Свитцов спечели втори етап в Обиколката на Трентино ’13

 

Giro del Trentino 2013

Stage 2 Sillian (Austria) – Vetriolo Terme 224.8km

Kanstantin Siutsou (Sky) Photo: Skysport
Kanstantin Siutsou (Sky)
Photo: Skysport

 

Беларусецът Свитцов вдина оборота на финалната височина Vetriolo Terme. Той спринтира временния водач на групата Mauro Santambrogio (Vini Fantini-Selle Italia), който финишира 4″ по-късно. Wiggins (Sky) и Nibali (Astana) , едни от сочените за фаворити в Giro d’Italia ’13, не се изпускаха от поглед и пресякоха финала заедно 3. и 4.

Напред в генералното класиране излезе Maxime Bouet (Ag2r-La Mondiale), измествайки Josef Cerny (CCC Polsat) с когото се бореха за първото място във вчерашния първи етап в Lienz. Втори е днешният етапен победите Kanstantin Siutsou (Sky) на цели 3’19“. Трети е Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo на 3’35“. Bradley Wiggins (Sky) заема четвъртото място с 3’48“ разлика, а след него е Vincenzo Nibali (Ita) Astana на 3’57“.

1 Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling 5:48:07
2 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:00:04
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:19
4 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:28
6 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:00:34
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:37
8 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:38
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:45
10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
11 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:01:04
12 Andre Fernando S.Mar Cardoso (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:06
13 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:01:07
15 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:11
16 Ivan Rovny (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:01:33
17 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
18 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
19 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:01:54
20 Maxime Bouet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:23
21 Leopold Konig (Cze) Team Netapp – Endura
22 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:02:50
23 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:03:12
24 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka 0:03:30
25 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
26 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:19
27 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
28 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia
29 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
30 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
31 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
32 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
33 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
34 Michele Scarponi (Ita) Lampre – Merida
35 Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo 0:05:20
36 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale
37 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia 0:05:27
38 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:05:47
39 David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura 0:05:54
40 Marco Corti (Ita) Colombia 0:06:20
41 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia
42 Cristiano Monguzzi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:06:41
44 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:06:44
45 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka 0:06:47
46 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre – Merida 0:07:08
47 Alexander Rybakov (Rus) Rusvelo 0:07:23
48 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:07:28
49 Nicola Dal Santo (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:07:48
50 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 0:07:50
51 José C Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
52 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo
53 Carlos Julia Quintero Norena (Col) Colombia
54 Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest
55 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:08:25
56 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo 0:08:29
57 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:32
58 Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:08:39
59 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:40
60 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA
61 Jackson Jesu Rodriguez Ortiz (Ven) Androni Giocattoli 0:09:02
62 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:09:06
63 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo 0:09:35
64 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:10:00
65 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling
66 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:10:53
67 Sylvain Georges (Fra) Ag2r La Mondiale
68 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:11:47
69 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:12:26
70 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
71 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale
72 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling
73 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo
74 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
75 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
76 Meron Russom (Eri) MTN – Qhubeka 0:13:44
77 Ilya Gorodnichev (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:13:53
78 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:14:02
79 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:14:04
80 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:14:30
81 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
82 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
83 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura 0:14:44
84 Alessandro Mauro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:14:55
85 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
86 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
87 Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia
88 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia
89 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
90 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
91 Davide Vigano’ (Ita) Lampre – Merida
92 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
93 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling Team 0:15:22
94 Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura 0:15:28
95 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice
96 Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka 0:16:29
97 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:16:43
98 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
99 David Veilleux (Can) Team Europcar
100 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
101 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
102 Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
103 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
104 Danny Pate (USA) Sky Procycling
105 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:16:53
106 Kin San Wu (HKg) Champion System Pro Cycling Team 0:17:29
107 Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:18:35
108 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:18:52
109 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:19:05
110 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
111 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura 0:19:58
112 Tiziano Dall’antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
113 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
114 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka
115 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:20:07
116 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:20:24
117 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 0:22:02
118 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2r La Mondiale 0:22:11
119 Alexandr Mironov (Rus) Rusvelo
120 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
121 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:22:44
122 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:23:50
123 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
124 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli
125 Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team
126 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
127 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
128 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura
129 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura
130 Manuel Belletti (Ita) Ag2r La Mondiale
131 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team
132 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
133 Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
134 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre – Merida
135 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida
136 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:24:40
DNF Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
DNF Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka
DNF Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp – Endura
DNS Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
Sprint
Result
1 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 6  pts
2 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 4
3 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 2
Mountain 1
Result
1 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 8  pts
2 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 6
3 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 4
Mountain 2
Result
1 Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling 8  pts
2 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 6
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 4
Teams
Result
1 Astana Pro Team 17:25:55
2 Caja Rural 0:05:02
3 Sky Procycling 0:06:13
4 Ag2R La Mondiale 0:06:37
5 Lampre-Merida 0:08:11
6 Vini Fantini-Selle Italia 0:08:36
7 Androni Giocattoli 0:08:58
8 Bardiani Valvole-CSF Inox 0:09:10
9 Cannondale Pro Cycling 0:11:19
10 Ceramica Flaminia-Fondriest 0:15:37
11 BMC Racing Team 0:15:56
12 Colombia 0:16:33
13 MTN-Qhubeka 0:17:08
14 RusVelo 0:18:59
15 Team Europcar 0:19:27
16 Team NetApp-Endura 0:21:27
17 Champion System Pro Cycling Team 0:21:38
18 CCC Polsat Polkowice 0:29:49
General classification after stage 2
Result
1 Maxime Bouet (Fra) Ag2r La Mondiale 8:55:48
2 Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:03:19
3 Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo 0:03:35
4 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:03:48
5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:03:57
6 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia 0:04:02
7 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:04:06
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:19
9 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:04:20
10 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:04:38
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:04:49
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:04:52
13 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:05:02
14 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:05:03
15 Andre Fernando S.Mar Cardoso (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:34
16 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:39
17 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:05:51
