Фарар спечели спринта в Санта Барбара

Amgen Tour of California ’13

Stage 4: Santa Clarita – Santa Barbara 134.5km

Tyler Farrar (Garmin-Sharp) Photo: Helen H. Richardson, The Denver Post http://www.denverpost.com
Tyler Farrar (Garmin-Sharp) Photo: Helen H. Richardson, The Denver Post http://www.denverpost.com

След като вчера Ramunas Navardauskas се представи феноменално с етапна победа в Giro-то, днес Tyler Farrar донесе победа за Garmin Sharp в етап 4 от Обиколката на Калифорния ’13.

Farrar доминира пред Ken Hanson (Optum), Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick-Step) и Kris Boeckmans (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), а на Peter Sagan (Cannondale) остави петото място, който обаче се изкачи в класирането по точки.

Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Jamis-Hagens Berman запазва 12″ лидерство пред Tejay van Garderen (BMC). Philip Deignan (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) остава трети на 27″.

По-рано…

С даването на официалния старт Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM) направи атака, последван от Nathan Brown (Bontrager). UnitedHealthcare обаче не ги пуснаха да се отдалечават много и скоро ги прибраха обратно.

Малко по-късно от основната група Frank Pipp (Bissell) направи атака, която в последствие бе прихваната от Chad Beyer (Champion System) и Nathan Brown. Към тях се присъедини James Stemper (5 Hour Energy), който също направи атака от основната група и бе прихванат от носителят на фланелката за катерачи Carter Jones, следван от съотборника си Chris Baldwin (Bissell) и Marsh Cooper (Optum). Тези шест колоездачи оформиха шестимата бегълци.

Baldwin беше виртуален лидер в генералното класиране, тъй като преднината му пред основната група беше 3’30“, а изоставането му реалното класиране беше 3’15“. Отборът на Jamis беше наясно със ситуацията и контролираше изцяло поведението на бегълците.

Stemper спечели първия междинен спринт 53.7 км. след старта, преди Chad Beyer и Christopher Baldwin. Във втория междинен спринт Baldwin си беше взел поука. Той го спечели пред Frank Kevin Pipp и Chad Beyer.

Първият, който бе изръсен от групата на бегълците, беше Pipp. Причината за това стана ударното преследване, наложено от Vacansoleil и Cannondale. След като се включиха и RadioShack и Omega Pharma-Quickstep преднината на малката група в челото спадна на 15″ 20 км. преди финала.

Stemper направи атака, за да увеличи преднината. Beyer контраатакува и към него се включиха Marsh и Brown. Cooper изостана.

От основната група Jens Voigt (RadioShack) разбуни духовете с атака. Jacob Rathe (Garmin Sharp) го последва. Картината допълни Peter Sagan, който скочи зад Rathe. В основната група никой не си направи оглушки, тъй като не искаше да пусне „Tourminato“-а да се отдалечава твърде.

На 10 км. преди финала Brown беше прибран. Той бе и единственият от бегълците, който беше останал напред. GreenEdge, Quickstep и Optum държаха темпото, но Garmin бяха тези, който спечелиха етапа със страхотния спринт на Tyler Farrar.

