Марк Кавендиш закотви Джиро ’13. Нибали вдигна вития трофей.

Giro d ‘Italia FINAL

Stage 21: Riese Pio X – Brescia 197km

Vincenzo Nibali (Astana) - final general classification Giro d'Italia '13 Photo: Giro d'Italia
Vincenzo Nibali (Astana) – final general classification Giro d’Italia ’13
Photo: Giro d’Italia

Vincenzo Nibali (Astana) върна славата на италианците, след като им бе отнета миналата година от Ryder Hesjedal. Италианецът имаше безспорна доминация тази година, бетонирана от блестящо представяне с етапна победа в индивидуалното бягане по часовник на изкачване в етап 18., както и с паметната му етапна победа в тежките условия на снеговалеж в 20. етап. След него на 4’43“ остана Rigoberto Uran Uran (Sky), който имаше нелеката задача да поеме лидерската отговорност в тима на Sky, след като лидерът им Bradley Wiggins трябваше да напусне състезанието поради здравословни причини.
Въпреки борбеността си Cadel Evans (BMC) остана трети на 5’52“.

Giro ’13 бе закотвено от етапната победа на Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step). Британецът за пореден път (след етап 1 – Napoli – Napoli 156 km., след който бе носител на розовата фланелка, етап 6 – Mola di Bari – Margherita di Savoia 154 km, етап 12 – Longarone – Treviso 134 km, етап 13 – Busseto – Cherasco 253 km) победи в спринтьорския спор Sasha Modolo (Bardiani Valvole-CSF Inox) и Elia Viviani (Cannodale). Последният поздрави спортсменски британския спринтьор след финала и разбира се остана в сърцата на феновете.
С безспорното си отлично представяне Mark cavendish е крайният победител в класирането по точки.

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) - final point winner in Giro d'Italia '13 Photo: Giro d'Italia
Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) – final point classification winner in Giro d’Italia ’13
Photo: Giro d’Italia

В класирането за катерачи Stefano Pirazzi (Bardiani Valvole-CSF Inox) беше непробиваем. Той събра 82 т. по склоновете. Giovanni Visconti (Movistar) събра 45 т. и зае второ място. Vincenzo Nibali има същия точков актив и е трети в класирането за катерачи.

Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox - Mountains classification winner Photo: Bardiani Valvole-CSF Inox
Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox – Mountains classification winner
Photo: Bardiani Valvole-CSF Inox

Призът за най-добре представящ се млад състезател отиде в Carlos Alberto Betancur Gomez (Ag2R La Mondiale) с време 85h0’56“. Втори е Rafal Majka (Team Saxo-Tinkoff) и трети Wilco Kelderman (Blanco Pro Cycling Team).

Carlos Alberto Betancur Gomez - Best young rider classification Photo: Ag2R La Mondial
Carlos Alberto Betancur Gomez – Best young rider classification
Photo: Ag2R La Mondial

В класирането за Super teams classification Movistar натрупаха 281 т. изпревариха Sky (276 т.) и Ag2R La Mondiale (273 т.)

