Норвежец бие на родна земя

Glava Tour of Norway 2013
Stage 1: Fredrikstad – Sarpsborg 190km

970815_493690414020066_1173526860_n
Alexander Kristoff
Katusha Team – Professional Cycling

Битката за първият етап на обиколката на Норвегия бе отпразнувана в тима на Катюша. На родна почва, Alexander Kristoff успя да отмъкне първото място от ръцете на сънародника си Boasson Hagen, осигурявайки си лидерската фланелка. Французинът от IAM Cycling допълни челната трока.

Българското присъствие в обиколката е представено в лицето на Данаил Андонов Петров (Caja Rural), класирал се 122. на 6:28.

1     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     4:41:59
2     Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
3     Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
4     Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
5     Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka
6     Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
7     Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty
8     Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
9     Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
10     Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun
11     Julien Simon (Fra) Sojasun
12     Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team
13     Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
14     Michael Reihs (Den) Team Cult Energy
15     Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement
16     Sergei Chernetckii (Rus) Katusha
17     Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol
18     Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley
19     Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank
20     Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
21     Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida
22     Jesper Hansen (Den) Team Cult Energy
23     Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
24     Jean-Lou Paiani (Fra) Sojasun
25     Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement
26     Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley
27     Toms Skujins (Lat) Rietumu-Delfin
28     Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team
29     Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
30     Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA
31     Lars Petter Nordhaug (Nor) Blanco Pro Cycling Team
32     Gabriel Rasch (Nor) Sky Procycling
33     Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
34     Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement
35     Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
36     Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
37     Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
38     Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff
39     Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
40     Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty
41     Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling
42     Stian Remme (Nor) Joker-Merida
43     Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
44     Troels Ronning Vinther (Den) Team Cult Energy
45     Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
46     Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
47     Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
48     Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement
49     Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida
50     Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
51     Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
52     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
53     Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
54     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
55     Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
56     Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
57     Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement
58     Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
59     Jérémie Galland (Fra) Sojasun
60     Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka     0:00:13
61     Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol     0:00:15
62     Rony Martias (Fra) Sojasun
63     Armands Becis (Lat) Rietumu-Delfin
64     Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka
65     Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
66     Magnus Cort Nielsen (Den) Team Cult Energy
67     Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
68     Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
69     Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
70     Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling
71     Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka
72     Vegard Breen (Nor) Joker-Merida
73     Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
74     Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
75     Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
76     Fridtjof Røinås (Nor) Team Plussbank
77     Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look
78     Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     0:00:21
79     Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team
80     Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff     0:00:25
81     Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol     0:00:29
82     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley
83     André Steensen (Den) Team Cult Energy     0:00:31
84     Adrian Gjolberg (Nor) Joker-Merida
85     Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol     0:00:39
86     Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:00:43
87     Alexander Porsev (Rus) Katusha     0:00:47
88     Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
89     Ben Swift (GBr) Sky Procycling     0:00:50
90     Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley
91     Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida
92     Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank
93     Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look
94     Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling     0:00:57
95     Ian Boswell (USA) Sky Procycling
96     Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:01:03
97     Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka     0:01:06
98     Lorents Ola Aasvold (Nor) Team Plussbank     0:01:12
99     Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:01:13
100     Christian Moberg Jörgensen (Den) Team Cult Energy     0:01:14
101     Peeter Pruus (Est) Rietumu-Delfin     0:01:16
102     Rudiger Selig (Ger) Katusha     0:01:27
103     Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team
104     Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team
105     Kristoffer Wormsen (Nor) Ringeriks-Kraft Look     0:01:32
106     August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:01:35
107     Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
108     Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team     0:02:01
109     Adrian Palomares Villaplana (Spa) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:02:27
110     Timofey Kritskiy (Rus) Katusha     0:03:01
111     Marco Haller (Aut) Katusha
112     Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley
113     Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff     0:03:26
114     Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
115     Linus Dahlberg (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:05:15
116     Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka     0:05:17
117     Alexander Gingsjö (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
118     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     0:05:18
119     Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Seche Environnement     0:06:28
120     Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look
121     Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look
122     Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural-Seguros RGA
123     Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank
124     Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank
125     Rémi Pauriol (Fra) Sojasun
126     Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty
127     Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
128     Gatis Smukulis (Lat) Katusha
129     Karol Domagalski (Pol) Caja Rural-Seguros RGA
130     Oscar Landa (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:07:57
131     Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement     0:08:40
132     Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
133     Kasper Linde Jorgensen (Den) Team Cult Energy
134     Jonas Orset (Nor) Team People4You-Unaas Cycling
135     Erik Nyqvist (Swe) Ringeriks-Kraft Look
136     Oystein Fiska (Nor) Ringeriks-Kraft Look
137     Martin Olsen (Nor) Joker-Merida
138     Lars Pria (Rom) Rietumu-Delfin
139     Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty
140     Ivars Prokofjevs (Lat) Rietumu-Delfin
141     Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
142     Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty
143     Patrick Clausen (Den) Team Cult Energy
144     Andris Vosekalns (Lat) Rietumu-Delfin     0:08:43
145     Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
146     Thomas Nesset Brahushi (Nor) Ringeriks-Kraft Look
147     Nicholas Hammersland (Nor) Team Oster Hus-Ridley
148     Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol
149     Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol
150     Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty
151     Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty
152     Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty
153     Andreas Erland (Nor) Team Plussbank     0:11:26
154     Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu-Delfin     0:19:01
155     Petter Schmidt (Nor) Team Plussbank     0:20:41
DNF     Kai Reus (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