1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 3:14:09
2 Ken Hanson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
4 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
6 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
7 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
8 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
9 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling
10 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team
11 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
12 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
13 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
14 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
15 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
16 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff
17 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team
18 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
19 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
20 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
21 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
22 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
23 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
24 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
25 Max Jenkins (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
26 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
27 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
28 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
29 Antoine Duchesne (Can) Bontrager Cycling Team
30 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
31 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
32 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
33 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-hour Energy p/b Kenda
34 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
35 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
36 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
37 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
38 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling
39 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
40 Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling Team
41 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman
42 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
43 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
44 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
45 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
46 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team
47 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Jamis-Hagens Berman
48 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
49 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
50 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling
51 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
52 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
53 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
54 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
55 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
57 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
58 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
59 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
60 Nathaniel English (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
61 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard
62 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Feng Chun Kai (Tpe) Champion System Pro Cycling Team
64 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge
65 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team
66 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
67 David Zabriskie (USA) Garmin-Sharp
68 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling
69 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
70 Michael Torckler (NZl) Bissell Pro Cycling
71 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
72 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling
73 Jason McCartney (USA) Bissell Pro Cycling
74 Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp
75 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
76 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
77 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
78 Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
79 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
80 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
81 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
82 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
83 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team
84 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:11
85 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:01:28
86 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:01:31
87 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp
88 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team
89 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
90 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:08
91 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
92 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
93 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
94 Wu Kin San (HKg) Champion System Pro Cycling Team
95 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman
96 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff
97 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
98 Ryan Eastman (USA) Bontrager Cycling Team
99 James Oram (NZl) Bontrager Cycling Team
100 Robert Sweeting (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
101 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
102 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
103 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp-Endura
104 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 0:03:31
105 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 0:06:00
106 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman
107 Shawn Milne (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
108 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
109 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:06:44
110 James Driscoll (USA) Jamis-Hagens Berman
111 David Williams (USA) 5-hour Energy p/b Kenda
112 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
113 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff
114 Bobbie Traksel (Ned) Champion System Pro Cycling Team 0:08:51
DNS Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
Sprint 1 – Santa Paula – km 53.7
Result
1 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 5  pts
2 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 3
3 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 1
Sprint 2 – Ojai – km 80.2
Result
1 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 5  pts
2 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 3
3 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 1
Finish
Result
1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 15  pts
2 Ken Hanson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 12
3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 10
4 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 6
6 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 5
7 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 4
8 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 3
9 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling 2
10 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 1
KOM 1 – CA 150 – km 67.5
Result
1 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 4  pts
2 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3
3 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 2
4 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 1
KOM 2 – Casitas Pass – km 100
Result
1 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 6  pts
2 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 5
3 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 4
4 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3
5 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 1
Young rider
Result
1 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 3:14:09
2 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff
3 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team
4 Antoine Duchesne (Can) Bontrager Cycling Team
5 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team
6 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard
7 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team
8 Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp
9 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
10 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:01:31
11 Ryan Eastman (USA) Bontrager Cycling Team 0:02:08
12 James Oram (NZl) Bontrager Cycling Team
13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
14 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 0:03:31
Team
Result
1 Team NetApp-Endura 9:42:27
2 BMC Racing Team
3 Cannondale Pro Cycling
4 Bontrager Cycling Team
5 Team Saxo -Tinkoff
6 Team Optum By Kelly Benefit Strategies
7 Vacansoleil – DCM Procycling Team
8 Unitedhealthcare Pro Cycling Team
9 Omega Pharma-Quick Step
10 Radioshack Leopard
11 Orica GreenEdge
12 5 Hour Energy
13 Bissell Pro Cycling
14 Champion System Pro Cycling Team
15 Jamis – Hagens Berman
16 Garmin-Sharp
General classification after Stage 4
Result
1 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Jamis-Hagens Berman 17:13:59
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:12
3 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:27
4 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:00:45
5 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
6 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-hour Energy p/b Kenda 0:01:03
7 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:13
8 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:01:15
9 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team 0:01:32
10 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:40
11 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:56
12 Max Jenkins (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:02:27
13 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
14 Nathaniel English (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:02:36
15 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 0:03:15
16 Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp 0:03:19
17 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:03:42
18 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:04:02
19 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:04:09
20 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling 0:04:17
21 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:04:33
22 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:05:07