Giro d'Italia Movistar Team - Super teams classification Photo: Movistar Team
Giro d’Italia Movistar Team – Super teams classification
Photo: Movistar Team
Full Results
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 5:30:09
2 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard
5 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
7 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
8 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale
9 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
10 Luca Paolini (Ita) Katusha
11 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
12 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
13 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi
14 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp
15 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
16 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
17 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
18 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
19 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
21 Dominique Rollin (Can) FDJ
22 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano
23 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano
24 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
25 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
26 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
27 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
28 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
29 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale
30 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
31 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
32 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale
33 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
34 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
35 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
36 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
38 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
39 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
41 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale
42 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
43 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
44 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
45 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
46 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
47 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
48 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
49 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
50 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha
52 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
53 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:12
54 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:00:14
55 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:00:16
57 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
58 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp
59 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:00:18
60 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team
61 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:28
63 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
64 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:34
65 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:37
66 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:39
67 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:40
68 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
69 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
70 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:44
71 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
72 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
73 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
74 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
75 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol
76 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
77 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp
78 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
80 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
81 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
82 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
83 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
84 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
85 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
86 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team
87 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
88 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
89 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
90 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling
91 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
92 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
94 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale
95 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
96 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
97 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
98 Johan Le Bon (Fra) FDJ
99 Francis Mourey (Fra) FDJ
100 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
101 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff
102 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha
104 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
105 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
106 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
107 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge
108 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
109 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
110 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:53
111 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:58
112 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:01:03
113 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
114 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
115 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
116 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
117 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff
118 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp
119 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
120 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:01:20
121 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
122 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
123 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:01:25
124 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:38
125 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
126 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
127 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
128 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
129 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
130 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
131 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
132 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
133 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
134 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
135 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
136 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale
137 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
138 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:01:43
139 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:01:48
140 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:01:51
141 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step
142 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
143 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:02:12
144 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:17
145 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:02:20
146 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard
147 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
148 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
149 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
150 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
151 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
152 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
153 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
154 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
155 Laurent Pichon (Fra) FDJ
156 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:02:32
157 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi
158 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
159 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
160 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
161 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
162 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard
163 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
164 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol
165 Danny Pate (USA) Sky Procycling
166 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:03:17
167 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
168 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:07:02
Points
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 25 pts
2 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 20
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 16
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 14
5 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 12
6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 10
7 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 9
8 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 8
9 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 7
10 Luca Paolini (Ita) Katusha 6
11 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 5
12 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 4
13 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3
14 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 2
15 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
Sprint 1 – Sirmione, 137.4km
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 8 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
3 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 4
4 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3
5 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2
6 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Sprint 2 – Brescia, 189.4km
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 8 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
3 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 4
4 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3
5 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
6 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1
Most combative rider
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 16 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 8
3 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5
4 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 4
5 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3
6 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 3
7 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
8 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 2
9 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2
10 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 2
11 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1
12 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1
13 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1
Azzurri d’Italia
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 4 pts
2 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
Teams
1 Bardiani Valvole-CSF Inox 16:30:27
2 Team Argos-Shimano
3 Movistar Team
4 Ag2R La Mondiale
5 Lampre-Merida
6 Cannondale Pro Cycling
7 Androni Giocattoli
8 Sky Procycling
9 Astana Pro Team
10 RadioShack Leopard 0:00:16
11 Euskaltel-Euskadi 0:00:32
12 Omega Pharma-Quick Step 0:00:39
13 Vini Fantini-Selle Italia 0:00:44
14 BMC Racing Team
15 Katusha
16 Lotto Belisol 0:00:46
17 Blanco Pro Cycling Team 0:00:52
18 Garmin-Sharp 0:01:00
19 Orica-GreenEdge 0:01:20
20 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:28
21 Team Saxo-Tinkoff
22 FDJ
23 Colombia 0:01:38
Super teams
1 Bardiani Valvole-CSF Inox 25 pts
2 Omega Pharma-Quick Step 21
3 Movistar Team 21
4 Cannondale Pro Cycling 18
5 RadioShack Leopard 17
6 Team Argos-Shimano 16
7 Lampre-Merida 15
8 Lotto Belisol 14
9 Ag2R La Mondiale 13
10 Katusha 11
11 Orica-GreenEdge 10
12 Euskaltel-Euskadi 8
13 Garmin-Sharp 7
14 Colombia 5
15 Vini Fantini-Selle Italia 4
16 Androni Giocattoli 3
17 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
18 FDJ
19 Sky Procycling
20 BMC Racing Team
21 Team Saxo-Tinkoff
22 Astana Pro Team
23 Blanco Pro Cycling Team
Final general classification
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 84:53:28
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:43
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:05:52
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:06:48
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:07:28
6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:07:43
7 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:08:09
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:10:26
9 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:10:32