Points
1     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     15     pts
2     Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling     14
3     Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling     13
4     Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team     12
5     Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka     11
6     Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     10
7     Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty     9
8     Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     8
9     Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA     7
10     Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun     6
11     Julien Simon (Fra) Sojasun     5
12     Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team     4
13     Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     3
14     Michael Reihs (Den) Team Cult Energy     2
15     Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement     1

Sprint 1 – Mysen, 73.5km
1     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     3     pts
2     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     2
3     Rony Martias (Fra) Sojasun     1

Sprint 2 – Sarpsborg, 170.5
1     Rony Martias (Fra) Sojasun     3     pts
2     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     2
3     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     1

Mountain 1 – Fredriksten Fortress, 131.8km
1     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     4     pts
2     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     2
3     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     1

Teams
1     Topsport Vlaanderen – Baloise     14:05:57
2     Blanco Pro Cycling Team
3     Sojasun
4     IAM Cycling
5     Sky Procycling
6     Bretagne – Séché Environnement
7     Caja Rural – Seguros RGA
8     Team Cult Energy
9     Team Saxo – Tinkoff
10     Joker Merida
11     Team Oster Hus – Ridley
12     MTN – Qhubeka     0:00:13
13     Lotto Belisol     0:00:15
14     Katusha     0:00:47
15     Team Plussbank     0:01:05
16     Team People4you – Unaas Cycling     0:01:13
17     Cyclingteam De Rijke – Shanks
18     Rietumu-Delfin     0:01:31
19     Ringeriks – Kraft Look     0:02:37
20     Accent Jobs – Wanty     0:06:28

