Кител с втора етапна победа в Обиколката на Турция ’13

Tour of Turkey ’13

Stage 7: Kusadasi – Ismir 124km

Marcel Kittel (Argos Shimano) Photo: Argos Shimano
Marcel Kittel (Argos Shimano)
Photo: Argos Shimano

Kittel спечели втора етапна победа в Izmir след откриващата победа в първи етап (Alanya). Германецът имаше по-мощно ускорение от Andrea Guardini (Astana) и Max Richeze (Lampre-Merida), с които спори за етапната победа.

Финалната надпревара беше белязана от падане на последния десен завой, след който предстои финалната права. В падането участва Francesco Chicchi (Vini Fantini-Selle Italia), който бе сочен за фаворит за спечелването на етапа в Измир.

В последните 50 км. се забеляза активното присъствие на няколко състезателя – Michael Hepburn (Orica-GreenEdge), Benoit Jarrier (Bretagne-Seché), Mauro Finetto (Vini Fantini-Selle Italia), Martijn Verschoor (Team Novo Nordisk), Christopher Juul Jensen (Saxo-Tinkoff), както и българинът, състезаващ се за CCC-Polsat Николай Михайлов. Групичката си взаимодействаше отлично до момента в който Argos-Shimano и Astana не включиха високите обороти за финалната надпревара.

В днешния ден Mustafa Sayar (Torku Sekerspor) остава лидер преди финала утре. След него втори се задържа atnael Berhane (Europcar) на 41″. На 44″ е Yoann Bagot (Cofidis, Solutions Credits).

Данаил Петров запазва 9. позиция на 1’13“.

