Кинтана отмъкна Баския трофей от Sky. Тони Мартин спечели бягането по часовник

Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2013 FINAL

Stage 6 Beasain – Beasain 24 km TT

 

Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Photo: Movistar
Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar
Photo: Movistar

 

Tony Martin (OPQ) закова облените в дъжд часовници в Баския на 35’05“ и не даде шанс на никой да оспори превъзходството му. Най-близо до германеца успя да се нареди Nairo Quintana (+17″), чиято страхотна езда му осигури и победата като краен победител. Той я отмъкна от сочения за краен победител Richie Porte (Sky), който обаче след бягането остана втори с разлика от 23″. Шамарът, който колумбиецът от Movistar нанесе на Sky, се допълва и от трето място в крайното класиране на Sergio Luis Henao Montoya. Той спечели третия етап в Trapagaran и от тогава не слезе от лидерството в генералното. До последно залозите бяха, че днес Montoya ще отстъпи крайната победа на съотборника си Richie Porte, тъй като вторият е известен с по-добрите си часовникарски умения. За щастие на Movistar Nairo Quintana, освен със страхотното си представяне по височините, днес показа класа и в бягането по часовник.
От групата на лидерите четвърти се нареди Simon Spilak (Katusha) на 35″. След него с 54″ изоставане е Alberto Contador (Saxo-Tinkoff). Pieter Weening (Orica-GreenEdge), който беше трън в очите на съперниците си през цялото състезание завърши шести на 1’18“.

Българинът Данаил Андонов Петров (Caja Rural) не се яви в бягането по часовник и отпадна от класирането.

Tony MARTIN (Ger)  Cycling : 2012 Road World Championships / TT Men Elite  Tony MARTIN (Ger) Gold Medal / Heerlen - Valkenburg (46,3Km)/  Time Trial Men / Contre la Montre Hommes Tijdrit Mannen / Championat du Monde Route  Wereldkampioenschap Weg / WC WK / (c)Tim De Waele
Tony MARTIN (Ger)
Cycling : 2012 Road World Championships / TT Men Elite
Tony MARTIN (Ger) Gold Medal /
Heerlen – Valkenburg (46,3Km)/
Time Trial Men / Contre la Montre Hommes Tijdrit Mannen / Championat du Monde Route Wereldkampioenschap Weg / WC WK / (c)Tim De Waele

1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:35:05
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:17
3 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:32
4 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:40
5 Simon Spilak (Slo) Katusha 0:00:48
6 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:51
7 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:57
8 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:01:05
9 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:01:06
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:01:07
11 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:01:08
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:01:22
13 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:01:28
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:01:30
15 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:01:36
16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:39
17 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
18 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:01:40
19 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:01:45
20 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:47
21 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:01:52
22 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:01:53
23 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:56
24 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:01:57
25 Sergei Chernetckii (Rus) Katusha 0:02:02
26 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:08
27 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:12
28 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:02:19
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:02:31
30 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:34
31 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:36
32 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural
33 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:37
34 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:02:40
35 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:02:42
36 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:46
37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:52
38 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:53
39 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:02:56
40 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
41 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:03:03
42 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:03:04
43 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:06
44 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:03:10
45 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
46 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
47 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:03:12
48 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:20
50 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:30
51 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:35
52 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:03:37
53 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:03:40
54 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:03:46
55 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:47
56 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:03:59
57 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:04:02
58 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:04:04
59 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:04:08
60 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:04:22
61 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:04:31
62 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step 0:04:38
63 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:04:40
64 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:05:00
65 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:05:04
66 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:05:16
67 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:30
68 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:05:42
69 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:05:52
70 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:08:24

Points Result

1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 25 pts
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 20
3 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 16
4 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 14
5 Simon Spilak (Slo) Katusha 12
6 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 10
7 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 9
8 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 8
9 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 7
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 6
11 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 5
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 4
13 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 3
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 2
15 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1

