Tour de France ’12: Дейвид Милар отсрами Гармин Шарп с етапна победа в Annonay Davézieux

Stage 12 Saint-Jean-de-Maurienne – Annonay Davézieux

David Millar (Garmin-Sharp (Barracuda) Photo: http://www.roadcycling.com Sirotti

David Millar спечели финалната битка за най-дългия етап в тазгодишния Тур. Millar беше в група с Jean-Chriistophe Peraud (AG2R) – втори за етапа, Egoi Martinez (Euskaltel-Euskadi) – трети, Cyril Gautier и Robert Kiserlovski, които пелотонът остави да избягат почти на 10′.

Във финиширането на пелотона напрежението се вдигна между Matthew Goss (Orica-Greenedge) и Peter Sagan (Liquigas), които спореха за точките за спринтьори. Този път надделя Goss, който се изстреля от групата, преследван от Sagan. Словакът имаше претенции, че австралиецът е играл нечестно, като си е послужил с бутане.

Генералното класиране е без изменение в този преходен етап.
Начело остава Bradley Wiggins. Втори е оръженосецът му Christopher Froome на 2’5″. Трети – Vincenzo Nibali (Liquigas Cannondale) 2’23“.

***
David Millar won the final battle in the longest stage of this year Tour de France. Millar
was one of the five successive escapees – Jean-Chriistophe Peraud (AG2R), Egoi Martinez
(Euskaltel-Euskadi) – third, Cyril Gautier and Robert Kiserlovski.

In the peleton the conflict was for the green jersey between Matthew Goss (Orica-Greenedge)
Peter Sagan (Liquigas) won by the Australian rider.

Tour de France ’12 Bradley Wiggins (Sky) Photo: http://www.guardian.co.uk
1 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 5:42:46
2 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:05
4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
5 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team
6 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:07:53
7 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:54
9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
10 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
11 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
12 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
13 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
15 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
16 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
17 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
19 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
20 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team

General classification after stage 12
Result
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 54:34:33
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:23
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:19
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:48
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:06:15
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:06:57
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:07:30
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:08:31
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:08:51
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:29
12 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:09:45
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:10:49
14 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:11:27
15 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:12:41
16 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:17:21
17 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:17:41
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:04
19 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:18:55
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:19:02
21 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:20:12
22 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:20:32
23 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:20:54
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:27:37
25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:30:41
26 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:31:09
27 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:31:41
28 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:32:00
29 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:33:04
30 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:33:13
31 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:33:59
32 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:34:52
33 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:40:36
34 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:42:33
35 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:42
36 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:45:54
37 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:49:25
38 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:51:22
39 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:52:24
40 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:54:09
41 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:56:23
42 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:57:35
43 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:58:06
44 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:59:11
45 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:00:49
46 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:00:53
47 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:01:10
48 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:01:23
49 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:02:14
50 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:02:16
51 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:02:18
52 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:03:31
53 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:03:54
54 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:58
55 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:05:00
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:05:36
57 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:05:46
58 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:06:11
59 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:07:00
60 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:07:55
61 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 1:08:02
62 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 1:08:57
63 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 1:09:03
64 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:23
65 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 1:09:26
66 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:10:20
67 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:11:03
68 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:12:21
69 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:12:29
70 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:13:14
71 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:13:16
72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:13:33
73 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:13:47
74 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:14:12
75 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:15:46
76 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:16:04
77 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:16:44
78 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 1:16:48
79 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 1:18:32
80 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:19:17
81 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 1:20:39
82 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:21:29
83 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:12
84 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:22:23
85 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:23:15
86 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:25:07
87 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:25:41
88 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:27:23
89 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:28:00
90 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 1:28:31
91 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1:29:05
92 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:29:32
93 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:30:52
94 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:31:20
95 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:32:29
96 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:33:16
97 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 1:33:57
98 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1:35:30
99 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 1:35:37
100 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:35:48
101 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:36:28
102 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:37:05
103 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 1:37:21
104 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:37:32
105 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:37:50
106 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:38:10
107 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 1:38:57
108 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:39:07
109 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1:39:28
110 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 1:39:38
111 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:39:46
112 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:40:48
113 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:42:01
114 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 1:43:09
115 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:43:21
116 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 1:43:33
117 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 1:44:06
118 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:44:35
119 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:46:25
120 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:47:16
121 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:49:02
122 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:49:25
123 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:51:40
124 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:51:43
125 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:51:59
126 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:40
127 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:52:46
128 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 1:53:35
129 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 1:54:22
130 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 1:55:37
131 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 1:55:39
132 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:55:57
133 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 1:56:22
134 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 1:56:24
135 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 1:56:42
136 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:57:02
137 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 1:57:10
138 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 1:57:28
139 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 1:57:43
140 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:57:48
141 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 1:57:50
142 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:58:00
143 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 1:58:54
144 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 1:59:28
145 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:00:51
146 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 2:01:36
147 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 2:02:04
148 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 2:03:17
149 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:03:27
150 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:04:25
151 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:04:35
152 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 2:06:04
153 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:06:35
154 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 2:06:36
155 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:07:38
156 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:08:23
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:21
158 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:09:26
159 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 2:12:11
160 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:14:09
161 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 2:15:30
162 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 2:16:40
163 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:21:12
164 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 2:24:45

Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 254 pts
2 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 198
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 181
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 129
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 96
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 95
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 82
9 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 68
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 67
11 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 67
12 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 62
13 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 62
14 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 62
15 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 58
16 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 56
17 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 56
18 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 52
19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 50
20 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
21 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 45
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 45
23 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 44
24 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 43
25 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 41
26 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 38
27 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 36
28 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 35
29 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 35
30 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
31 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 34
32 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 34
33 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
34 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 33
35 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
36 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 32
37 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 32
38 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 31
39 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 31
40 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 30
41 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 30
42 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
43 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 30
44 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 29
45 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 28
46 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 28
47 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
48 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 27
49 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 26
50 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
51 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 23
52 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 23
53 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 22
54 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 21
55 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 20
56 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
57 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 20
58 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20
59 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 20
60 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
61 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 19
62 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 18
63 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
64 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
65 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 17
66 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 17
67 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 17
68 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 15
69 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
70 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
71 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
72 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
73 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
74 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
75 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
76 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
77 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 12
78 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 12
79 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 12
80 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 11
81 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 11
82 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 11
83 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 10
84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 9
85 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
86 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
87 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
88 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 8
89 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 8
90 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
91 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
92 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
93 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
94 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 4
95 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 4
96 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 4
97 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
98 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 3
99 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 3
100 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 3
101 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 2
102 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 2
103 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
104 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
105 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
106 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1
107 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1
108 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1
109 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 1
110 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
111 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -15

Mountains classification
Result
1 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 66 pts
2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 55
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 39
4 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 37
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 32
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 32
8 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
9 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 28
10 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
11 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
12 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 18
13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 18
14 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 18
15 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
16 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 14
17 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 14
19 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
20 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 14
21 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 12
23 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 11
24 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 10
25 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 9
26 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 8
27 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 8
28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
29 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
31 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
32 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
33 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
34 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
35 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
36 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 4
37 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
38 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 2
39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
40 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 2
41 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
42 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
43 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
44 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1
45 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
46 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1

Best young rider classification
Result
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 54:41:30
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:54
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:27:55
4 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:35:36
5 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:42:28
6 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:49:26
7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:54:13
8 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:56:57
9 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:58:03
10 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:00:58
11 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 1:01:05
12 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:06:19
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:06:36
14 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:30:08
15 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:30:35
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:45:02
17 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 1:49:25
18 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:50:51
19 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 1:52:31
20 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:07:12

Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 163:56:13
2 Sky Procycling 0:12:38
3 Astana Pro Team 0:24:33
4 BMC Racing Team 0:35:14
5 Movistar Team 0:39:16
6 Liquigas-Cannondale 0:49:25
7 FDJ-Big Mat 0:55:04
8 AG2R La Mondiale 1:00:22
9 Team Europcar 1:02:31
10 Omega Pharma-Quickstep 1:04:21
11 Katusha Team 1:04:27
12 Saur-Sojasun 1:37:35
13 Lotto-Belisol Team 1:39:42
14 Rabobank Cycling Team 1:40:56
15 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:06:48
16 Lampre – ISD 2:11:17
17 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:13:09
18 Euskaltel – Euskadi 2:20:48
19 Cofidis Le Credit En Ligne 2:21:25
20 Garmin-Sharp 2:47:09
21 Orica GreenEdge Cycling Team 3:05:24
22 Argos-Shimano 4:34:21

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

David Millar (Garmin-Sharp (Barracuda): http://www.roadcycling.com Sirotti 

Bradley Wiggins (Sky): http://www.guardian.co.uk

This article has 1 Comment

  1. Additionally, take the weight of the lamp into cosotderaiinn, Global Gas Prices, Red River Valley Song, Myspace Backgrounds For Free, Perfect Teen Tits, Fort Worth Cats Baseball, Uefa Euro 2008, Valentines Day Gift, Decorate A Room, White Pages For Florida, Icq To Go, South Padre Island Hotels, Wells Fargo Arena Des Moines, Butter Cream Icing, Simon Schuster Publishing, Walk 1000 Miles, 2001 Pontiac Grand Am, Lyrics These Days, Mp4 Windows Media Player, Chinese Name Generator, Casa Di Augusto, Bucyrus Bratwurst Festival, U Mass Amherst, Spring Break 2008, Hedge Fund Definition, Cwa Local 4250, Recipe Fish Sauce, Acer Lcd Monitor, Homes In Riverside, Comedy And Magic Club, Joe I Wanna Know Lyrics, Free Spider Solitare, Smashing Pumpkins Disarm, Elkins Park Pa, Homemade Costume Ideas, The Lady And The Tiger, City Of Ft Lauderdale, Nintendo Ds Lite Bundles, Nano Apple Ipods,

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.