Tour de Pologne ’12 FINAL: Мозер победител. Джон Дегенколб спринтира за етапна победа.

Stage 7: Kraków 131.4km FINAL

Tour de Pologne ’12 WINNER Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) Photo: https://www.facebook.com/LiquigasCannondale

Проливният дъжд, излял се на финала в Краков, сложи край на спора между Moreno Moser и Michal Kwiatkowsi.
След като успя да си върне лидерството в предпоследния етап (tage 6: Bukovina Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzanska 191.8km) Moser запази тънката разлика до финала в Краков и се изкачи почетно на първото място.
Kwiatkowski може единствено да съжалява, защото разликата между него и Moser не бе повече от 5″. Но достатъчно, за да остане на второ място в генералното класиране.
На третото блокче сред фаворитите се възкачи Sergio Luis Henao Montoya от Sky на 16″. Колумбиецът затвърди присъствието на отбора си като фактор и в това престижно състезание.

 

Tour de Pologne ’12 Stage 7 Kraków 131.4km FINAL
 John Degenkolb (Argos-Shimano) Photo: https://www.facebook.com/Argosshimano

John Degenkolb (Argos-Shimano) реши спора за етапната победа в Краков, оставяйки Mathew Hayman и Ben Swift да решават сами спора за второто място в етапа, а след това да разсъждават нашироко в автобуса на Sky.

 

Tour de Pologne ’12 Point Winner Ben Swift (Sky) Photo: http://tourdepologne.pl

Бонус точките обра състезателят на Sky Ben Swift. Със 77 т. той оглави това класиране, оставяйки на воторо място Michal Kwiatkowski от Omega Pharma-Quickstep с 69 т. Третото място взе победителят в тазгодишната Обиколка на Полша Moreno Moser (Liquigas-Cannondale), който събра общо 59 т.

Tour de Pologne ’12 Mountain Winner Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM) Photo: http://www.demotix.com

При катерачите най-силно се представи състезателят на домакините, но състезаващ се за Vacansoleil-DCM – Tomasz Marczynski, който не остави никакво съмнение за доминацията, след като събра по височините общ сбор от 85 т.
Втори в класирането за катераческата фланелка се нареди представителят на Orica GreenEdge – Daniel Teklehaimanot, събрал точков актив от 46 т.
Трети тук се нареди отново поляк, представител на полския национален отбор Bartosz Huzarski, който натрупа 43 т.

 

Tour de Pologne ’12 Sprint classification winner Adrian Kurek (Utensilnord Named) Photo: http://tourdepologne.pl

И сред спринтьорите поляците показаха, че имат какво да дадат на колоездачния елит. Adrian Kurek (Utensilnord Named) завладя подиума, събирайки в спринтовете 11 т. Втори е сънародникът му Lukasz Bodnar (Polish National Team) с 9 т. Третото място в лицето на Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quickstep), събрал 7 т. подплати полската доминация в това класиране.

 

Team Sky Photo: http://www.teamsky.com

Отборът на Sky почти логично оглави класирането сред отборите с общо време от 90h49’30“. Само 4″ след тях се наредиха състезателите на Radioshack-Nissan.
Movistar Team пристигнаха на почетната стълба за награждаване трети със закъснение от 1’24“.

Българинът Данаил Андонов Петров завърши на 130. място в генералното класиране с изоставане от 1h 1′ 43″.

Stage results

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 2:50:32
2 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
4 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team
6 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
7 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team
8 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi
9 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
10 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
11 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
12 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
13 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named
14 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
15 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat
16 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
17 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
18 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
19 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD
20 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox

 

Final general classification
1 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale 30:15:49
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:00:05
3 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:16
4 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team 0:00:25
5 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:28
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:29
7 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
8 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
9 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
11 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:39
13 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
14 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:47
15 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:01:05
16 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:01:35
17 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:01:36
18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:38
19 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:00
20 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Sharp 0:02:05
21 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:02:09
22 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:18
23 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:25
24 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:02:57
25 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:07
26 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi 0:03:13
27 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 0:03:22
28 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 0:04:11
29 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:14
30 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:04:19
31 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:04:20
32 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 0:04:47
33 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:05:06
34 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:05:51
35 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:05
36 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:07:09
37 Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:07:50
38 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:08:07
39 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:08:10
40 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:36
41 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Sharp 0:09:32
42 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:09:35
43 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:09
44 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:10:36
45 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 0:10:58
46 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:11:02
47 Bartosz Huzarski (Pol) Polish National Team 0:11:04
48 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:13:07
49 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:13:21
50 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 0:13:51
51 Davide Mucelli (Ita) Utensilnord Named 0:15:01
52 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 0:15:43
53 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Caja Rural 0:16:15
54 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:17:05
55 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi 0:17:15
56 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:17:55
57 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) Utensilnord Named 0:18:13
58 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:18:42
59 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:19:30
60 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Sharp 0:19:31
61 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:20:08
62 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:20:45
63 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:20:56
64 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:21:06
65 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:32
66 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:21:57
67 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:22:22
68 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:22:24
69 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:22:37
70 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:03
71 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:23:25
72 Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:24:32
73 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:24:48
74 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:25:23
75 Rémi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:26:03
76 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:27:31
77 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:27:44
78 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:28:22
79 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:28:51
80 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:29:10
81 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 0:29:19
82 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:29:31
83 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:29:57
84 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:30:50
85 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:32:12
86 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:32:25
87 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:33:09
88 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:33:34
89 Frederico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named 0:33:37
90 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:54
91 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
92 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:34:27
93 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:34:47
94 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:36:12
95 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 0:36:27
96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 0:36:29
97 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:36:54
98 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 0:37:34
99 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:37:45
100 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 0:39:57
101 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
102 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica GreenEdge Cycling Team 0:40:12
103 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:41:38
104 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox 0:41:46
105 Oleg Berdos (Mda) Utensilnord Named 0:41:55
106 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:41:58
107 Damian Walczak (Pol) Polish National Team 0:42:53
108 Lukasz Bodnar (Pol) Polish National Team 0:42:55
109 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:43:56
110 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:44:51
111 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:45:32
112 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:45:47
113 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale 0:47:15
114 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:47:36
115 Thomas Damuseau (Fra) Argos-Shimano 0:49:26
116 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:50:04
117 Bartlomiej Matysiak (Pol) Polish National Team 0:50:11
118 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:52:36
119 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:52:40
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:52:45
121 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 0:53:12
122 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team 0:53:54
123 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:54:06
124 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:55:12
125 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:55:43
126 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:56:34
127 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:56:46
128 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:58:43
129 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:00:06
130 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:01:43
131 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 1:01:47
132 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
133 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 1:04:31
134 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 1:05:27
135 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano 1:05:49
136 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:05:56
137 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:58
138 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 1:06:26
139 Tomasz Kiendys (Pol) Polish National Team 1:06:43
140 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale 1:09:48
141 Bert De Backer (Bel) Argos-Shimano 1:10:05
142 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:41
143 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:11:19
144 Roger Kluge (Ger) Argos-Shimano 1:12:09
145 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 1:14:29
146 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 1:14:59
147 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
148 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:19:36
149 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:21:30
150 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 1:27:14
151 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat 1:29:08
152 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 1:33:22
153 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 1:35:43
154 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale 2:03:37

