Рафаел Надал изхвърча от „Мастърс”-а в Испания

Рафаел Надал изненадващо отпадна от тенис турнира „Мастърс” в Мадрид след загуба в третия кръг от Фернандо Вердаско с 3:6 6:3 5:7. На синия клей двамата испанци направиха оспорван мач, като Надал пропусна свойте шансове да спечели срещата.
При резултат 5:2 в третия сет световният номер 2 сервира на два пъти за спечелването на двубоя, но бе пробит и Вердаско направи серия от 5 последователни гейма.
Поражението е първо за Надал на най-бавната настилка през годината. До момента той взе титлите от турните в Монте Карло и Барселона. От своя страна Вердаско успя да прекъсне черната си серия срещу неудобния си съперник, от когото имаше 13 поредни загуби.
На четвъртфиналите 15-ия в света ще играе срещу чеха Томаш Бердих, който елиминира Гаел Монфис (Франция) с 6:1 6:1. В друга двойка Александър Долгополов (Украйна) ще спори с Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).