1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2:40:04
2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
6 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
7 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
8 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura
9 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony
10 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step
11 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
12 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
13 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
14 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
15 Kevin Peeters (Bel) Crelan-Euphony
16 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff
17 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura
18 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
19 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol
20 Miguel Ubeto Aponte (Ven) Lampre-Merida
21 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs-Wanty
22 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
23 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha
24 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
25 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
26 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
27 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
28 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
29 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
30 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
31 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
32 Luca Mazzanti (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
33 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
34 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Wanty
35 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia
36 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step
37 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team
38 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step
39 Alexander Porsev (Rus) Katusha
40 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
41 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
42 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty
43 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
44 Marco Haller (Aut) Katusha
45 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia
46 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
47 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement
48 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
49 Jonathan Breyne (Bel) Crelan-Euphony
50 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement
51 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
52 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
53 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
54 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
55 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
56 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
57 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
58 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
59 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Seche Environnement
60 Andrey Mizourov (Kaz) Torku Sekerspor
61 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor
62 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
63 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
64 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
65 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
66 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka
67 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
68 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
69 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
70 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Seche Environnement
71 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka
72 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty
73 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
74 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
75 Angelo Pagani (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
76 Benjamin Verraes (Bel) Accent Jobs-Wanty
77 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
78 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
79 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
80 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
81 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
82 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
83 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement
84 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
85 Maxim Belkov (Rus) Katusha
86 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
87 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
88 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team
89 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
90 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Colombia
91 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
92 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano
93 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor
94 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
95 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
96 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
97 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
98 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
99 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
100 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
101 Roberto De Patre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
102 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
103 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
104 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
105 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
106 Joeri Stallaert (Bel) Crelan-Euphony
107 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
108 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
109 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
110 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team
111 Markus Eichler (Ger) Team NetApp-Endura
112 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida
113 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp-Endura
114 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
115 Thomas Raeymaekers (Bel) Team Novo Nordisk
116 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha
117 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
118 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
119 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff
120 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini-Selle Italia
121 Bradley Potgieter (RSA) MTN-Qhubeka
122 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
123 Renaud Dion (Fra) Bretagne-Seche Environnement
124 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka
125 Brice Feillu (Fra) Sojasun
126 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun
127 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat Polkowice
128 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
129 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
130 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
131 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol
132 Frédéric Amorison (Bel) Crelan-Euphony
133 Koen Barbe (Bel) Crelan-Euphony
134 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
135 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka
136 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
137 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
138 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff
139 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
140 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
141 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team
142 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
143 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
144 Andrea Di Corrado (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
145 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
146 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka
147 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
148 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
149 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff
150 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
151 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice
152 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun
153 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
154 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
155 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
156 Rick Flens (Ned) Blanco Pro Cycling Team
157 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
158 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
159 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
160 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha
161 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
162 Tomas Vaitkus (Ltu) Orica-GreenEdge
163 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty
164 Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff 0:02:24
165 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura 0:02:25
166 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
167 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
168 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural 0:03:05
169 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:03:11
170 Allan Davis (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:16
171 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
172 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:33
173 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team
174 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
175 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:04:01
176 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano 0:05:16
DNS Luca Paolini (Ita) Katusha
Sprint 1 – Seferihisar, km. 87.8
Result
1 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 5 pts
2 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice 3
3 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 1
Sprint 2 – Sehitlik Mosque, km. 108
Result
1 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 5 pts
2 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 3
3 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 1
Points
Result
1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 15 pts
2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 14
3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 13
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 12
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 11
6 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 10
7 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 9
8 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura 8
9 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 7
10 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 6
11 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 5
12 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 4
13 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 3
14 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
15 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 1
Turkish Beauty sprint – Ephesus antique city, km. 10
Result
1 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 5 pts
2 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3
3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha 1
Teams
Result
1 Astana Pro Team 8:00:12
2 Unitedhealthcare Presented By Maxxis
3 Omega Pharma-QuickStep
4 Crelan – Euphony
5 Bardiani Valvole-CSF Inox
6 Colombia
7 Team Argos-Shimano
8 Team Novo Nordisk
9 Accent Jobs – Wanty
10 Katusha Team
11 Cofidis, Solutions Crédits
12 Lampre-Merida
13 Team NetApp-Endura
14 Torku Sekerspor
15 Lotto-Belisol Team
16 Bretagne Séché Environnement
17 Team Europcar
18 Vini Fantini-Selle Italia
19 CCC Polsat Polkowice
20 Sojasun
21 Team Saxo -Tinkoff
22 Blanco Pro Cycling Team
23 MTN Qhubeka
24 Caja Rural – Seguros RGA
25 Orica GreenEDGE
General classification after stage 7
Result
1 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor 26:29:28
2 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 0:00:41
3 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:44
4 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:00:57
5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:00
6 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:02
7 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:01:08
8 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:01:09
9 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:13
10 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:01:15
11 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:01:35
12 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:01:36
13 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:40
14 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:02:01
15 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:07
16 Luca Mazzanti (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:34
17 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:02:38
18 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:39
19 Angelo Pagani (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:04:04
20 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor 0:04:22
21 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:04:55
22 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:04:56
23 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:05:34
24 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:05:46
25 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:06:01
26 Maxim Belkov (Rus) Katusha 0:06:41
27 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:01
28 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:07:02
29 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka 0:07:26
30 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp-Endura 0:09:07
31 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:09:10
32 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:10:04
33 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor 0:10:14
34 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor 0:10:29
35 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:12:59
36 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:14:09
37 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:15:49
38 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:13
39 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:16:18
40 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun 0:16:44
41 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:17:07
42 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty 0:17:33
43 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:17:40
44 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:17:43
45 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:17:48
46 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:17:53
47 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka 0:18:06
48 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:18:19
49 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:18:31
50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:18:35
51 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 0:18:50
52 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:19:03
53 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:19:07
54 Andrey Mizourov (Kaz) Torku Sekerspor 0:19:35
55 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 0:19:39
56 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha 0:20:49
57 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:21:10
58 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida 0:21:54
59 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:21:56