18 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 0:05:54
19 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:06:07
20 Ivan Rovny (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:06:10
21 Nicola Dal Santo (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:06:13
22 Leopold Konig (Cze) Team Netapp – Endura 0:06:16
23 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:06:17
24 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:06:31
25 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:06:32
26 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:06:35
27 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:48
28 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:06:54
29 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:07:48
30 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka 0:07:50
31 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:08:01
32 Michele Scarponi (Ita) Lampre – Merida 0:08:04
33 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
34 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:08:27
35 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:08:32
36 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
37 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:08:37
38 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:47
39 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:41
40 David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura 0:09:47
41 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:54
42 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:09:55
43 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia 0:10:02
44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:10:23
45 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre – Merida 0:10:53
46 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:10:57
47 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka 0:11:07
48 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 0:11:54
49 Alexander Rybakov (Rus) Rusvelo
50 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:11:55
51 José C Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:12:08
52 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo 0:12:17
53 Carlos Julia Quintero Norena (Col) Colombia 0:12:25
54 Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:12:27
55 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 0:12:54
56 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo 0:12:56
57 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:08
58 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:13:10
59 Jackson Jesu Rodriguez Ortiz (Ven) Androni Giocattoli 0:13:15
60 Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:13:16
61 Cristiano Monguzzi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
62 Marco Corti (Ita) Colombia 0:13:41
63 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:14:04
64 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:15:16
65 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:15:27
66 Sylvain Georges (Fra) Ag2r La Mondiale
67 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:15:40
68 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:15:55
69 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo 0:16:01
70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:16:11
71 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:16:30
72 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:17:43
73 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:17:44
74 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:18:12
75 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:18:15
76 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:18:24
77 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:18:34
78 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura 0:18:37
79 Meron Russom (Eri) MTN – Qhubeka 0:18:42
80 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:18:43
81 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:19:16
82 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
83 Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura 0:19:21
84 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:19:30
85 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia
86 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:41
87 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:50
88 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:19:57
89 Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia 0:20:30
90 Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka 0:20:49
91 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:21:08
92 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling Team 0:21:11
93 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo 0:21:14
94 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:21:18
95 Ilya Gorodnichev (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest
96 Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:21:20
97 Alessandro Mauro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:21:28
98 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:21:47
99 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:22:04
100 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:22:12
101 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:22:29
102 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:23:01
103 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:23:13
104 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:23:21
105 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:23:35
106 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:23:56
107 Kin San Wu (HKg) Champion System Pro Cycling Team 0:24:33
108 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura 0:24:51
109 Davide Vigano’ (Ita) Lampre – Merida 0:25:59
110 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:26:27
111 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:39
112 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 0:27:13
113 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:27:58
114 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 0:28:03
115 Tiziano Dall’antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:28:37
116 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:28:40
117 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:28:46
118 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:28:59
119 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:29:00
120 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:29:03
121 Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:29:05
122 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:29:17
123 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:29:44
124 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura 0:30:48
125 Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team 0:31:49
126 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre – Merida 0:32:02
127 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:32:14
128 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:32:19
129 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida
130 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 0:32:20
131 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:32:29
132 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo 0:32:38
133 Manuel Belletti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:32:45
134 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2r La Mondiale 0:32:47
135 Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:32:48
136 Alexandr Mironov (Rus) Rusvelo 0:32:58
Points classification
Result
1 Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo 6  pts
2 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 6
3 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 4
4 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 4
5 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 2
6 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 2
Mountains classification
Result
1 Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling 8  pts
2 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 8
3 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia 6
4 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 6
5 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 6
6 Maxime Bouet (Fra) Ag2r La Mondiale 4
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 4
8 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 4
9 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 2
Best young rider classification
Result
1 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia 8:59:50
2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:17
3 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:02:05
4 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:02:29
5 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:46
6 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:04:02
7 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:04:25
8 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:39
9 David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura 0:05:45
10 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka 0:07:05
11 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 0:07:52
12 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo 0:08:15
13 Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:08:25
14 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 0:08:52
15 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:09:08
16 Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:09:14
17 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:10:02
18 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:11:14
19 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:11:38
20 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:14:41
21 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:15:14
22 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:48
23 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:15:55
24 Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia 0:16:28
25 Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka 0:16:47
26 Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:17:18
27 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:18:59
28 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:19:33
29 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:19:54
30 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:22:37
31 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:25:01
32 Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:25:03
33 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:25:42
34 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura 0:26:46
35 Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team 0:27:47
36 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 0:28:18
37 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:28:27
38 Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:28:46
Teams classification
Result
1 Caja Rural 26:28:34
2 Astana Pro Team 0:00:24
3 Ag2R La Mondiale 0:01:02
4 Sky Procycling 0:06:24
5 Lampre-Merida 0:08:38
6 Vini Fantini-Selle Italia 0:09:26
7 Androni Giocattoli 0:09:53
8 Bardiani Valvole-CSF Inox 0:09:56
9 Ceramica Flaminia-Fondriest 0:10:44
10 Colombia 0:10:59
11 MTN-Qhubeka 0:12:00
12 Cannondale Pro Cycling 0:12:19
13 RusVelo 0:13:56
14 BMC Racing Team 0:16:56
15 Champion System Pro Cycling Team 0:17:51
16 Team Europcar 0:20:13
17 Team NetApp-Endura 0:22:02
18 CCC Polsat Polkowice 0:24:01

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.