Тони Мартин спечели часовника в Женева. Фрум спечели Обиколката на Романдия ’13

Tour de Romandie ’13 FINAL

Stage 5: Geneva (ITT) 18.7 km

 

Christopher Froome (Sky) Photo: TeamSky
Christopher Froome (Sky)
Photo: TeamSky


Froome направи очаквано страхотно бягане по часовник в Женева. Резултатът му беше трети най-добър – 34″ след етпния победител Tony Martin. Втори за етапа след германеца се нареди Adriano Malori (Lampre-Merida) на 16″.

Часовникарските умения, както и катераческата издръжливост донесоха на Froome крайната победа в Обиколката на Романдия. Simon Spilak (Katusha) затвърди второто си място в крайното класиране с 54″, след като днес имаше пето време с изоставане от 41″. Rui Alberto Faria Da Costa (Movistar) остана трети на 1’49“.

Tony Martin (Omega Pharma - QuickStep) Photo: Sky
Tony Martin (Omega Pharma – QuickStep)
Photo: Sky

 

1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:21:07.67
2 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:00:15.35
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:33.85
4 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:35.82
5 Simon Spilak (Slo) Katusha 0:00:41.15
6 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:49.48
7 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:52.00
8 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55.17
9 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:00:56.15
10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:01:01.03
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:01:01.28
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:01:02.25
12 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale
14 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:01:02.31
15 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:01:04.04
16 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:01:04.48
17 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:01:05.70
18 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:01:05.82
19 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:01:06.11
20 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:01:06.41
21 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:09.13
22 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:01:09.81
23 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:09.83
24 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:01:10.46
25 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:10.82
26 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:01:18.01
27 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:01:18.19
28 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:18.38
29 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol 0:01:18.79
30 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:01:19.52
31 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:21.31
32 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:22.57
33 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:01:25.00
34 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ 0:01:26.77
35 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:29.53
36 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:01:32.05
37 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:01:32.81
38 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:01:34.44
39 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:38.84
40 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:01:39.52
41 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:40.19
42 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:40.89
43 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:01:42.02
44 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:01:44.25
45 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:01:44.30
46 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:45.40
47 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:45.43
48 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:01:46.42
49 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:46.75
50 Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling 0:01:46.83
51 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling 0:01:49.98
52 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:51.20
53 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:01:52.28
54 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:01:53.16
55 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:01:53.39
56 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:01:55.14
57 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:01:56.50
58 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:01:56.68
59 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:01:56.92
60 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:01:59.08
61 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:02:01.09
62 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 0:02:01.26
63 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:02:02.23
64 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:02:05.66
65 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:06.12
66 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:08.74
67 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:09.24
68 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:09.81
69 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 0:02:10.62
70 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:02:10.76
71 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:11.37
72 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:02:11.42
73 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:02:12.21
74 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:02:13.42
75 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:02:14.09
76 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:02:15.31
77 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:02:16.16
78 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:02:16.36
79 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:02:17.01
80 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:02:19.24
81 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling 0:02:19.81
82 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:02:19.95
83 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:02:20.03
84 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:02:21.44
85 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:02:22.63
86 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:02:24.35
87 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:02:24.81
88 José Rujano Guillen (Ven) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:25.85
89 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 0:02:26.41
90 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:02:27.45
91 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:28.24
92 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 0:02:32.36
93 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:02:33.78
94 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:02:35.76
95 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:02:38.17
96 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:41.32
97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:02:42.00
98 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:02:42.58
99 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:42.84
100 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:02:46.88
101 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:02:52.94
102 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard 0:02:53.80
103 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:02:56.48
104 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:02:56.64
105 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:57.26
106 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:58.46
107 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:02:58.99
108 Adrian Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:01.79
109 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:03:03.18
110 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:03:05.59
111 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:03:08.55
112 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:03:10.29
113 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:03:31.58
114 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:40.43
115 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:04:00.43
DNS Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
DNS Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
DNS Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
Young riders
Result
1 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:22:03.82
2 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:00:04.88
3 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:00:09.67
4 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:12.98
5 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:13.68
6 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:14.67
7 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:26.42
8 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:00:36.66
9 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:00:48.15
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:55.05
11 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:00:56.13
12 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:01:00.35
13 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:01:00.53
14 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:01:14.61
15 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:45.17
16 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:01:46.43
17 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:01:56.79
18 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:01.11
19 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:44.28
20 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:03:04.28
Teams
Result
1 Sky Procycling 1:06:05
2 Omega Pharma-QuickStep 0:00:20
3 Garmin-Sharp 0:00:21
4 Orica GreenEDGE 0:00:40
5 Blanco Pro Cycling Team 0:00:46
6 Katusha Team 0:01:01
7 Team Argos-Shimano 0:01:15
8 Movistar Team 0:01:16
9 Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:01:20
10 Radioshack Leopard 0:01:33
11 Team Saxo -Tinkoff 0:01:34
12 Lampre-Merida 0:01:35
13 FDJ 0:01:40
14 Lotto-Belisol Team 0:02:01
15 Astana Pro Team 0:02:02
16 IAM Cycling 0:02:10
17 BMC Racing Team 0:02:23
18 AG2R La Mondiale 0:02:34
19 Cannondale 0:02:36
20 Euskaltel – Euskadi 0:03:28
21 Team Europcar 0:03:35
Final general classification
Result
1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 19:24:51
2 Simon Spilak (Slo) Katusha 0:00:54
3 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:01:49
4 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:01:54
5 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:03
6 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:02:14
7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:02:16
8 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:02:31