60 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:22:08
61 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:22:28
62 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:23:12
63 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:23:13
64 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:26:18
65 Renaud Dion (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:26:36
66 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:28:29
67 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural 0:29:29
68 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 0:30:46
69 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:30:47
70 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:32:00
71 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia 0:33:56
72 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:34:16
73 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:35:46
74 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:36:20
75 Miguel Ubeto Aponte (Ven) Lampre-Merida
76 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:36:45
77 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka 0:36:46
78 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff
79 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha 0:36:50
80 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:37:57
81 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun 0:38:00
82 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:38:01
83 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:38:30
84 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:39:09
85 Kevin Peeters (Bel) Crelan-Euphony 0:39:15
86 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:39:33
87 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:40:12
88 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:40:31
89 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice 0:40:38
90 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:41:39
91 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:42:13
92 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:42:47
93 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:43:19
94 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura 0:43:24
95 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:43:33
96 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:45:05
97 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony 0:45:11
98 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini-Selle Italia 0:45:16
99 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:45:29
100 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:46:20
101 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:46:25
102 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:46:28
103 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:46:30
104 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:46:44
105 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:47:09
106 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 0:47:13
107 Tomas Vaitkus (Ltu) Orica-GreenEdge 0:47:15
108 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:47:51
109 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:48:07
110 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:48:14
111 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor 0:48:25
112 Alexander Porsev (Rus) Katusha 0:48:45
113 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 0:48:48
114 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka 0:48:57
115 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:49:02
116 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:49:22
117 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:49:27
118 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
119 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:49:51
120 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:50:06
121 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:50:14
122 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 0:50:19
123 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team 0:50:33
124 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:50:43
125 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:51:21
126 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:51:53
127 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:52:36
128 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:52:47
129 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano 0:52:50
130 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff 0:53:34
131 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat Polkowice
132 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:53:36
133 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
134 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor 0:53:51
135 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:53:58
136 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:54:01
137 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:54:24
138 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:54:27
139 Roberto De Patre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:54:33
140 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:54:38
141 Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff 0:55:40
142 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura 0:56:36
143 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:56:48
144 Andrea Di Corrado (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:57:14
145 Bradley Potgieter (RSA) MTN-Qhubeka 0:57:36
146 Markus Eichler (Ger) Team NetApp-Endura 0:57:37
147 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:57:47
148 Koen Barbe (Bel) Crelan-Euphony 0:58:30
149 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:58:38
150 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:59:14
151 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:59:25
152 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:00:07
153 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol
154 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Colombia 1:00:36
155 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha 1:00:46
156 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 1:00:55
157 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura 1:01:07
158 Marco Haller (Aut) Katusha 1:02:11
159 Frédéric Amorison (Bel) Crelan-Euphony 1:03:17
160 Rick Flens (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1:04:22
161 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 1:04:49
162 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
163 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty 1:06:03
164 Benjamin Verraes (Bel) Accent Jobs-Wanty 1:06:05
165 Jonathan Breyne (Bel) Crelan-Euphony 1:06:28
166 Joeri Stallaert (Bel) Crelan-Euphony 1:06:35
167 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:07:12
168 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 1:08:07
169 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:08:20
170 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1:08:51
171 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 1:09:01
172 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:09:27
173 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 1:12:05
174 Allan Davis (Aus) Orica-GreenEdge 1:14:31
175 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 1:17:45
176 Thomas Raeymaekers (Bel) Team Novo Nordisk 1:21:35
Points classification
Result
1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 57 pts
2 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor 33
3 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 30
4 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 29
5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 27
6 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 27
7 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 25
8 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 24
9 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 23
10 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 22
11 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 19
12 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 18
13 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 18
14 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 18
15 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 17
16 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 17
17 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 17
18 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 16
19 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 16
20 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 16
21 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Seche Environnement 15
22 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 14
23 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 14
24 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team 13
25 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor 13
26 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 12
27 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 12
28 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 12
29 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura 12
30 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty 11
31 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 11
32 Alexander Porsev (Rus) Katusha 11
33 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 11
34 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement 10
35 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 10
36 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 10
37 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement 9
38 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 9
39 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 8
40 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 8
41 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice 8
42 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura 8
43 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 8
44 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 7
45 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 6
46 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 6
47 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice 6
48 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 6
49 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 6
50 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor 5
51 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 5
52 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia 5
53 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 5
54 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5
55 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 5
56 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun 5
57 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 5
58 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 5
59 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 4
60 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 4
61 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha 4
62 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 4
63 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement 4
64 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 4
65 Brice Feillu (Fra) Sojasun 3
66 Angelo Pagani (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3
67 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor 3
68 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 3
69 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 3
70 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini-Selle Italia 3
71 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 3
72 Jonathan Breyne (Bel) Crelan-Euphony 3
73 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
74 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 2
75 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 2
76 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 1
77 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony 1
78 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits 1
79 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat Polkowice 1
80 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1
81 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Seche Environnement
82 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty
83 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
84 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
85 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
86 Koen Barbe (Bel) Crelan-Euphony
87 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol
88 Joeri Stallaert (Bel) Crelan-Euphony
89 Allan Davis (Aus) Orica-GreenEdge
90 Thomas Raeymaekers (Bel) Team Novo Nordisk
91 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor
Sprint classification
Result
1 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 15 pts
2 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural 9
3 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor 6
4 Maxim Belkov (Rus) Katusha 5
5 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5
6 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3
7 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol 3
8 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 3
9 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia 3
10 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 3
11 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 1
12 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha 1
13 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1
14 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 1
Mountains classification
Result
1 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor 28 pts
2 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor 20
3 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 17
4 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 15
5 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor 14
6 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 13
7 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 10
8 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 8
9 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 7
10 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 7
11 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 5
12 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 5
13 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
14 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 3
15 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 3
16 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 3
17 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 2
18 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2
19 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 1
20 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor 1
21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 1
22 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural 1
23 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 1
24 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff 1
Teams classification
Result
1 Cofidis, Solutions Crédits 79:35:03
2 Torku Sekerspor 0:00:11
3 Sojasun 0:00:36
4 Bretagne Séché Environnement 0:06:00
5 Team Saxo -Tinkoff 0:12:21
6 Team NetApp-Endura 0:16:46
7 Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:16:49
8 Omega Pharma-QuickStep 0:21:30
9 Team Argos-Shimano 0:21:48
10 Vini Fantini-Selle Italia 0:22:10
11 Lotto-Belisol Team 0:28:45
12 Colombia 0:31:02
13 Caja Rural – Seguros RGA 0:31:22
14 MTN Qhubeka 0:31:49
15 Katusha Team 0:33:14
16 Astana Pro Team 0:34:00
17 Lampre-Merida 0:43:57
18 Bardiani Valvole-CSF Inox 0:45:19
19 Accent Jobs – Wanty 0:52:41
20 Team Novo Nordisk 0:54:00
21 Team Europcar 0:59:38
22 CCC Polsat Polkowice 1:12:57
23 Orica GreenEDGE 1:30:38
24 Blanco Pro Cycling Team 1:36:29
25 Crelan – Euphony 2:10:35

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.