23 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team 0:05:48
24 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:06:06
25 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:06:32
26 Michael Torckler (NZl) Bissell Pro Cycling 0:07:13
27 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:07:47
28 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:19
29 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:09:21
30 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling 0:10:11
31 David Zabriskie (USA) Garmin-Sharp 0:10:14
32 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:10:54
33 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:11:23
34 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:11:36
35 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:12:23
36 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling 0:12:27
37 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:12:28
38 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team 0:12:44
39 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:12:50
40 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:12:56
41 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:13:17
42 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:15:04
43 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:15:16
44 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15:20
45 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:15:24
46 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman 0:15:44
47 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 0:16:36
48 Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling Team 0:17:10
49 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 0:17:25
50 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:19:00
51 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 0:19:10
52 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:19:21
53 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:19:28
54 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:19:34
55 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff 0:21:29
56 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:21:54
57 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:21:56
58 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:21:58
59 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:22:25
60 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
61 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:22:36
62 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:22:39
63 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard 0:22:55
64 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:23:02
65 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:23:11
66 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 0:23:17
67 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:24:37
68 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:08
69 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:25:30
70 Antoine Duchesne (Can) Bontrager Cycling Team 0:25:34
71 Ken Hanson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:25:40
72 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:25:54
73 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:25:55
74 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:26:23
75 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 0:27:01
76 Shawn Milne (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:27:35
77 Feng Chun Kai (Tpe) Champion System Pro Cycling Team 0:27:39
78 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:27:59
79 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:28:10
80 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team 0:28:21
81 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:28:33
82 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 0:28:53
83 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp-Endura 0:28:56
84 Ryan Eastman (USA) Bontrager Cycling Team
85 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 0:29:03
86 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:30:00
87 Wu Kin San (HKg) Champion System Pro Cycling Team 0:30:42
88 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:30:45
89 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:31:23
90 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:31:40
91 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:32:08
92 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:32:19
93 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:32:28
94 David Williams (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:32:30
95 Robert Sweeting (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 0:32:49
96 Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:14
97 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:33:33
98 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:33:34
99 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:35:04
100 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 0:36:29
101 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:38:22
102 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:40:03
103 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 0:40:17
104 Jason McCartney (USA) Bissell Pro Cycling 0:40:32
105 James Oram (NZl) Bontrager Cycling Team 0:40:36
106 James Driscoll (USA) Jamis-Hagens Berman 0:41:05
107 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:41:55
108 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
109 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:42:43
110 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:44:31
111 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman 0:47:27
112 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:55:57
113 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:34
114 Bobbie Traksel (Ned) Champion System Pro Cycling Team 0:59:58
Sprint classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 31  pts
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 25
4 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 24
5 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 17
6 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-hour Energy p/b Kenda 12
7 Ken Hanson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 12
8 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
9 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 8
10 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 8
11 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 8
12 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 7
13 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
14 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 6
15 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 6
16 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6
17 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 6
18 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 6
19 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
20 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling 5
21 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 5
22 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling 4
23 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team 3
24 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 3
25 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 3
26 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 2
27 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team 1
28 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 1
29 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 1
30 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1
Mountains classification
Result
1 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling 25  pts
2 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 18
3 James Stemper (USA) 5-hour Energy p/b Kenda 17
4 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 12
5 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 12
6 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 12
7 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Jamis-Hagens Berman 10
8 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 10
9 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 10
10 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 10
11 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 9
12 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 9
13 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 9
14 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 7
15 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 7
16 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 6
17 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 6
18 Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Pro Cycling 6
19 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6
20 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 5
21 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team 5
22 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4
23 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
24 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 3
25 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-hour Energy p/b Kenda 2
26 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 2
27 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1
Young rider classification
Result
1 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team 17:15:31
2 Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp 0:01:47
3 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team 0:04:16
4 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:10:56
5 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team 0:11:12
6 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 0:15:04
7 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 0:17:38
8 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step 0:20:53
9 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard 0:21:23
10 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:21:30
11 Antoine Duchesne (Can) Bontrager Cycling Team 0:24:02
12 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:26:27
13 Ryan Eastman (USA) Bontrager Cycling Team 0:27:24
14 James Oram (NZl) Bontrager Cycling Team 0:39:04
Team classification
Result
1 Unitedhealthcare Pro Cycling Team 51:46:47
2 5 Hour Energy 0:01:22
3 BMC Racing Team 0:04:23
4 Radioshack Leopard 0:06:33
5 Bissell Pro Cycling 0:08:32
6 Team NetApp-Endura 0:11:12
7 Bontrager Cycling Team 0:14:08
8 Garmin-Sharp 0:19:40
9 Champion System Pro Cycling Team 0:21:15
10 Cannondale Pro Cycling 0:24:22
11 Orica GreenEdge 0:26:47
12 Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:29:02
13 Jamis – Hagens Berman 0:34:11
14 Team Saxo -Tinkoff 0:34:47
15 Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:39:41
16 Omega Pharma-Quick Step 0:41:30

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.