Tour de France ’12: Грайпел грабна трета етапна победа в Тур-а ’12

Stage 13 Saint-Paul-Trois-Châteaux – Le Cap d’Agde 217km

Andre Greipel (Lotto Beliosol) Photo: http://www.usatoday.com Getty iamges

Немецът Andre Greipel завоюва трета етапна победа в 99. издание на Tour de France. На финала се изправи супер равностойна битка с Peter Sagan, като двубоят между двамата бе решен с прецизния фотофиниш. Там някъде се опита да се намеси сред супер спринтьорските машини и Edvald Boason Hagen. Но неговото място днес беше писано да бъде само трето за етапа, завършил в Le Cap d’Agde.
Така французите не можаха да отпразнуват националния си празник на 14 юли и с велосипеден триумф в Тур-а.

Bradley Wiggins остава логично непоклатим от пиедестала на жълтата фланелка. След него Christopher Froome на 2’05“ му пази гърба. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) на 2’23“ дебне от третото място.

***
Andre Greipe score his third stage victory in the 99th Tour de France after an equipollent battle with Peter Sagan judged to the German by the precise photo finish. Somewhere there Edvald Boason Hagen tried to find his place between the super sprinting machines with a little help from the overall leader Bradley Wiggins. The yellow jersey unshakeably remains on the british shoulder. Behind him at 2:23 Christopher Froome watching his captain’s back. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) stalking from the third place.

Tour de France ’12 Bradley Wiggins (Sky) Photo: http://www.guardian.co.uk
1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 4:57:59
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
4 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
5 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
6 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
7 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
9 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
10 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

 

General classification after stage 13
Result
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 59:32:32
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:23
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:19
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:48
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:06:15
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:06:57
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:07:30
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:08:31
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:08:51
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:29
12 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:09:45
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:10:49
14 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:11:27
15 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:12:41
16 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:17:21
17 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:17:41
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:04
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:19:02
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:20:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:20:32
22 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:20:54
23 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:27:37
24 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:32:59
25 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:33:13
26 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:33:59
27 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:40:17
28 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:44:31
29 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:44:45
30 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:45:13
31 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:46:40
32 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:47:17
33 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:48:56
34 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:54:40
35 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:55:54
36 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:56:37
37 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:56:46
38 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:57:35
39 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:00:49
40 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:01:56
41 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:04:55
42 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:05:00
43 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:05:26
44 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:06:42
45 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:07:00
46 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:07:47
47 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:08:54
48 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:23
49 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:10:52
50 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:11:03
51 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:12:29
52 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:12:30
53 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:13:24
54 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:13:33
55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:13:34
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:13:39
57 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:13:47
58 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:13:54
59 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:14:22
60 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:14:49
61 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:15:14
62 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:16:04
63 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:16:18
64 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:17:35
65 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 1:18:02
66 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:20:15
67 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:21:59
68 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:22:23
69 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 1:23:01
70 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 1:23:07
71 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:24:24
72 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:25:45
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:26:25
74 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:27:20
75 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:28:16
76 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 1:29:15
77 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:29:50
78 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:30:48
79 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 1:30:52
80 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:31:20
81 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:31:48
82 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:31:51
83 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 1:32:36
84 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:33:16
85 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:34:00
86 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:34:43
87 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1:36:49
88 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:37:33
89 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:39:11
90 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 1:39:38
91 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:39:45
92 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:39:54
93 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:41:05
94 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1:41:57
95 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:42:03
96 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:42:04
97 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 1:42:35
98 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 1:43:09
99 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp
100 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:43:23
101 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:45:04
102 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:45:41
103 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 1:46:28
104 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:46:46
105 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 1:47:33
106 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:47:43
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:48:24
108 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 1:50:19
109 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:50:21
110 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:50:37
111 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 1:51:25
112 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:51:36
113 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:40
114 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 1:53:35
115 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:53:50
116 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:54:52
117 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:55:01
118 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 1:55:39
119 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:55:52
120 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 1:56:37
121 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:57:06
122 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 1:57:37
123 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:00:19
124 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 2:02:58
125 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:03:06
126 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:03:29
127 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:04:25
128 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 2:05:00
129 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:05:17
130 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:05:38
131 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:05:44
132 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:06:03
133 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:06:24
134 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:07:30
135 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:08:08
136 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:08:53
137 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 2:09:01
138 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:09:41
139 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 2:09:59
140 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:10:01
141 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 2:10:12
142 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:10:46
143 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 2:11:47
144 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 2:11:53
145 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:12:03
146 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:12:04
147 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:13:11
148 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:13:32
149 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 2:14:35
150 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 2:14:40
151 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:14:55
152 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:19:06
153 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 2:19:07
154 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:20:09
155 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:21:52
156 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:22:27
157 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:23:30
158 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 2:24:42
159 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 2:28:01
160 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:28:13
161 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 2:30:44
162 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:33:43
163 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 2:37:16

