Кавендиш удари стотака в първи етап от Giro d’Italia ’13

Giro d’Italia ’13

Stage 1 Napoli – Napoli 156 km.

 

Mark Cavendish (Omega Pharma - Quick Step) Photo: http://www.bbc.co.uk/sport/0/cycling/21136088
Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step)
Photo: http://www.bbc.co.uk/sport/0/cycling/21136088

Mark Cavendish (Omega Pharma-QuickStep) спази обещанието си от началото на етапа в Неапол, а именно – да спечели етапната победа и да облече розовата фланелка. Това е неговата стотна етапна победа като шосеен състезател и 11-та за участията му в Giro-то.
С етапната си победа британецът разгневи Elia Viviani (Cannondale), който бе убеден, че етапът е негов. Мигновено след финиша италианецът започна да блъска нерадостно по велосипеда заради второто си място. Далеч по-спокойно прие третото място Nacer Bouhanni (FdJ).

Отличната работа на Orica-GreenEdge не донесе удовлетворение, тъй като техният спринтьор Matt Goss бе контриран и финишира 6.

1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:58:38
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard
5 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
6 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
7 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
8 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
9 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard
10 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
11 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
12 Luca Paolini (Ita) Katusha
13 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi
14 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
15 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
16 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
17 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp
18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
19 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
21 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
23 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
24 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
25 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
26 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
28 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
30 Dominique Rollin (Can) FDJ
31 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
32 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
33 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
34 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
35 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
36 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
37 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
38 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
39 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
40 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale
42 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
43 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
44 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
46 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
47 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step
48 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
49 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge
50 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
51 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
52 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
53 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
54 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
55 Pavel Brutt (Rus) Katusha
56 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team
57 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
58 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
59 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
60 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling
61 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale
62 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team
63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
64 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
65 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
66 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
67 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
68 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
69 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
70 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
71 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
72 Francis Mourey (Fra) FDJ
73 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
74 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
75 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
76 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
77 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
78 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
79 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
80 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff
81 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida
82 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
83 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
84 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
85 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff
86 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
87 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
88 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
89 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
90 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team
91 Yury Trofimov (Rus) Katusha
92 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step
93 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team
94 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp
95 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
96 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
97 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
98 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team
99 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
100 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff
101 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
102 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
103 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
104 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
105 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
106 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
107 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
108 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
109 Anthony Roux (Fra) FDJ
110 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia
111 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
112 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale
113 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
114 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
115 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
116 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
117 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
118 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
119 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
120 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
121 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
122 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi
123 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
124 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
125 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
126 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard
127 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli
128 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
129 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale
130 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
131 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
132 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
133 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
134 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
135 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
136 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
137 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
138 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard
139 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol
140 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
141 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team
142 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
143 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano
144 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
145 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
146 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
147 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
148 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
149 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
150 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
151 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
152 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
153 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff
154 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale
155 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
156 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
157 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
158 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale
159 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp
160 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
161 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
162 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
163 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
164 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
165 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
166 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
167 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
168 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
169 Johan Le Bon (Fra) FDJ
170 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
171 Sandy Casar (Fra) FDJ
172 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
173 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
174 Sylvain Georges (Fra) Ag2R La Mondiale
175 Danny Pate (USA) Sky Procycling
176 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
177 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
178 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:00:57
179 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:01:01
180 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 0:01:05
181 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:01:16
182 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
183 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
184 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:02:34
185 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
186 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:02:38
187 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
188 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
189 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano
190 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team
191 Maxim Belkov (Rus) Katusha
192 Laurent Pichon (Fra) FDJ
193 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano
194 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
195 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
196 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
197 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:03:03
198 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol
199 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:05