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 0:10:59
11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:35
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:13
13 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:12:55
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:12:57
15 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:14:27
16 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:18:19
17 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:20:18
18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:28:56
19 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:30:56
20 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:32:22
21 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:33:20
22 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:37:14
23 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:40:23
24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:40:34
25 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:41:54
26 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:42:36
27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:44:17
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:47:37
29 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:54:29
30 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:56:52
31 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:58:21
32 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 1:02:05
33 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:07:21
34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:10:16
35 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:10:47
36 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 1:12:10
37 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:13:17
38 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 1:17:18
39 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:18:46
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 1:20:46
41 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:22:00
42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1:24:53
43 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:30:59
44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:33:42
45 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 1:34:47
46 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1:35:37
47 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:36:00
48 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1:38:38
49 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:39:17
50 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:39:22
51 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 1:40:31
52 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 1:42:37
53 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1:42:54
54 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:44:41
55 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:44:44
56 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:47:10
57 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:49:35
58 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:52:02
59 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:57:35
60 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:59:02
61 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:59:27
62 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:03:06
63 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 2:04:25
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:57
65 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 2:05:07
66 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:05:43
67 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:06:59
68 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 2:08:02
69 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 2:08:14
70 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:11:19
71 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:12:04
72 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:14:40
73 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:15:01
74 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 2:16:21
75 Dominique Rollin (Can) FDJ 2:17:45
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:17:54
77 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:20:10
78 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:20:49
79 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:21:24
80 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 2:21:51
81 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 2:25:34
82 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 2:26:25
83 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:31:39
84 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:32:56
85 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2:33:46
86 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:34:25
87 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:34:27
88 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:36:35
89 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:36:44
90 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 2:37:04
91 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 2:37:50
92 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 2:38:43
93 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:40:29
94 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:41:16
95 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:42:00
96 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 2:42:21
97 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 2:44:50
98 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:44:53
99 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:45:35
100 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:46:42
101 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:48:45
102 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:49:20
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha 2:51:24
104 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:52:14
105 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:52:48
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:52:59
107 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 2:53:09
108 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:53:18
109 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 2:54:12
110 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 2:56:49
111 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 2:57:11
112 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2:57:42
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:00:15
114 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:00:24
115 Johan Le Bon (Fra) FDJ 3:00:57
116 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 3:01:32
117 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 3:03:04
118 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:03:23
119 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:04:25
120 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 3:05:27
121 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 3:06:56
122 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 3:07:01
123 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 3:10:39
124 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 3:12:42
125 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:15:47
126 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:17:16
127 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3:19:16
128 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3:19:38
129 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 3:19:44
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3:19:54
131 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3:21:02
132 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:21:52
133 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 3:21:56
134 Danny Pate (USA) Sky Procycling 3:23:47
135 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 3:25:33
136 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 3:26:28
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:29:53
138 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:30:03
139 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:33:22
140 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3:34:46
141 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 3:35:17
142 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 3:37:21
143 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 3:37:26
144 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 3:38:31
145 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 3:39:17
146 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:40:15
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 3:40:46
148 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 3:40:57
149 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 3:44:28
150 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:46:26
151 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 3:46:45
152 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3:47:23
153 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 3:47:31
154 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:50:01
155 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:53:10
156 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 3:57:40
157 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 3:59:30
158 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:03:29
159 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 4:04:57
160 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 4:06:33
161 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:06:50
162 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 4:10:25
163 Laurent Pichon (Fra) FDJ 4:13:50
164 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 4:17:09
165 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 4:23:10
166 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 4:24:54
167 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 4:28:23
168 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 4:28:36
Points classification
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 158 pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 128
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 111
4 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 108
5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 105
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 102
7 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 89
8 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 88
9 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 75
10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 65
11 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 62
12 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 60
13 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 56
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 54
15 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 53
16 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 53
17 Luca Paolini (Ita) Katusha 51
18 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 50
19 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 49
20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 47
21 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 43
22 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 41
23 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 38
24 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 37
25 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 37
26 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 37
27 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 37
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 35
29 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 32
30 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 31
31 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 31
32 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 31
33 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 29
34 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 29
35 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 28
36 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 27
37 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 25
38 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 25
39 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 23
40 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 23
41 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 23
42 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 23
43 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 22
44 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
45 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 22
46 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 22
47 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 22
48 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 20
49 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 20
50 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 20
51 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 19
52 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 19
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 19
54 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 17
55 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 17
