„Ман Сити“ детронира „червените дяволи”

„ Манчестер Сити“ спечели шампионската титла на Англия, след като в последния 38 кръг победи инфарктно „Куийнс Парк Рейнджърс “ (КПР) с 3:2 и изпревари „Манчестер Юнайтед “ в борбата за титлата.

Играчите на Сър Алекс победиха при гостуването си на „Съндарланд “ със скромното 1:0, но и това не им помогна да грабнат трофея.

За да станат шампиони „гражданите” се нуждаеха от победа в последния си домакински мач за срещу борещия се да не изпадне отбор на КПР. Срещата на „Итихад Стейдиъм” обаче се разви по най-невероятния начин.

Играчите на Роберто Манчини натиснаха опонента си още в самото начало на мача, но така желаният гол падна чак в 38 минута, гол майстор Пабло Сабалета.

„Сините“ от Манчестер се отпуснаха и в 48 минута след уникална грешка защитата  Джибрил Сисе изравни – 1:1. В 54 минута Джоуи Бартън пък бе изгонен и остави КПР с 10 души след фаул срещу Карлос Тевес. Залисани в атаката играчите на „ Ман Сити“  не можеха да повярват на очите си, когато след поредната контра на гостите Джейми Маки с глава направи резултата 1:2.

В продължението на двубоя дойде и невижданата от години драма по английските терени.
Първо Един Дзеко, а след това и Серхио Агуеро се разписаха съответно в 92 и 94 минута, с което подпечатаха титлата на отбора си.

С последната победа за сезона „ Манчестър Сити “ събра актив от 89 точки, колкото има  и защитаващият отличието „Юнайтед“, но „гражданите”  са с по-добра голова разлика –  цели 8 попадения в повече.

За загубилия КПР също имаше щастлива развръзка, след като се спасиха от изпадане за сметка на „ Болтън“и Мартин Петров. „Магьосниците” успяха да стигнат само до 2:2 срещу„ Стоук Сити “ и с актив от 36 точки ще играят в Чемпиъншип от новия сезон. „Куийнс Парк Рейнджърс “ зае спасителното 17-то място с 37.

Другите английски участници в евротурнирите също станаха ясни. За Шампионска Лига директно се класира „ Арсенал “, който се добра до третата позиция. „Тотнъм“също влезе в зоната, но ще започнат от предварителните кръгове на силния клубен турнир в Европа, защото завършиха четвърти. След един променлив сезон „Някасъл“ пък се добра до 5-тото място и Лига Европа.