200 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
201 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
202 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
203 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale
204 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
205 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
206 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:05:07
207 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
Sprint – Napoli, 105.7km
Result
1 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 8 pts
2 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 6
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
4 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3
5 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
6 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
Mountain 1 – Via Francesco Petrarca, 23.3km, Cat. 4
Result
1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 3 pts
2 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
3 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 1
Mountain 2 – Via Francesco Petrarca, 39.6km, Cat. 4
Result
1 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3 pts
2 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 2
3 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Points Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 28 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 20
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 16
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 14
5 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 13
6 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 12
7 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 10
8 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 9
9 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 8
10 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 8
11 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 6
12 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 5
13 Luca Paolini (Ita) Katusha 4
14 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
15 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3
16 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 2
17 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
18 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1
19 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
Most combative rider
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 8 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 5
3 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 5
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 4
5 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 4
6 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3
7 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
8 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2
9 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1
10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1
Fuga Pinarello
Result
1 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 103 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 33
3 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 26
4 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 26
5 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 26
6 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
7 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 26
Azzurri d’Italia
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 4 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 2
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1
Teams
Result
1 Orica-GreenEdge 8:55:54
2 BMC Racing Team
3 Garmin-Sharp
4 RadioShack Leopard
5 FDJ
6 Astana Pro Team
7 Movistar Team
8 Lampre-Merida
9 Euskaltel-Euskadi
10 Androni Giocattoli
11 Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
12 Katusha
13 Cannondale Pro Cycling
14 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Vini Fantini-Selle Italia
16 Sky Procycling
17 Lotto Belisol
18 Team Saxo-Tinkoff
19 Team Argos-Shimano
20 Bardiani Valvole-CSF Inox
21 Blanco Pro Cycling Team
22 Ag2R La Mondiale
23 Colombia
Super teams
Result
1 Orica-GreenEdge 40 pts
2 RadioShack Leopard 29
3 Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 20
4 Cannondale Pro Cycling 19
5 FDJ 18
6 Movistar Team 15
7 BMC Racing Team 14
8 Team Argos-Shimano 10
9 Garmin-Sharp 10
10 Katusha 9
11 Euskaltel-Euskadi 8
12 Androni Giocattoli 7
13 Lampre-Merida 5
14 Astana Pro Team 4
15 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
16 Vini Fantini-Selle Italia
17 Sky Procycling
18 Lotto Belisol
19 Ag2R La Mondiale
20 Team Saxo-Tinkoff
21 Blanco Pro Cycling Team
22 Colombia
23 Bardiani Valvole-CSF Inox
General classification after stage 1
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:58:18
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:08
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:00:12
4 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:00:16
5 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:18
6 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:00:20
7 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge
8 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
9 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
10 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
11 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge
12 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
13 Luca Paolini (Ita) Katusha
14 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi
15 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
16 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
17 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
18 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp
19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
20 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
21 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
23 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
24 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
25 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
26 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
28 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
30 Dominique Rollin (Can) FDJ
31 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
32 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
33 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
34 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
35 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
36 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
37 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
38 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
39 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
40 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale
42 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
43 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
44 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
46 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
47 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step
48 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
49 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge
50 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
51 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
52 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
53 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
54 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
55 Pavel Brutt (Rus) Katusha
56 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team
57 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
58 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
59 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
60 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling
61 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale
62 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team
63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
64 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
65 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
66 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
67 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
68 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
69 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
70 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
71 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
72 Francis Mourey (Fra) FDJ
73 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
74 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
75 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
76 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
77 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
78 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
79 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
80 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff
81 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida
82 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
83 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
84 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
85 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff
86 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
87 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
88 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
89 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
90 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team
91 Yury Trofimov (Rus) Katusha
92 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step
93 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team
94 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp
95 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
96 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
97 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
98 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team
99 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
100 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo-Tinkoff
101 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
102 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
103 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
104 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
105 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
106 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
107 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
108 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
109 Anthony Roux (Fra) FDJ
110 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia
111 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
112 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale
113 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
114 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
115 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
116 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
117 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
118 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
119 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
120 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
121 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
122 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi
123 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
124 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
125 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
126 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard
127 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli
128 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
129 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale
130 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