56 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 17
57 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 17
58 Yury Trofimov (Rus) Katusha 16
59 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 16
60 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 15
61 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 15
62 Pavel Brutt (Rus) Katusha 14
63 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 14
64 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 13
65 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12
66 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 12
67 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 12
68 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 12
69 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 12
70 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 11
71 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 11
72 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 11
73 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 11
74 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 10
75 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 10
76 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 10
77 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 10
78 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 10
79 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 9
80 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 9
81 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 8
82 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
83 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 7
84 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 7
85 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 7
86 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 6
87 Johan Le Bon (Fra) FDJ 6
88 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 6
89 Danny Pate (USA) Sky Procycling 6
90 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 6
91 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 5
92 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 4
93 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 4
94 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 4
95 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 4
96 Dominique Rollin (Can) FDJ 4
97 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 4
98 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 4
99 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4
100 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 4
101 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 3
102 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 3
103 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 3
104 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 3
105 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
106 Francis Mourey (Fra) FDJ 2
107 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2
108 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 2
109 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
110 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
111 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
112 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 1
113 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
114 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
115 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 1
116 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1
117 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 1
118 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
119 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 1
120 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox -3
121 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team -4
122 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol -4
123 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia -5
124 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale -9
Mountains classification
1 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 82 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 45
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 45
4 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 41
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 37
6 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 31
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 26
8 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 18
9 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 17
10 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 14
11 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 13
12 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 12
13 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 12
14 Pavel Brutt (Rus) Katusha 10
15 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 9
16 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 9
17 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 9
18 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 9
19 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
20 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 7
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 6
22 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 6
23 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 6
24 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 6
25 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5
26 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 5
27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 5
28 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 5
29 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 5
30 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
31 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 4
32 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3
33 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 3
34 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 3
35 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 3
36 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 3
37 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 3
38 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 3
39 Dominique Rollin (Can) FDJ 3
40 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 3
41 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 3
42 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
43 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 2
44 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 2
45 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 2
46 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
47 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 2
48 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
49 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2
50 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
51 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 2
52 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2
54 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 2
55 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 2
56 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
57 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 2
58 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 1
59 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 1
60 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 1
61 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1
62 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
63 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
Sprint classification
1 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 23 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 21
3 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 20
4 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 20
5 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 16
6 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15
7 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 15
8 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 14
9 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 13
10 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 13
11 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 11
12 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 11
13 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 11
14 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 11
15 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 10
16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 10
17 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 10
18 Pavel Brutt (Rus) Katusha 9
19 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
20 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 8
21 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 8
22 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 8
23 Luca Paolini (Ita) Katusha 7
24 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 7
25 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 7
26 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 7
27 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 7
28 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
29 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 6
30 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 6
31 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 5
32 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 5
33 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 4
34 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 4
35 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
36 Johan Le Bon (Fra) FDJ 4
37 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 4
38 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 4
39 Danny Pate (USA) Sky Procycling 4
40 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 4
41 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 4
42 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 3
43 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3
44 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
45 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 3
46 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 3
47 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3
48 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3
49 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 2
50 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 2
51 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 2
52 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 2
53 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2
54 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2
55 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2
56 Dominique Rollin (Can) FDJ 2
57 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
58 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 2
59 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
60 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1
61 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 1
62 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
63 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1
64 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
65 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
66 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1
67 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
Most combative rider classification
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 49 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 47
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 40
4 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 38
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 34
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 27
7 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 27
8 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 25
9 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 23
10 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 20
11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 20
12 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 17
13 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 17
14 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 17
15 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 17
16 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15
17 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 15
18 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 14
19 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 14
20 Luca Paolini (Ita) Katusha 13
21 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 13
22 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
23 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 13
24 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 13
25 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12
26 Pavel Brutt (Rus) Katusha 12
27 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 12
28 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 11
29 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 11
30 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 11
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 11
32 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 10
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 10
