„Вила парк“ изпрати на крака Стилиян Петров

stilian-petrov
Капитанът на „Астън вила“ Стилиян Петров отбеляза края на състезателната си кариера. 33-годишният българин, който в четвъртък обяви оттеглянето си, беше изпратен подобаващо от играчите, ръководството и феновете на „Вила парк“.

След днешния шампионатен мач с „Челси“ (1:2) Петров направи почетна обиколка със своя син, а целият стадион, изправен на крака, аплодираше бурно българския полузащитник, който продължава да се бори успешно с левкемията.

stilian_petrovПоражението на сините не помрачи празничната обстановка на „Вила парк“. Петров изгледа срещата на живо, като преди началото на мача и по традиция в 19-ата минута отново беше аплодиран бурно на публиката.
В 15-ата минута „Астън вила“ откри резултата със страхотно попадение на Кристиан Бентеке. Белгийският национал посвети 19-ия си гол през сезона на Стилиян Петров. Младият нападател показа тениска, на която беше изписано името на българина и неговия номер 19.

„Изключително съм благодарен за възможността да играя за „Вила“ пред тези невероятни фенове. Благодаря за начина, по който ме подкрепяхте през всичките тези години и особено през последните 14 месеца. Това, което правехте в 19-а минута на всеки мач ме трогна дълбоко. „Астън вила“ завинаги ще остане в сърцето ми“, написа Петров в официалната програма за днешния мач.

Снимка: Ройтерс