 

Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 296  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 232
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 203
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 129
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 125
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 104
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 84
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 84
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 77
11 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 76
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 69
13 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 68
14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 67
15 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 62
16 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 62
17 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 56
18 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 56
19 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 55
20 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 54
21 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 52
22 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 50
23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 49
24 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 47
25 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 45
26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 45
27 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 44
28 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 42
29 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 41
30 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 40
31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 38
32 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 36
33 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 35
34 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 35
35 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
36 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 34
37 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
38 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
39 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 32
40 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 31
41 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 31
42 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 30
43 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 30
44 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
45 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 28
46 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 28
47 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
48 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 26
49 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 26
50 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
51 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
52 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 25
53 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 23
54 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 23
55 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 22
56 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 21
57 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 20
58 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
59 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20
60 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 20
61 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 20
62 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
63 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 19
64 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 18
65 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
66 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
67 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 17
68 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 17
69 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 17
70 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 15
71 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15
72 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
73 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 15
74 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 15
75 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
77 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
78 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
79 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 14
80 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
81 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
82 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
83 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 12
84 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 12
85 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 12
86 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 10
87 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 9
88 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
89 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
90 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
91 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 8
92 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
93 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
94 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 6
95 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
96 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 4
97 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 4
98 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 4
99 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
100 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 3
101 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 2
102 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 2
103 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
104 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
105 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
106 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1
107 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
108 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1
109 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 1
110 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -4
111 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
Mountains classification
Result
1 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 66  pts
2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 55
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 39
4 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 37
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 32
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 32
8 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
9 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 28
10 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 19
12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
13 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 18
14 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 18
15 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 14
17 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 14
18 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
19 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 14
20 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
21 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 14
22 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
23 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 11
24 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 10
25 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 8
26 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 8
27 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
28 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
29 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
30 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
31 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
32 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
33 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
34 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 4
35 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
36 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
37 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 2
38 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
39 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 2
40 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
41 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
42 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
43 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1
44 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
45 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1
Young rider classification
Result
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 59:39:29
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:54
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:41:59
4 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:49:40
5 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:54:59
6 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:58:03
7 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:01:57
8 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:05:33
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:06:36
10 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:08:17
11 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:15:02
12 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:20:23
13 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:38:44
14 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:44:39
15 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:59:06
16 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:59:27
17 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:01:56
18 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:06:35
19 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:21:16
Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 178:50:10
2 Sky Procycling 0:12:38
3 Astana Pro Team 0:25:19
4 BMC Racing Team 0:35:14
5 Movistar Team 0:53:20
6 Liquigas-Cannondale 0:58:01
7 AG2R La Mondiale 1:00:22
8 FDJ-Big Mat 1:03:40
9 Katusha Team 1:04:27
10 Team Europcar 1:06:01
11 Omega Pharma-Quickstep 1:12:57
12 Lotto-Belisol Team 1:39:42
13 Saur-Sojasun 1:46:11
14 Rabobank Cycling Team 1:58:08
15 Lampre – ISD 2:25:21
16 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:30:21
17 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:33:23
18 Euskaltel – Euskadi 2:41:55
19 Cofidis Le Credit En Ligne 2:51:08
20 Orica GreenEdge Cycling Team 3:07:53
21 USAGARMIN-SHARP 3:13:44
22 Argos-Shimano 4:54:08

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Andre Greipel (Lotto Beliosol): http://www.usatoday.com Getty iamges

Tour de France ’12 Bradley Wiggins (Sky): http://www.guardian.co.uk

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.