34 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 10
35 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 10
36 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 10
37 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 9
38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 9
39 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 9
40 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
41 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 8
42 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 8
43 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 8
44 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 7
45 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 7
46 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 7
47 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 7
48 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 7
49 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 7
50 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 7
51 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 6
52 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 6
53 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 6
54 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 6
55 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 6
56 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 5
57 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 5
58 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5
59 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 4
60 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
61 Johan Le Bon (Fra) FDJ 4
62 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 4
63 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 4
64 Danny Pate (USA) Sky Procycling 4
65 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 4
66 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 4
67 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 3
68 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3
69 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
70 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 3
71 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 3
72 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 3
73 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 2
74 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 2
75 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 2
76 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 2
77 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2
78 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2
79 Dominique Rollin (Can) FDJ 2
80 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
81 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
82 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2
83 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
84 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 2
85 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
86 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 1
87 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1
88 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
89 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1
90 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 1
91 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
92 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1
Azzurri d’Italia classification
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 20 pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 11
3 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 9
4 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 7
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 6
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 5
7 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 5
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 4
9 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 4
10 Luca Paolini (Ita) Katusha 4
11 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 4
12 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 4
13 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
14 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 3
15 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 2
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
17 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
18 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 2
19 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 2
20 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
21 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 2
22 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2
23 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
24 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
25 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1
26 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 1
Premio della fuga classification
1 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 365 pts
2 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 348
3 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 309
4 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 293
5 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 290
6 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 270
7 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 263
8 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 234
9 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 227
10 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 223
11 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 221
12 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 217
13 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 216
14 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 204
15 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 204
16 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 197
17 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 195
18 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 195
19 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 188
20 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 188
21 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 178
22 Johan Le Bon (Fra) FDJ 176
23 Pavel Brutt (Rus) Katusha 174
24 Luca Paolini (Ita) Katusha 172
25 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 167
26 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 167
27 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 167
28 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 167
29 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 165
30 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 164
31 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 161
32 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 148
33 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 125
34 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 125
35 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 122
36 Dominique Rollin (Can) FDJ 112
37 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 112
38 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 111
39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 110
40 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 79
41 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 62
42 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 59
43 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 50
44 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 43
45 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
46 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 26
47 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 26
48 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 18
49 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 16
50 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 15
51 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 15
52 Danny Pate (USA) Sky Procycling 15
53 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 13
54 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 13
55 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 12
56 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 12
57 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 12
58 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 8
59 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 8
60 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 8
61 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 8
62 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 7
63 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 7
64 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
65 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 7
66 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
67 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 5
Best young rider classification
1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 85:00:56
2 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:41
3 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:12:50
4 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:21:28
5 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:32:55
6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1:17:25
7 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:23:31
8 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1:28:09
9 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1:35:26
10 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:04:36
11 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:07:33
12 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 2:08:53
13 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 2:18:06
14 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:26:59
15 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:29:16
16 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:41:17
17 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:41:52
18 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:44:46
19 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2:50:14
20 Johan Le Bon (Fra) FDJ 2:53:29
21 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:55:55
22 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:56:57
23 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 2:59:33
24 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 3:03:11
25 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3:12:26
26 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:14:24
27 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 3:18:05
28 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:22:25
29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:22:35
30 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:25:54
31 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 3:29:53
32 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 3:33:29
33 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 3:40:03
34 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:45:42
35 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:56:01
36 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:59:22
37 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 4:09:41
38 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 4:17:26
39 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 4:20:55
40 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 4:21:08
Teams classification
1 Sky Procycling 254:34:25
2 Astana Pro Team 0:04:29
3 Movistar Team 0:07:27
4 Lampre-Merida 0:10:35
5 Blanco Pro Cycling Team 0:15:58
6 Ag2R La Mondiale 0:24:59
7 Androni Giocattoli 0:39:16
8 Euskaltel-Euskadi 0:55:42
9 BMC Racing Team 1:03:24
10 Katusha 1:08:43
11 Vini Fantini-Selle Italia 1:09:19
12 Team Saxo-Tinkoff 1:18:01
13 Colombia 1:27:01
14 RadioShack Leopard 1:52:08
15 Cannondale Pro Cycling 2:40:42
16 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:07:40
17 Lotto Belisol 3:14:38
18 Garmin-Sharp 3:23:53
19 FDJ 3:26:38
20 Bardiani Valvole-CSF Inox 3:30:49
21 Team Argos-Shimano 3:53:11
22 Omega Pharma-Quick Step 5:08:39
23 Orica-GreenEdge 5:25:19
Super teams classification
1 Movistar Team 281 pts
2 Sky Procycling 276
3 Ag2R La Mondiale 273
4 Lampre-Merida 268
5 Astana Pro Team 265
6 BMC Racing Team 232
7 Katusha 196
8 Vini Fantini-Selle Italia 195
9 RadioShack Leopard 194
10 Bardiani Valvole-CSF Inox 181
11 Cannondale Pro Cycling 180
12 Team Saxo-Tinkoff 178
13 Orica-GreenEdge 175
14 Androni Giocattoli 174
15 Garmin-Sharp 168
16 Omega Pharma-Quick Step 164
17 Blanco Pro Cycling Team 163
18 Team Argos-Shimano 132
19 Euskaltel-Euskadi 129
20 FDJ 129
21 Colombia 122
22 Lotto Belisol 63
23 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 62
Fair play classification
1 Cannondale Pro Cycling
2 BMC Racing Team 20 pts
3 Garmin-Sharp 25
4 Team Argos-Shimano 30
5 Blanco Pro Cycling Team 35
6 Katusha 45
7 Orica-GreenEdge 50
8 Sky Procycling 55
9 RadioShack Leopard 70
10 Lotto Belisol 70
11 Omega Pharma-Quick Step 70
12 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 80
13 Lampre-Merida 105
14 Ag2R La Mondiale 110
15 FDJ 130
16 Team Saxo-Tinkoff 135
17 Astana Pro Team 150
18 Colombia 150
19 Movistar Team 155
20 Euskaltel-Euskadi 170
21 Vini Fantini-Selle Italia 180
22 Bardiani Valvole-CSF Inox 340
23 Androni Giocattoli 1170

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.