9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:32
10 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:02:41
11 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:43
13 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:02:51
14 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:54
15 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:05
16 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:03:07
17 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:03:33
18 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:35
19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:04:07
20 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:04:09
21 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:12
22 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:04:22
23 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:04:41
24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:43
25 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:04:49
26 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:04:55
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:05:04
28 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling 0:05:10
29 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
30 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:05:15
31 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:05:16
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:21
33 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:05:37
34 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:05:51
35 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:06:19
36 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:06:45
37 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:07:05
38 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ 0:07:35
39 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:07:49
40 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:07:51
41 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:08:02
42 José Rujano Guillen (Ven) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:08:32
43 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:09:31
44 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
45 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:09:39
46 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:10:08
47 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:10:21
48 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:10:43
50 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:11:20
51 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:12:17
52 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:12:38
53 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:12:50
54 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:15:25
55 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:16:16
56 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:16:54
57 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:18:16
58 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:18:17
59 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:20:55
60 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:21:17
61 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:23:39
62 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:23:44
63 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:24:31
64 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:25:02
65 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:26:07
66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:30:05
67 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 0:30:16
68 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:30:48
69 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:31:09
70 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:32:09
71 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:32:12
72 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:32:16
73 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:32:52
74 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:33:18
75 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:33:26
76 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:33:32
77 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:33:38
78 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:56
79 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:35:10
80 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:35:33
81 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:35:35
82 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:35:44
83 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:36:28
84 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol 0:36:39
85 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard 0:37:06
86 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:38:28
87 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:42:37
88 Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling 0:43:38
89 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:43:51
90 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:44:24
91 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:45:33
92 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:45:51
93 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:46:08
94 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:46:42
95 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:47:24
96 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:50:13
97 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:50:28
98 Adrian Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:50:39
99 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:51:04
100 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:53:19
101 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling 0:55:53
102 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:56:02
103 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:56:17
104 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:46
105 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 1:00:01
106 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 1:00:05
107 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:00:27
108 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 1:01:43
109 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 1:02:11
110 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 1:03:26
111 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:04:56
112 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 1:08:21
113 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 1:10:30
114 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 1:13:38
115 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 1:13:56
Sprint classification
Result
1 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 19  pts
2 Arthur Vichot (Fra) FDJ 9
3 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 9
4 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale 7
5 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
6 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard 6
7 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 3
8 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 3
9 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ 3
11 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3
12 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 1
13 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 1
14 David Veilleux (Can) Team Europcar 1
15 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
16 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1
Mountains classification
Result
1 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 46  pts
2 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 29
3 Arthur Vichot (Fra) FDJ 26
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 19
5 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale 18
6 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 18
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 13
8 Simon Spilak (Slo) Katusha 12
9 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 10
10 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 10
11 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 9
12 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 8
13 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 8
15 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 6
16 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 5
17 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 5
18 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 4
19 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 4
20 David Veilleux (Can) Team Europcar 4
21 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 3
22 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
23 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 2
24 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 2
25 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 1
26 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1
27 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 1
Young rider classification
Result
1 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 19:26:54
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:40
3 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:00:48
4 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:03:34
5 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:03:48
6 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:04:16
7 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:08:18
8 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:10:14
9 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:16:14
10 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:18:52
11 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:21:41
12 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:28:45
13 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:31:29
14 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:31:35
15 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:32:53
16 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:33:07
17 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:48:10
18 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:54:14
19 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:59:40
20 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 1:08:27
Teams classification
Result
1 Sky Procycling 58:20:44
2 Radioshack Leopard 0:04:23
3 Movistar Team 0:05:19
4 IAM Cycling 0:05:22
5 AG2R La Mondiale 0:06:30
6 Euskaltel – Euskadi 0:07:51
7 Team Saxo -Tinkoff 0:08:13
8 Lampre-Merida 0:08:21
9 Astana Pro Team 0:10:19
10 Katusha Team 0:10:42
11 FDJ 0:11:45
12 Blanco Pro Cycling Team 0:12:25
13 Team Argos-Shimano 0:20:39
14 BMC Racing Team 0:23:19
15 Cannondale 0:27:33
16 Garmin-Sharp 0:29:16
17 Lotto-Belisol Team 0:32:50
18 Omega Pharma-QuickStep 0:33:27
19 Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:34:01
20 Orica GreenEDGE 0:48:35
21 Team Europcar 1:03:57

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.