Teams Results
1 Movistar Team 1:47:26
2 AG2R La Mondiale 0:01:41
3 Katusha 0:02:19
4 SKY Procycling 0:02:38
5 Garmin – Sharp 0:03:22
6 Omega Pharma – Quickstep 0:03:50
7 Team Saxo – Tinkoff 0:03:57
8 Radioshack Leopard 0:04:19
9 Astana Pro Team 0:04:21
10 Lampre – Merida 0:05:09
11 Euskaltel Euskadi 0:05:36
12 Cofidis, Solutions Credits 0:06:38
13 Orica Greenedge 0:07:57
14 Caja Rural 0:09:28

Final general classification Result

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 21:39:35
2 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:23
3 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:34
4 Simon Spilak (Slo) Katusha 0:00:35
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:54
6 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:01:18
7 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:01:19
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:57
9 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:47
10 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:56
11 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:03:09
12 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:03:10
13 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:03:25
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:03:36
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
16 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
17 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:52
18 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:03:59
19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:04:19
20 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:04:50
21 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:32
22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:07:04
23 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:07:24
24 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:08:08
25 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:08:10
26 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:10:03
27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:10:30
28 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 0:11:06
29 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:11:08
30 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:12:48
31 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:13:15
32 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:14:02
33 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:14:34
34 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:15:06
35 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:16:07
36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:17:46
37 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:18:53
38 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:20:38
39 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:20:46
40 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:21:01
41 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:21:51
42 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:22:14
43 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:22:17
44 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:24:04
45 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:24:53
46 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:25:43
47 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:19
48 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:26:31
49 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:27:44
50 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:27:52
51 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:27:55
52 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:01
53 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:18
54 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:30:10
55 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural 0:32:00
56 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step 0:33:24
57 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:38:02
58 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:38:55
59 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:42:24
60 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:44:21
61 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:44:37
62 Sergei Chernetckii (Rus) Katusha 0:47:42
63 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:48:51
64 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:50:07
65 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:51:58
66 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:53:22
67 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:54:20
68 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:45
69 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:58:50
70 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1:00:06

Points classification Result

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 83 pts
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 80
3 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 67
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 49
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 47
6 Simon Spilak (Slo) Katusha 42
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 34
8 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 33
9 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 33
10 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 28
11 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 25
12 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 25
13 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 22
14 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 20
15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 20
16 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 13
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 12
18 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 9
19 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 9
20 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 6
21 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 5
22 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 5
23 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 5
24 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 5
25 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 4
26 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4
27 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 3
28 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 3
29 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1
30 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural 1

Sprint classification Result

1 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 23 pts
2 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 9
3 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
4 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural 8
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 6
6 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 4
7 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 4
8 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 3
9 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
10 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
11 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 2
12 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2
13 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1
14 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 1
15 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 1
16 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 1

Mountains classification Result

1 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 64 pts
2 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 32
3 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 27
4 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural 21
5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 20
6 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 18
7 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 14
8 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 13
9 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 13
10 Simon Spilak (Slo) Katusha 11
11 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 11
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 10
13 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 10
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
15 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 6
16 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 6
17 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 5
18 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 5
19 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 4
20 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 4
21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 4
22 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 4
23 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 3
24 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 2
25 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 2
26 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 2
27 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 1
28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1
29 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1
30 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 1

Teams classification Result

1 Movistar Team 65:03:18
2 AG2R La Mondiale 0:01:51
3 Katusha 0:02:46
4 Lampre – Merida 0:10:31
5 Team Saxo – Tinkoff 0:18:41
6 Cofidis, Solutions Credits 0:19:24
7 SKY Procycling 0:20:50
8 Radioshack Leopard
9 Garmin – Sharp 0:24:50
10 Orica Greenedge 0:27:02
11 Astana Pro Team 0:29:27
12 Euskaltel Euskadi 0:29:32
13 Omega Pharma – Quickstep 0:31:31
14 Caja Rural 0:46:37

Photos:

Nairo Alexander Quintana Rojas

Tony Martin

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.