Amgen Tour of California ’12 FINAL: Гесинк краен победител. Саган с пета победа.

Stage 8 Los Angeles 72km Final 

Robert Gesink (Rabobank) Photo: cyclingnews.com - Rafael Gómez Alonso

Петър Саган (Liquigas-Cannondale) едва ли може да ни учуди с поредната си 5.!!! етапна победа, след изключителна отборна асистенция в извеждането. Сега словакът превзе финалната права и в града на „Изгубените Ангели“. Опитите на Omega Pharma-Quickstep чрез не кой да е, а Том Боонен и верния му помощник в този финал Гералд Цьолек да блокират състезателя на Liquigas-Cannondale се оказаха търде неплодтворни. Саган се изстреля и остави  назад още Роджър Клуге (Argos-Shimano) и определено станалия нарицателен Ненхрих Хауслер (Garmin – Barracuda), който се представи на страхотно ниво в спринтовете със Саган, но нямаше достатъчно късмет, за да му отмъкне поне една победа.

Stage classification:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:27:36
2 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
3 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
4 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano
5 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
7 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
8 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
9 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
10 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10

Състезателите на Rabobank от своя страна контролираха прецизно темпото на пелотона, осигурявайки безпрепядственото възкачване на най-горната почетна стълбичка от Роберт Гесинк като краен победител.
Безспорно страхотният часовникар Дейвид Забриски отлично се справи със задачата да съхрани ценните секунди, които го оставиха на второто място в крайното класиране след финиша в Los Angeles на 46″ от Гесинк.
На третото стъпало стъпи съотборника на Забриски –  Томас Даниелсон  с крайно време от победителя 54″.

Sagan with fifth stage win. Gesink with overall victory.
Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) will hardly surprise us with his fifth (!!!) stage win, after an exquisite lead out from his team. Now the Slovakian seized the finish line in city of Angles as well. All of Omega Pharma-Quickstep’s trials, in the shape of none other but Tom Boonen himself and his loyal assistant Gerald Ciolek, to overcome the Liquigas-Cannondale’s rider were wasted. Sagan shot out and left behind Roger Kluge (Argos-Shimano) and Heinrich Haussler (Garmin – Barracuda), whose performance in the sprints with Sagan was excellent, but didn’t have enough luck, took at least one of his victories.
***
Rabobank’s riders precisely controlled the peloton’s pace in order to secure his team leader Robert Gesink the first place on the podium.
The incredible time trialist David Zabriskie did equally good job of preserving the valuable seconds which brought him to the second place in the final classification with 0:46 behind Gesink.
The third step of the podium went to Zabriskie’s teammate – Thomas Danielson at 0:45.

Final general classification
Result
1 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 30:42:32
2 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda 0:00:46
3 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda 0:00:54
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:17
5 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:01:36
6 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:02:13
7 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:30
8 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:02:49
9 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:02:54
10 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:05
11 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:15
12 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team 0:03:38
13 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:44
14 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:04:19
15 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:04:21
16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes 0:04:28
17 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
18 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:03
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:05:52
20 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:06:02
21 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:06:57
22 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 0:07:21
23 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano 0:07:29
24 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:07:49
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:28
26 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:08:34
27 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:09:53
28 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:10:44
29 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:05
30 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:12:49

В класирането за спринтьори без съмнение на първо място е Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) с точков актив от 87 т.
Втори е Heinrich Haussler (Garmin – Barracuda) 54 т.
Тук успя да се вреди на третата позция и Tom Boonen (Omega Pharma-Quickstep) 29 т.
***
In sprinters classification without a doubt Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) gets the first place with 87 points.
Second is not surprisingly Heinrich Haussler (Garmin – Barracuda) – 54.
Tom Boonen managed to take the third position with 29 points.

Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 87  pts
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 54
3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 29
4 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 24
5 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 23
6 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 21
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 16
8 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 14
9 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 13
10 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 11
Peter Sagan (Liquigas-Cannondale)

Катераческото отличие взе канадецът Себастиан Салас (Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies) 65 т.
Втори – David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 – 48 т.
Трети Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes – 27 т.
***
Mountains classification prize goes to Sébastian Salas (Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies) with 65 points.
Second is David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 – 48 pt.
Third – Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes – 27 pt.
Mountains classification
Result
1 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 65 pts
2 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 48
3 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes 27
4 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling 22
5 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 18
6 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda 16
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 15
8 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 15
9 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano 14
10 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 14

Sébastian Salas Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies Photo: http://www.optumprocycling.com

Най-добре представил се млад състезател е откритието на Rabobank Wilco Kelderman 30h45’02“.
След него се нарежда американецът Joseph Dombrowski (Bontrager Livestrong Team) +1’08“
Третит е Luke Durbridge Orica GreenEdge Cycling Team – Австралия на +2’33“.
***
Best young rider is the Rabobank’s discovery Wilco Kelderman – 30h45’02“.
Completing the podium are American Joseph Dombrowski (Bontrager Livestrong Team) at 1:08 and Australian Luke Durbridge at 2:33.

Best young rider classification
Result
1 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 30:45:02
2 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team 0:01:08

Wilco Kelderman (Rabobank) Photo: http://ca.sports.yahoo.com

3 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:33
4 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano 0:04:59
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:58
6 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team 0:16:40
7 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:24:58
8 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan 0:26:06
9 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team 0:26:28
10 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team 0:36:07
11 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team 0:48:01
12 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team 0:54:04
13 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 1:02:03
14 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team 1:04:49
15 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 1:07:28
16 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 1:09:54
17 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team 1:15:30
18 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda 1:38:40

Сред отборите най-бързи се оказаха RadioShack-Nissan 92:12:41, следвани от Rabobank Cycling Team с общо изоставане от 3’05“.
***
Among the teams RadioShack-Nissan proved to be the faster 92:12:41, followed by Rabobank Cycling Team at 3:05 and third – Orica GreenEDGE with 6:12 behind.

Трети на 6’12“ са Orica GreenEDGE.

RadioShack-Nissan Photo: http://www.bicycling.com

Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 92:12:41
2 Rabobank Cycling Team 0:03:05
3 Orica GreenEDGE 0:06:12
4 BMC Racing Team 0:09:14
5 AG2R La Mondiale 0:10:08
6 Garmin-Barracuda 0:11:03
7 UnitedHealthcare Pro Cycling 0:18:44
8 Colombia – Coldeportes 0:18:59
9 Omega Pharma-QuickStep 0:24:49
10 Bontrager Livestrong Team 0:35:38
11 Liquigas-Cannondale 0:39:10
12 Argos-Shimano 0:50:28
13 Team Exergy 0:54:22
14 Spidertech Powered by C10 0:57:37
15 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:21:16
16 Bissell Pro Cycling 1:21:51

 

Информация и превод: Cycling Junkies facebook

This article has 1 Comment

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.