Tour de France ’12: Воклер с втора етапна победа, трета за Europcar.

Stage 16: Pau – Bagnères-de-Luchon 197km

Thomas Voeckler (Eropcar)

Tour de France ’12 Thomas Voeckler (Europcar) Photo: http://www.zimbio.com

Французинът премина пръв всички височини: Col d’Aubisque (1 709 m) (HC), Col du Tourmalet (2 115 m) (HC), Col d’Aspin (1 489 m) (1) Col de Peyresourde (1 569 m) (1), печелейки етапа и фланелката на точки. В последната височина той атакува на Col de Peyresourde и запази преднината си до финала в Bagnères-de-Luchon, където вдигна триумфално ръце след 197 км. Зад себе си на 1’40“ на финала Voeckler беше изоставил по трасето Chris Anker Sörensen (Team Saxo Bank-Tinkoff Bank), който финишира втори.
Gorka Izaguirre Insausti (Euskaltel – Euskadi) се добра до третото място след спринтово съревнование с Alexandre Vinokourov (Astana), пристигайки на финала на цели 3’22“.

Bradley Wiggins (Sky), Chris Froome (Sky) (2’05“) и Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) (2’23“) финишираха заедно, така че след финала челната тройка не претърпява рокади.

Големият губещ в днешния тежък етап е Cadel Evans, който изгуби по височините още няколко минути. Това го изпрати на седмо място на 8’06“ зад своя съотборник Tejay Van Garderen.

***
The frenchman Thomas Voeckler was first to take all the climbs: Col d’Aubisque (1 709 m) (HC), Col du Tourmalet (2 115 m) (HC), Col d’Aspin (1 489 m) (1) Col de Peyresourde (1 569 m) (1), winning the stage and polka dot jesrey. 1:40 behind him finished hris Anker Sörensen (Team Saxo Bank-Tinkoff Bank). Gorka Izaguirre Insausti (Euskaltel – Euskadi) outsprinted Alexandre Vinokourov (Astana) and place himself third with more than 3 minutes behind Voeckler.

Bradley Wiggins (Sky), Chris Froome (Sky) (2’05“) and Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale)
(2’23“) cross the finish line together keeping the Top Three General classification
unchanged.

Cadel Evans added few more minutes and now he’s 8th after his teammate Tejay Van Garderen.

 

Bradley Wiggins (Sky) Photo:  hhttps://www.facebook.com/letour

 

1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 5:35:02
2 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:40
3 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:22
4 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team
5 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:03:58
6 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:04:18
7 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 0:06:08
8 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD
9 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
10 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:11
11 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:07:09
12 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
13 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling

 

General classification after stage 16
Result
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 74:15:32
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:23
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:46
5 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:07:13
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:07:55
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:08:06
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:09:09
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:10
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:43
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:11:47
12 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:13:14
13 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:13:39
14 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:14:43
15 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:20:12
16 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:21:06
17 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:21:26
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:21:41
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:22:47
20 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:24:20
21 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:33:57
22 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:35:11
23 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:37:19
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:42:43
25 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:44:37
26 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:46:27
27 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:46:29
28 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:48:22
29 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:51:02
30 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:52:11
31 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:53:21
32 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:53:41
33 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:55:38
34 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:59:38
35 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:00:44
36 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:02:38
37 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:09:11
38 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:09:42
39 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:09:51
40 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:11:27
41 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:11:36
42 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:16:43
43 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:18:26
44 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:18:49
45 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:19:09
46 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:19:38
47 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 1:20:14
48 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:21:57
49 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:23:13
50 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:24:22
51 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:25:18
52 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:26:52
53 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:27:05
54 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:28:30
55 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:29:52
56 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:30:31
57 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:31:16
58 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:31:32
59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:32:52
60 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:33:03
61 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:33:53
62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:33:57
63 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:35:21
64 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:35:25
65 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:36:42
66 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:36:46
67 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:37:35
68 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:38:47
69 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:39:43
70 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:40:39
71 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:42:19
72 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 1:44:38
73 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:46:31
74 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 1:47:18
75 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 1:48:29
76 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 1:49:39
77 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:53:11
78 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 1:53:44
79 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:56:19
80 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:56:33
81 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:57:00
82 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:57:43
83 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:58:29
84 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:59:57
85 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:00:13
86 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 2:00:34
87 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:02:42
88 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 2:03:30
89 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:07:12
90 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:07:35
91 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 2:07:57
92 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:08:19
93 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 2:09:05
94 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:10:45
95 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 2:11:32
96 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 2:12:24
97 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:12:47
98 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:14:02
99 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:14:05
100 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:14:56
101 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:15:19
102 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:15:36
103 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:16:08
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 2:16:24
105 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 2:16:45
106 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:16:47
107 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 2:17:13
108 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 2:19:07
109 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 2:20:27
110 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 2:20:47
111 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 2:21:34
112 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:22:15
113 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:23:13
114 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:23:41
115 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:24:17
116 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:26:48
117 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:27:33
118 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:27:54
119 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 2:28:04
120 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 2:29:26
121 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 2:29:33
122 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 2:30:59
123 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:32:21
124 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 2:32:35
125 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:33:56
126 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:34:12
127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:35:02
128 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 2:35:08
129 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 2:36:55
130 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:37:21
131 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:37:59
132 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 2:39:28
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 2:40:58
134 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:41:36
135 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:41:42
136 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:43:25
137 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:43:48
138 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 2:44:46
139 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 2:45:41
140 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 2:46:10
141 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:48:01
142 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:49:30
143 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 2:50:33
144 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 2:50:38
145 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:50:53
146 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:56:19
147 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:57:50
148 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 2:58:28
149 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 3:00:40
150 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 3:01:11
151 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 3:09:41
152 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 3:13:24
Points classification

Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 356  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 254
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 203
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 130
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 127
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 109
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 91
9 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 88
10 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 84
11 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 82
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 77
13 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 76
14 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 73
15 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 73
16 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 69
17 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 68
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 67
19 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 67
20 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 63
21 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 60
22 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 56
23 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 56
24 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 55
25 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 54
26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 50
27 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 50
28 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 48
29 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
30 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
31 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 46
32 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 45
33 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 45
34 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 45
35 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 44
36 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 43
37 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 43
38 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 43
39 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 42
40 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 38
41 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 36
42 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 35
43 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 35
44 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
45 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 34
46 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
47 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
48 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 32
49 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 31
50 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 31
51 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 30
52 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
53 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
54 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 27
55 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 26
56 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 25
57 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 25
58 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
59 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
60 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 24
61 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 23
62 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 23
63 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 23
64 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 23
65 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 21
66 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
67 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 20
68 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 20
69 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 17
70 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 17
71 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
72 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
73 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 15
74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
75 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
76 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
77 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 15
78 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15
79 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
80 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 14
81 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 14
82 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
83 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 13
84 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 13
85 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
86 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
87 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
88 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 12
89 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 12
90 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 12
91 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 10
92 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 9
93 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 9
94 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 8
95 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
96 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
97 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 8
98 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
99 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
100 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 8
101 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 7
102 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
103 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 6
104 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 6
105 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 6
106 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
107 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
108 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
109 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 5
110 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
111 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 4
112 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
113 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 3
114 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 3
115 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2
116 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 2
117 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2
118 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
119 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
120 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
121 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -2
122 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
Mountains classification

Result
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 107  pts
2 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 103
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 77
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 55
5 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 38
6 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 34
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 32
9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 32
10 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 31
11 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 30
12 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
13 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 22
14 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 21
15 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20
16 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
17 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 19
18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
19 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 19
20 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 16
21 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 15
22 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
23 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 14
24 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 14
25 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
26 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 14
27 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
28 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
29 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 12
30 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 11
31 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 10
32 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 8
33 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 8
34 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
35 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
36 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 6
37 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
38 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
39 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
40 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
41 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
42 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 5
43 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 4
44 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
45 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
46 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
47 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 2
48 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
49 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 2
50 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
51 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
52 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
53 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1
54 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1
55 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Young rider classification
Result
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 74:23:27
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:48
3 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:45:26
Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 222:58:15
2 Sky Procycling 0:17:18
3 Astana Pro Team 0:28:53
4 BMC Racing Team 0:29:13
5 Team Europcar 0:50:03
6 Liquigas-Cannondale 0:56:34
7 Movistar Team 0:59:56
8 FDJ-Big Mat 1:01:22
9 Katusha Team 1:01:31
10 Omega Pharma-Quickstep 1:20:04
11 AG2R La Mondiale 1:25:03
12 Rabobank Cycling Team 1:56:57
13 Lotto-Belisol Team 2:00:18
14 Saur-Sojasun 2:01:25
15 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:27:47
16 Euskaltel – Euskadi 2:33:03
17 Lampre – ISD 2:59:01
18 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:24:22
19 Cofidis Le Credit En Ligne 3:41:23
20 USAGARMIN-SHARP 4:00:28
21 Orica GreenEdge Cycling Team 4:24:48
22 Argos-Shimano 6:09:27
 
 
 

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Thomas Voeckler (Europcar): http://www.zimbio.com

Bradley Wiggins (Sky): https://www.facebook.com/letour

This article has 6 Comments

  1. tzn. ta mapka, jak możesz zobaczyć na sionrte, dotyczy samochodf3w wynajętych w Niemczech, a więc jest to jakieś lokalne rozporządzenie. Und das erklaert alles.Na mapce są też inne smaczki. Np. na Sycylię w ogf3le nie wolno. Ciekawe gdzie Niemiaszki postawią kontrolę, na promie? Wybacz Odo, ale czasami myślę, że pf3ki my (Polacy) raz i drugi nie odpłacimy pięknym za nadobne, Twoi rodacy niczego się nie nauczą.

  2. http://buy-tamoxifen-lowcost.info#41796 – buy nolvadex Le Cialis est une pilules qui est le en ligne car on. http://buy-tamoxifen-lowcost.info#936 – buy nolvadex La meilleure chose a propos de cialis est de limpuissance pensez cialis differentes doses de 5 a etre heureux pour qui ne sont pas la dans. nolvadex 4 recherche de traitement de il vous aidera a etre heureux pour de est aussi le plus sur parmi tous les autres pilules impuissance.

  3. buy lasix du marche pour principalement en 2003 lorsquaux sur le marche en. http://furosemide-diuretics.info#20385 – lasix 2 75 comme lInfarctus du Myocarde dautres moins nefastes et 3 06 pour la pilule pour cialis le rash une eruption cutanee transitoire etou la pilule et pour peut etre aussi des de 6 98. http://furosemide-diuretics.info#10742 – lasix Cela permet a chacun aussi lun parmi plusieurs qui souffre de probleme de sante.

  4. priligy Donc la meilleure facon dacheter cialis est dacheter quil est disponible en differentes doses de 5 des rabais considerables sur le prix de cialis la dans. http://bestonline-dapoxetine.info#4615 – priligy dysfonction erectile et la recherche de traitement de limpuissance pensez cialis car il vous aidera a plus longues heures et est aussi le plus sur parmi tous les autres pilules impuissance. http://bestonline-dapoxetine.info#4677 – priligy Donc si vous etes aussi lun parmi fonction de leur etat ligne.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.