General classification after stage 1
1     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     4:41:49
2     Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling     0:00:04
3     Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling     0:00:06
4     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     0:00:08
5     Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team     0:00:10
6     Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka
7     Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
8     Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty
9     Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
10     Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
11     Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun
12     Julien Simon (Fra) Sojasun
13     Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team
14     Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
15     Michael Reihs (Den) Team Cult Energy
16     Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement
17     Sergei Chernetckii (Rus) Katusha
18     Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol
19     Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley
20     Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank
21     Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
22     Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida
23     Jesper Hansen (Den) Team Cult Energy
24     Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
25     Jean-Lou Paiani (Fra) Sojasun
26     Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement
27     Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley
28     Toms Skujins (Lat) Rietumu-Delfin
29     Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team
30     Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
31     Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA
32     Lars Petter Nordhaug (Nor) Blanco Pro Cycling Team
33     Gabriel Rasch (Nor) Sky Procycling
34     Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
35     Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement
36     Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
37     Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
38     Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
39     Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff
40     Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
41     Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty
42     Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling
43     Stian Remme (Nor) Joker-Merida
44     Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
45     Troels Ronning Vinther (Den) Team Cult Energy
46     Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
47     Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
48     Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
49     Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement
50     Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida
51     Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
52     Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
53     Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
54     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
55     Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
56     Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
57     Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement
58     Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
59     Jérémie Galland (Fra) Sojasun
60     Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
61     Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley
62     Rony Martias (Fra) Sojasun     0:00:21
63     Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka     0:00:23
64     Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol     0:00:25
65     Armands Becis (Lat) Rietumu-Delfin
66     Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka
67     Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
68     Magnus Cort Nielsen (Den) Team Cult Energy
69     Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
70     Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
71     Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
72     Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling
73     Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka
74     Vegard Breen (Nor) Joker-Merida
75     Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
76     Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
77     Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
78     Fridtjof Røinås (Nor) Team Plussbank
79     Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look
80     Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     0:00:31
81     Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team
82     Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff     0:00:35
83     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley
84     Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol     0:00:39
85     André Steensen (Den) Team Cult Energy     0:00:41
86     Adrian Gjolberg (Nor) Joker-Merida
87     Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol     0:00:49
88     Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:00:53
89     Alexander Porsev (Rus) Katusha     0:00:57
90     Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
91     Ben Swift (GBr) Sky Procycling     0:01:00
92     Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley
93     Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida
94     Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank
95     Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look
96     Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling     0:01:07
97     Ian Boswell (USA) Sky Procycling
98     Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:01:13
99     Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka     0:01:16
100     Lorents Ola Aasvold (Nor) Team Plussbank     0:01:22
101     Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:01:23
102     Christian Moberg Jörgensen (Den) Team Cult Energy     0:01:24
103     Peeter Pruus (Est) Rietumu-Delfin     0:01:26
104     Rudiger Selig (Ger) Katusha     0:01:37
105     Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team
106     Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team
107     Kristoffer Wormsen (Nor) Ringeriks-Kraft Look     0:01:42
108     August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:01:45
109     Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team     0:02:11
110     Adrian Palomares Villaplana (Spa) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:02:37
111     Timofey Kritskiy (Rus) Katusha     0:03:11
112     Marco Haller (Aut) Katusha
113     Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff     0:03:36
114     Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
115     Linus Dahlberg (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:05:25
116     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     0:05:26
117     Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka     0:05:27
118     Alexander Gingsjö (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
119     Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Seche Environnement     0:06:38
120     Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look
121     Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look
122     Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural-Seguros RGA
123     Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank
124     Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank
125     Rémi Pauriol (Fra) Sojasun
126     Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty
127     Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
128     Gatis Smukulis (Lat) Katusha
129     Karol Domagalski (Pol) Caja Rural-Seguros RGA
130     Oscar Landa (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:08:07
131     Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement     0:08:50
132     Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
133     Kasper Linde Jorgensen (Den) Team Cult Energy
134     Jonas Orset (Nor) Team People4You-Unaas Cycling
135     Erik Nyqvist (Swe) Ringeriks-Kraft Look
136     Oystein Fiska (Nor) Ringeriks-Kraft Look
137     Martin Olsen (Nor) Joker-Merida
138     Lars Pria (Rom) Rietumu-Delfin
139     Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty
140     Ivars Prokofjevs (Lat) Rietumu-Delfin
141     Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
142     Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty
143     Patrick Clausen (Den) Team Cult Energy
144     Andris Vosekalns (Lat) Rietumu-Delfin     0:08:53
145     Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
146     Thomas Nesset Brahushi (Nor) Ringeriks-Kraft Look
147     Nicholas Hammersland (Nor) Team Oster Hus-Ridley
148     Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol
149     Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol
150     Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty
151     Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty
152     Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty
153     Andreas Erland (Nor) Team Plussbank     0:11:36
154     Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu-Delfin     0:19:11
155     Petter Schmidt (Nor) Team Plussbank     0:20:51