131 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
132 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
133 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
134 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
135 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
136 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
137 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
138 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard
139 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol
140 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
141 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team
142 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
143 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano
144 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
145 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
146 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
147 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
148 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
149 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
150 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
151 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
152 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
153 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff
154 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale
155 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
156 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
157 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
158 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale
159 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp
160 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
161 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
162 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
163 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
164 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
165 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
166 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
167 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
168 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
169 Johan Le Bon (Fra) FDJ
170 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
171 Sandy Casar (Fra) FDJ
172 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
173 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
174 Sylvain Georges (Fra) Ag2R La Mondiale
175 Danny Pate (USA) Sky Procycling
176 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
177 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
178 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
179 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
180 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
181 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
182 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
183 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
184 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
185 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
186 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale
187 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
188 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
189 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:01:17
190 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:01:21
191 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 0:01:25
192 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:01:36
193 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:02:52
194 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:02:54
195 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:02:58
196 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
197 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano
198 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team
199 Maxim Belkov (Rus) Katusha
200 Laurent Pichon (Fra) FDJ
201 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano
202 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
203 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:03:23
204 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol
205 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:25
206 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:05:27
207 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
Sprint classification
Result
1 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 8 pts
2 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 6
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
4 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3
5 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
6 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
Mountains classification
Result
1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 3 pts
2 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3
3 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 3
4 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
5 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Points classification
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 28 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 20
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 16
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 14
5 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 13
6 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 12
7 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 10
8 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 9
9 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 8
10 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 8
11 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 6
12 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 5
13 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
14 Luca Paolini (Ita) Katusha 4
15 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3
16 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 2
17 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
18 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 1
19 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
Most combative rider classification
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 8 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 5
3 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 5
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 4
5 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 4
6 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3
7 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
8 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2
9 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1
10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1
Fuga Pinarello classification
Result
1 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 103 pts
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 33
3 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 26
4 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 26
5 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 26
6 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
7 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 26
Azzurri d’Italia classification
Result
1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 4 pts
2 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 2
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1
Best young rider classification
Result
1 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:58:26
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:00:04
3 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:00:12
4 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
5 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
6 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
7 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
9 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
11 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
12 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
14 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
15 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
16 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale
17 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
18 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
19 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
20 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
21 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team
22 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
23 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
24 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
25 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
26 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale
27 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
28 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
29 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
30 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
31 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard
32 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano
33 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
34 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
35 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
36 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
38 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
39 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
40 Johan Le Bon (Fra) FDJ
41 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
42 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
43 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
44 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
45 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:50
46 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team
47 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
48 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 0:03:15
49 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:17
Teams classification
Result
1 Orica-GreenEdge 8:55:54
2 BMC Racing Team
3 Garmin-Sharp
4 RadioShack Leopard
5 FDJ
6 Astana Pro Team
7 Movistar Team
8 Lampre-Merida
9 Euskaltel-Euskadi
10 Androni Giocattoli
11 Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
12 Katusha
13 Cannondale Pro Cycling
14 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Vini Fantini-Selle Italia
16 Sky Procycling
17 Lotto Belisol
18 Team Saxo-Tinkoff
19 Team Argos-Shimano
20 Bardiani Valvole-CSF Inox
21 Blanco Pro Cycling Team
22 Ag2R La Mondiale
23 Colombia
Super teams classification
Result
1 Orica-GreenEdge 40 pts
2 RadioShack Leopard 29
3 Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 20
4 Cannondale Pro Cycling 19
5 FDJ 18
6 Movistar Team 15
7 BMC Racing Team 14
8 Team Argos-Shimano 10
9 Garmin-Sharp 10
10 Katusha 9
11 Euskaltel-Euskadi 8
12 Androni Giocattoli 7
13 Lampre-Merida 5
14 Astana Pro Team 4
15 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
16 Vini Fantini-Selle Italia
17 Sky Procycling
18 Lotto Belisol
19 Ag2R La Mondiale
20 Team Saxo-Tinkoff
21 Blanco Pro Cycling Team
22 Colombia
23 Bardiani Valvole-CSF Inox
Fair play classification
Result
1 Omega Pharma – Quick-Step
2 Cannondale Pro Cycling
3 FDJ
4 Radioshack Leopard
5 Vacansoleil – DCM
6 Orica Greenedge
7 Movistar Team
8 BMC Racing Team
9 Team Argos – Shimano
10 Katusha
11 Euskaltel Euskadi
12 Androni Giocattoli-Venezuela
13 Garmin Sharp
14 Lampre – Merida
15 Astana Pro Team
16 Vini Fantini – Selle Italia
17 Sky Procycling
18 Lotto Belisol
19 Ag2R La Mondiale
20 Team Saxo – Tinkoff
21 Blanco Pro Cycling Team
22 Colombia
23 Bardiani Valvole – CSF Inox 270 pts

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.