 

Points classification
1 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 77 pts
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 69
3 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale 59
4 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 52
5 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 47
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 46
7 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 44
8 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 42
9 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 41
10 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 38
11 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 37
12 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 36
13 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team 34
14 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 34
15 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 33
16 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 32
17 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team 29
18 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Sharp 27
19 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 26
20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 26
21 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 25
22 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 24
23 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 24
24 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 23
25 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 23
26 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 21
27 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 21
28 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 20
29 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 19
30 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 17
31 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 17
32 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 17
33 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 16
34 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 16
35 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 16
36 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 16
37 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 14
38 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Sharp 14
39 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 13
40 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 11
41 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 11
42 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi 11
43 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 11
44 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 10
45 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 10
46 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 10
47 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 9
48 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 8
49 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 8
50 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 7
51 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
52 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 7
53 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat 6
54 Frederico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named 5
55 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 4
56 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 4
57 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 3
58 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 2
59 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 1
60 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 1
61 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Mountains classification
1 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 85 pts
2 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica GreenEdge Cycling Team 46
3 Bartosz Huzarski (Pol) Polish National Team 43
4 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 30
5 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 28
6 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 27
7 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 25
8 Bartlomiej Matysiak (Pol) Polish National Team 24
9 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 22
10 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 20
11 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 14
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 14
13 Frederico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named 13
14 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 12
15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 10
16 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 9
17 Bert De Backer (Bel) Argos-Shimano 9
18 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 7
19 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team 6
20 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 6
21 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 5
22 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 5
23 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 5
24 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 4
25 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 3
26 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3
27 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 3
28 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 3
29 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 3
30 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 3
31 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 2
32 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 2
33 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 2
34 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 2
35 Damian Walczak (Pol) Polish National Team 2
36 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 2
37 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 2
38 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 1
39 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 1
40 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 1
Sprint classification
1 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 11 pts
2 Lukasz Bodnar (Pol) Polish National Team 9
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 7
4 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 5
5 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Sharp 4
6 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 4
7 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 4
8 Bartosz Huzarski (Pol) Polish National Team 3
9 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 3
10 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
11 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 3
12 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 3
13 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3
14 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale 2
15 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 2
16 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 2
17 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 1
18 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1
19 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
20 Damian Walczak (Pol) Polish National Team 1
21 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 1
22 Bartlomiej Matysiak (Pol) Polish National Team 1
Teams classification
1 Sky Procycling 90:49:30
2 Radioshack-Nissan 0:00:04
3 Movistar Team 0:01:25
4 AG2R La Mondiale 0:02:19
5 Omega Pharma – Quickstep 0:02:37
6 Garmin-Sharp 0:03:23
7 Euskaltel-Euskadi 0:05:47
8 Pro Team Astana 0:10:24
9 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:10:29
10 Lampre – ISD 0:11:36
11 BMC Racing Team 0:13:25
12 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:10
13 Colnago – CSF Inox 0:15:40
14 FDJ-Big Mat 0:16:07
15 Liquigas-Cannondale 0:19:00
16 Team Type 1 – Sanofi 0:20:49
17 Argos-Shimano 0:24:07
18 Katusha Team 0:24:48
19 Rabobank Cycling Team 0:34:33
20 Polish National Team 0:38:22
21 Farnese Vini – Selle Italia 0:39:58
22 Utensilnord Named 0:47:01
23 Caja Rural 1:04:57
24 Lotto Belisol Team 1:24:53
25 Orica GreenEdge Cycling Team 1:38:14

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) : https://www.facebook.com/LiquigasCannondale

John Degenkolb (Argos-Shimano) : https://www.facebook.com/Argosshimano

Ben Swift (Sky) : http://tourdepologne.pl

Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM) : http://www.demotix.com

Adrian Kurek (Utensilnord Named) : http://tourdepologne.pl

Team Sky Photo: http://www.teamsky.com

This article has 1 Comment

  1. On the one hand developing a B2B moible service for existing and future customers is a logical step for ITA, but the creation of a consumer-facing app will, once again, trigger further speculation as to what Google intends to do with its acquisition, assuming clearance is granted by the inevitable US antitrust hearings.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.