Points classification
1     Alexander Kristoff (Nor) Katusha     15     pts
2     Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling     14
3     Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling     13
4     Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team     12
5     Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka     11
6     Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     10
7     Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty     9
8     Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     8
9     Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA     7
10     Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun     6
11     Julien Simon (Fra) Sojasun     5
12     Rony Martias (Fra) Sojasun     4
13     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     4
14     Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team     4
15     Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     3
16     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     2
17     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     2
18     Michael Reihs (Den) Team Cult Energy     2
19     Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement     1

Mountains classification
1     Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     4     pts
2     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     2
3     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     1

Young riders classification
1     Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka     4:41:59
2     Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
3     Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
4     Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
5     Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun
6     Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
7     Sergei Chernetckii (Rus) Katusha
8     Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol
9     Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley
10     Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank
11     Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida
12     Jesper Hansen (Den) Team Cult Energy
13     Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
14     Jean-Lou Paiani (Fra) Sojasun
15     Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement
16     Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley
17     Toms Skujins (Lat) Rietumu-Delfin
18     Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
19     Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement
20     Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
21     Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
22     Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
23     Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling
24     Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
25     Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
26     Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement
27     Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley
28     Armands Becis (Lat) Rietumu-Delfin     0:00:15
29     Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka
30     Magnus Cort Nielsen (Den) Team Cult Energy
31     Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
32     Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling
33     Vegard Breen (Nor) Joker-Merida
34     Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
35     Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
36     Fridtjof Røinås (Nor) Team Plussbank
37     Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look
38     Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise     0:00:21
39     Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team
40     Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:00:25
41     Adrian Gjolberg (Nor) Joker-Merida     0:00:31
42     Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol     0:00:39
43     Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:00:43
44     Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:00:50
45     Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida
46     Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank
47     Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look
48     Ian Boswell (USA) Sky Procycling     0:00:57
49     Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks     0:01:03
50     Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka     0:01:06
51     Lorents Ola Aasvold (Nor) Team Plussbank     0:01:12
52     Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:01:13
53     Peeter Pruus (Est) Rietumu-Delfin     0:01:16
54     Rudiger Selig (Ger) Katusha     0:01:27
55     Kristoffer Wormsen (Nor) Ringeriks-Kraft Look     0:01:32
56     August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:01:35
57     Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:01:43
58     Marco Haller (Aut) Katusha     0:03:01
59     Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff     0:03:26
60     Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida     0:05:16
61     Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Seche Environnement     0:06:28
62     Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look
63     Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look
64     Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank
65     Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank
66     Karol Domagalski (Pol) Caja Rural-Seguros RGA
67     Oscar Landa (Nor) Team Oster Hus-Ridley     0:07:57
68     Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling     0:08:40
69     Jonas Orset (Nor) Team People4You-Unaas Cycling
70     Erik Nyqvist (Swe) Ringeriks-Kraft Look
71     Martin Olsen (Nor) Joker-Merida
72     Ivars Prokofjevs (Lat) Rietumu-Delfin
73     Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks
74     Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty
75     Patrick Clausen (Den) Team Cult Energy
76     Andris Vosekalns (Lat) Rietumu-Delfin     0:08:43
77     Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
78     Thomas Nesset Brahushi (Nor) Ringeriks-Kraft Look
79     Nicholas Hammersland (Nor) Team Oster Hus-Ridley
80     Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty
81     Andreas Erland (Nor) Team Plussbank     0:11:26
82     Petter Schmidt (Nor) Team Plussbank     0:20:41

Teams classification
1     Topsport Vlaanderen – Baloise     14:05:57
2     Blanco Pro Cycling Team
3     Sojasun
4     IAM Cycling
5     Sky Procycling
6     Bretagne – Séché Environnement
7     Caja Rural – Seguros RGA
8     Team Cult Energy
9     Team Saxo – Tinkoff
10     Joker Merida
11     Team Oster Hus – Ridley
12     MTN – Qhubeka     0:00:13
13     Lotto Belisol     0:00:15
14     Katusha     0:00:47
15     Team Plussbank     0:01:05
16     Team People4you – Unaas Cycling     0:01:13
17     Cyclingteam De Rijke – Shanks
18     Rietumu-Delfin     0:01:31
19     Ringeriks – Kraft Look     0:02:37
20     Accent Jobs – Wanty     0:06:28

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.