La Vuelta ’12: Джон Дегенколб спечели втория етап.

Stage 2 Pamplona – Viana 181.4km

John Degenkolb (Argos-Shimano) Photo: AFP/ JOSE JORDAN

Въпреки изключителната горещина (390C) Argos-Shimano могат да се похвалят с една силна победа. John Degenkolb спечели масовия спринт, оставяйки Allan Davis (Orica-GreenEdge) втори, Ben Swift (Sky) – трети.
В същото време Jonathan Castroviejo (Movistar) запази червената фланелка, с която ще остане поне още един етап.

Етапът не мина и без своите бегълци. Javier Francisco Aramendia (Caja Rural), Mikhail Ignatiev (Katusha) и Javier Chacon (Andalucia) бяха натрупали преднина от близо 5′. Но разликата беше добре контролирана от пелотона. 12 км. преди финала основната група ги прибра.

Днешният етап поднесе и фланелката за катерачи на Javier Chacon от откъсналите се, който спечели междинния спринт.
Фланелката за спринтьори бе оспорена между Mikhail Ignatiev, който по трасето спечели два спринта, но в крайна сметка спринтьорското трико отиде в младия германец етапен победител John Degenkolb.

Българинът Данаил Петров финишира в етапа на 145. място, а в генералното класиране се е позиционирал на 135.

La Vuelta ’12 Jonathan Castroviejo Nicolas (Movistar) in red jersey after stage 1 Pamplona (TTT) 16.5km Photo: https://www.facebook.com/movistarteam
Result
1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 4:38:40
2 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
6 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
8 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
9 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
10 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
11 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
12 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
13 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
14 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
16 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
17 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
18 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
19 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
20 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
22 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
25 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
26 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
27 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
28 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
29 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
30 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
31 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
32 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
33 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
34 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
35 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
36 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
37 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
38 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
39 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

 

General classification after stage 2
Result
1 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 4:57:31
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:01
3 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
6 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:00:04
7 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:10
8 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
9 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
10 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
11 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
12 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
13 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
14 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
16 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
17 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
18 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
19 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
20 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
21 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
22 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
23 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:12
24 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
25 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
27 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
28 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
29 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
30 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
31 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:13
32 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:14
33 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
34 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
36 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:15
37 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
38 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
39 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
40 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
41 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
42 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:17
43 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:25
44 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:28
45 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
47 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
48 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
49 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:31
50 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:32
51 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
52 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:33
53 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
54 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:00:34
55 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
56 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
57 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
58 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
59 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
60 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
61 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
62 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
63 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
64 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
65 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:35
66 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
67 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
68 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
69 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
70 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:37
71 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:41
72 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
73 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
74 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
75 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
76 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
77 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:00:45
79 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:00:47
80 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
81 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
84 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
85 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:53
86 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:00:54
87 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
88 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
89 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
90 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
91 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:00:55
92 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
93 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
94 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
96 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:57
97 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
98 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
99 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
100 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:00:59
101 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
103 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:01:00
104 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:01:01
105 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
106 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
107 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
108 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
110 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
111 Javier Chacon (Spa) Andalucia
112 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:05
113 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:06
114 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:07
115 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:08
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
117 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:01:10
118 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
119 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:01:12
120 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:13
121 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:17
122 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
123 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
124 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:18
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:01:27
126 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
127 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
128 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
129 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
130 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
131 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
132 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
133 Hernani Broco (Por) Caja Rural
134 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
135 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
136 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:32
137 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:01:35
138 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:39
139 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:01:40
140 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:01:47
141 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:01:53
142 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
143 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
144 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:58
145 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:02:01
146 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
147 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
148 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
149 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:02:02
150 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:03
151 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:05
152 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
153 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:02:10
154 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:02:18
155 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
156 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:02:19
157 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:02:20
158 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:02:23
159 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
160 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
161 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:02:26
162 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:02:29
163 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:02:31
164 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:32
165 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:02:33
166 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:02:34
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:43
168 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:02:46
169 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:47
170 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:02:52
171 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
172 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:02:53
173 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:02:54
174 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:58
175 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:03:02
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:03:05
177 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
178 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:07
179 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:03:08
180 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:03:17
181 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:03:18
182 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
183 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:25
184 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
185 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
186 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:03:40
187 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:42
188 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:03:47
189 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:03:50
190 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:04:00
191 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:04:05
192 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:15
193 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:04:27
194 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:04:31
195 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:05:30
196 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:11:24
197 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:13:53

 

Points classification
Result
1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 25  pts
2 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 20
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 16
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 14
5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 12
6 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
8 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
9 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 8
10 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 7
11 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 6
12 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
13 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 4
14 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
15 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3
16 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2
17 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2
18 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1
19 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1
Mountains classification
Result
1 Javier Chacon (Spa) Andalucia 3  pts
2 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2
3 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1
Combination classification
Result
1 Javier Chacon (Spa) Andalucia 129  pts
2 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 185
3 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 206
Teams classification
Result
1 Movistar Team 14:14:51
2 Omega Pharma – Quickstep 0:00:10
3 Rabobank Cycling Team
4 BMC Racing Team
5 Lotto Belisol Team 0:00:12
6 SKY Procycling
7 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:14
8 Katusha Team 0:00:15
9 Euskaltel – Euskadi 0:00:28
10 Orica Greenedge 0:00:33
11 Astana Pro Team 0:00:34
12 AG2R La Mondiale
13 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:00:35
14 Liquigas – Cannondale 0:00:41
15 Cofidis, le credit en ligne 0:00:47
16 Lampre – ISD 0:00:54
17 Radioshack – Nissan 0:00:55
18 FDJ – Big Mat 0:00:57
19 Team Argos – Shimano 0:00:59
20 Andalucia 0:01:01
21 Garmin – Sharp 0:01:27
22 Caja Rural
Photos:

John Degenkolb (Argos-Shimano): AFP/ JOSE JORDAN http://en.beta.rian.ru/sports/20120819/175315491.html

Jonathan Castroviejo Nicolas (Movistar): https://www.facebook.com/movistarteam

Източници:

http://www.cyclingnews.com/

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.