Giro d’Italia 2012: Кавендиш загуби. Ферари форсира.

Stage 11 Assisi – Montecatini Terme 243km

 

Giro d'Italia '12 Stage 11 Assisi - Montecatini Terme 243km Roberto Ferrari (Androni Giocattoli) Photo: Androni Giocattoli facebook

 

Отборът на Androni Giocattoli с втора етапна победа. Виновникът: Роберто Ферари.
Той успя да избегне масовото падане метри преди финала и да спечели най-престижната победа в кариерата си.
243. километра се отразиха тежко на Марк Камендиш, който, без съотборниците си, затрили се в падането, нямаше сили да спринтира нито с Ферари, нито Франческо Чичи (Omega Pharma-QuickStep), завършил втори, нито да удържи третото място на Томас Вайткос (GreenEdge).
Въпреки това Марк Кавендиш е новият лидер по точки.

Хоаким Родригес (Katusha) запази лидерството си.
На 17″ след него е Райдър Хеседал (Garmin-Barracuda).
На 32″ трето – Пабло Тиралонго (Astana).

Роман Кройцигер внимаваше много  в този етап и успя да се задържи четвърти на 52″.
Иван Басо остава на шестата позиция с изоставане от лидера с 57″.
Микеле Скарпони може би още крие козове за сериозните височини, защото сегашната му позиция не е сред лидерските – 11. място на 1′ 11.
Франк Шлек определено имаше проблеми и този етап. Дори Кавендиш се справяше по-добре с изкачванията. По-големия брат изостава на 2’11“, което го изпраща на 23. място.

1 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 6:49:05
2 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
3 Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
5 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
6 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
7 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
8 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat
9 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
10 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat
11 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
12 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep
13 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
14 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
15 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
16 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
17 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
19 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep
20 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team

 

General classification after stage 11
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 47:16:39
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 0:00:17
3 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:32
4 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:00:52
5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:57
7 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:02
8 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:01:03
9 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:09
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:10
11 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:01:11
12 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:12
13 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:27
14 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:37
15 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:01:48
16 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:01:51
17 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:53
18 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:02:02
19 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:02:03
20 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:05
21 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:06
22 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:02:09
23 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:02:11
24 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda
25 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:16
26 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:02:28
27 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:43
28 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:02:47
29 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:55
30 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:58
31 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:03
32 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli 0:03:05
33 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:03:08
34 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
35 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:35
36 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:45
37 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:01
38 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:10
39 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
40 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:16
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:27
42 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:04:47
43 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 0:04:51
44 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:05:03
45 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:07:08
46 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:08:45
47 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:08:49
48 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:09:26
49 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:37
50 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:10:12
51 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:10:42
52 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:11:00
53 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:11:47
54 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:06
55 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:14:34
56 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:14:38
57 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:15:51
58 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:17:25
59 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:18:02
60 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:51

Информация и превод: Cycling Junkies facebook

Photo: Androni Giocattoli facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.