2:29:32
27     Kévin Reza (Fra) Team Europcar     2:29:51
28     Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi     2:32:58
29     Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano     2:41:49
30     Jerome Cousin (Fra) Team Europcar     2:48:57

Teams classification
1     RadioShack Leopard     195:00:32
2     Team Saxo-Tinkoff     0:03:11
3     Ag2R La Mondiale     0:04:04
4     Movistar Team     0:14:00
5     Belkin Pro Cycling     0:19:08
6     Katusha Team     0:28:24
7     BMC Racing Team     0:37:33
8     Garmin – Sharp     0:49:51
9     Omega Pharma-QuickStep     0:58:12
10     Euskaltel – Euskadi     1:05:51
11     Sky Procycling     1:13:19
12     Cofidis, Solutions Credits     1:25:35
13     Team Europcar     1:34:01
14     FDJ.fr     2:06:09
15     Sojasun     2:14:39
16     Lampre – Merida     2:28:12
17     Astana Pro Team     2:31:21
18     Vacansoleil-DCM     2:41:17
19     Orica GreenEdge     2:58:12
20     Lotto-Belisol     3:49:27
21     Team Argos-Shimano     3:59:35
22     Cannondale     4:28:59

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.